שלום עכשיו תובעים להעלות פלסטינים על קוי השומ

מצב
הנושא נעול.
כל מה שאמרת לא רלוונטי והרוב גם לא הגיוני.

אלה מצריכים אישורים מיוחדים
ברבים מן המקרים, אותם אנשים, שבאמת זקוקים לטיפול בבית החולים יש להכין אישורים מראש. כאשר הם מגיעים למחסום, במקרים רבים הם מתעכבים שם זמן רב. בעיקר בגלל בירוקטיה. זמנם יקר והם ממשיכים לנסוע במונית או מארגנים הסעה מיוחדת מראש. אולי מעט משתמשים באוטובוס..
לגבי ביקור משפחתי - אני מוכן להמר, שלרב בני המשפחה מסיעים אותם במכוניתם.
מדובר בסירוב של נהגי חברת אפיקים להסיע נוסעים ערבים באוטובוס, פשוטו כמשמעו. נהגים שאפילו לא בודקים אם יש להם אישור או לא, הם פשוט לא מסיעים אותם. תהליך הוצאת האישור ותהליך מעבר המחסום בכלל לא רלוונטיים לעניין. להזכירך, קווי חברת אפיקים נוסעים רק בשטחים שהם בשליטה ישראלית.

על סמך מה אתה מניח שלפלסטינים יש כסף למונית או לרכב פרטי? למה, לכל הישראלים (שהם הרבה יותר עשירים מהפלסטינים) יש כסף למונית כדי להגיע לבית חולים, או כסף להחזיק רכב בשביל לאסוף את כל הקרובים שלהם לביקורים משפחתיים? אז למה שלפלסטינים יהיה?!

אורי404

New member
אני לא מניח. ראיתי את רב הדברים במציאות

מדובר בסירוב של נהגי חברת אפיקים להסיע נוסעים ערבים באוטובוס, פשוטו כמשמעו. נהגים שאפילו לא בודקים אם יש להם אישור או לא, הם פשוט לא מסיעים אותם. תהליך הוצאת האישור ותהליך מעבר המחסום בכלל לא רלוונטיים לעניין. להזכירך, קווי חברת אפיקים נוסעים רק בשטחים שהם בשליטה ישראלית.

על סמך מה אתה מניח שלפלסטינים יש כסף למונית או לרכב פרטי? למה, לכל הישראלים (שהם הרבה יותר עשירים מהפלסטינים) יש כסף למונית כדי להגיע לבית חולים, או כסף להחזיק רכב בשביל לאסוף את כל הקרובים שלהם לביקורים משפחתיים? אז למה שלפלסטינים יהיה?!
אני לא מניח. ראיתי את רב הדברים במציאות
לא אמרתי, שיש כסף, אבל כשמדובר בעניין קריטי של הגעה לבית חולים ישראלי, נוסעים בהסעה מיוחדת.
ההגעה לבתי חולים ישראלים היא לרב במקרים, שבהם לא יכולים לטפל במערך הרפואי בתחומי הרשות.

Geistertreiber

New member
המשפט הנ"ל מסכם בדיוק את כל העניין

מה שהזוי פה
זה שאם אני אסיע שוהה בלתי חוקי ברכב שלי אני אחטוף על זה שנה מאסר, בעוד שבאוטובוס חובה עלי להסיע שוהה בלתי חוקי אם הוא משלם.
נכון שרובם פשוט רוצים לעבוד ואין להם כוונות זדוניות אבל, אנחנו לא חיים במדינה מושלמת ולא בעולם מושלם. מה לעשות שלפעמים צריך להסתכל על המציאות שמעבר לקוד המוסר היבש. לא יכול להיות שהאוטובוסים יהוו פרצה כל כך קלה לניצול ע"י מפגעים, בשביל מה בנו גדר? בשביל שהם יכולו לבוא באוטובוסים??

לדעתי אין צורך לבדוק ת"ז בכניסה אוטובוס. יש נק' בידוק שנקראות בטעות "מחסומים" שבהם עולה מאבטח וראוי שהוא יבדוק ת"ז ויעכב את מי שצריך ויתשאל נוסעים שנראים חשודים בעינו בשאלה הקלאסית "מה שלומך?" או כל גרסא אחרת...

droriko

New member
אוקי אז פתרנו את הקטע של השבחים

נכון שרובם פשוט רוצים לעבוד ואין להם כוונות זדוניות אבל, אנחנו לא חיים במדינה מושלמת ולא בעולם מושלם. מה לעשות שלפעמים צריך להסתכל על המציאות שמעבר לקוד המוסר היבש. לא יכול להיות שהאוטובוסים יהוו פרצה כל כך קלה לניצול ע"י מפגעים, בשביל מה בנו גדר? בשביל שהם יכולו לבוא באוטובוסים??

לדעתי אין צורך לבדוק ת"ז בכניסה אוטובוס. יש נק' בידוק שנקראות בטעות "מחסומים" שבהם עולה מאבטח וראוי שהוא יבדוק ת"ז ויעכב את מי שצריך ויתשאל נוסעים שנראים חשודים בעינו בשאלה הקלאסית "מה שלומך?" או כל גרסא אחרת...
אבל מה עושים עם ההצקות? בשביל למנוע את זה אתה צריך לשים מאטח בכל אוטובוס, זה הרי ברור שזה לא ריאלי

"הצקות" זה התירוץ של כל גזען לאורך ההיסטוריה.

אבל מה עושים עם ההצקות? בשביל למנוע את זה אתה צריך לשים מאטח בכל אוטובוס, זה הרי ברור שזה לא ריאלי
כל פעם שרוצים להציג עם אחר כפרזיט לא אנושי, כל פעם שרוצים לתת לגיטימציה לשנאה על רקע גזע או לאום, אומרים על האחרים שהם מציקים ומטרידים את בנות העם השולט. זה מה שעשו לעם היהודי לאורך רוב ההיסטוריה הנוצרית, כולל בגרמניה הנאצית, ואסור לנו לשכוח את זה. כמו תמיד, אני בטוח שגם במקרה הזה לא מדובר בהצקות ובהטרדות אלא בגזענות נטו.

droriko

New member
תגיד לי אתה עושה את עצמך

כל פעם שרוצים להציג עם אחר כפרזיט לא אנושי, כל פעם שרוצים לתת לגיטימציה לשנאה על רקע גזע או לאום, אומרים על האחרים שהם מציקים ומטרידים את בנות העם השולט. זה מה שעשו לעם היהודי לאורך רוב ההיסטוריה הנוצרית, כולל בגרמניה הנאצית, ואסור לנו לשכוח את זה. כמו תמיד, אני בטוח שגם במקרה הזה לא מדובר בהצקות ובהטרדות אלא בגזענות נטו.
תגיד לי אתה עושה את עצמך
אני מביא לך פה את המשטרה וצהל שמודים שהתופעה קיימת , אבל בסדר מבחינת זה קונספירציה אחת גדולה

ואם היו X מקרים של רומנים שהטרידו פולניות,

תגיד לי אתה עושה את עצמך
אני מביא לך פה את המשטרה וצהל שמודים שהתופעה קיימת , אבל בסדר מבחינת זה קונספירציה אחת גדולה
ואם היו X מקרים של רומנים שהטרידו פולניות,
אז צריך לאסור על כל הרומנים לנסוע באוטובוסים?

wantok

New member
מה פתאום

מה שהזוי פה
זה שאם אני אסיע שוהה בלתי חוקי ברכב שלי אני אחטוף על זה שנה מאסר, בעוד שבאוטובוס חובה עלי להסיע שוהה בלתי חוקי אם הוא משלם.
מה פתאום
מותר לך להסיע את מי שאתה רוצה.
אסור לך לעביר אותם לתוך אזור בו אסור להם לשהות.
הפתרון הוא שחייל יבצע בידוק לנוסעים במעבר במחסום.
לאסור על פלסטינים לעלות על אוטובוסים זו גזענות לדעתי.
אם יש בעיית בטחון / הצקות יש לפתור אותה באמצעי בטחון / אכיפה ולא באמצעות סלקציה של הנוסעים באוטובוס.

אני מכיר נהג מונית מסכן שנגזרו עליו 6 חודשי

מה שהזוי פה
אני מכיר נהג מונית מסכן שנגזרו עליו 6 חודשי
שירות בגלל שהסיע שבחים. הוא לא ידע שהם בכלל שבחים. האבסורד הוא שנהג מונית מאותה תחנה שלו עצר פעם לערבים, והוא פחד שהם שבחים, אז הוא לא רצה לקחת אותם, והם התלוננו במשטרה.
אז אותו נהג מונית שראה שערבים עוצרים אותו, לא רצה להסבתך, והעלה אותם, ואז המשטרה תפסה אותו.

מדינת חלם

ע מזרחי

New member
מה האלטרנטיבה שלהם?

שלום עכשיו תובעים להעלות פלסטינים על קוי השומ
תובעים להעלות פלסטינים על קוי השומרון
http://www.atzuma.co.il/ashkubit
מה האלטרנטיבה שלהם?
האם לפלסטינים שתחת כיבושנו יש חברות אוטובוס שמפעילות קווי תח"צ במסלולים של חברת אפיקים?

האם לפלסטינים שתחת כיבושנו יש קווי אוטובוס אלטרנטיביים שיסיעו אותם ליעד המבוקש?

Captain Wraith

New member
לא כיבושנו... שיחרורנו...

מה האלטרנטיבה שלהם?
האם לפלסטינים שתחת כיבושנו יש חברות אוטובוס שמפעילות קווי תח"צ במסלולים של חברת אפיקים?

האם לפלסטינים שתחת כיבושנו יש קווי אוטובוס אלטרנטיביים שיסיעו אותם ליעד המבוקש?
כיבוש הוא לקיחה של אדמה שלא שייכת לך.
אנחנו לא כבשנו את יהודה ושמרון.. אנחנו שחררנו אותם.
רק מעצם שם המקום 'יהודה ושומרון' אתה יכול ללמוד על הקשר שלהם לעם ישראל.

אז מספיק להשתמש במילה כיבוש.
בריטניה כבשה את פוקלנד מארגנטינה. אנחנו לא כבשנו את איו"ש מהפלשתינאים. הם אלה שכבשו את השטח כשהם עברו לגור פה.

mister K

New member
לא שיחררנו שום דבר.

כיבוש הוא לקיחה של אדמה שלא שייכת לך.
אנחנו לא כבשנו את יהודה ושמרון.. אנחנו שחררנו אותם.
רק מעצם שם המקום 'יהודה ושומרון' אתה יכול ללמוד על הקשר שלהם לעם ישראל.

אז מספיק להשתמש במילה כיבוש.
בריטניה כבשה את פוקלנד מארגנטינה. אנחנו לא כבשנו את איו"ש מהפלשתינאים. הם אלה שכבשו את השטח כשהם עברו לגור פה.
לא שיחררנו שום דבר.
מה ששלנו דה-פקטו זה אך ורק מה שהוכר על ידי העולם בהכרזת המדינה בשנת 1948. כל מה שנוסף מאוחר יותר הוא שטח כבוש.
אני לא אכנס כרגע לסוגיה האם צריך להישאר שם או לא כי כיום זו סוגיה מסובכת בעיקר מבחינה בטחונית.
מה שבטוח הוא שהשטח הזה לחלוטין לא שייך לנו מבחינת החוק הבינלאומי וההכרה הבינלאומית. מה לעשות שזה מה שקובע ושכך נקבעים דברים בעולם בעידן המודרני ולא על פי מה שכתוב בתנ"ך.
רוצה לריב עם כל העולם? בבקשה. אחר כך אל תתפלא ששונאים אותנו.

מבחינת החוק הבינלאומי זה שייך לנו

לא שיחררנו שום דבר.
מה ששלנו דה-פקטו זה אך ורק מה שהוכר על ידי העולם בהכרזת המדינה בשנת 1948. כל מה שנוסף מאוחר יותר הוא שטח כבוש.
אני לא אכנס כרגע לסוגיה האם צריך להישאר שם או לא כי כיום זו סוגיה מסובכת בעיקר מבחינה בטחונית.
מה שבטוח הוא שהשטח הזה לחלוטין לא שייך לנו מבחינת החוק הבינלאומי וההכרה הבינלאומית. מה לעשות שזה מה שקובע ושכך נקבעים דברים בעולם בעידן המודרני ולא על פי מה שכתוב בתנ"ך.
רוצה לריב עם כל העולם? בבקשה. אחר כך אל תתפלא ששונאים אותנו.
מבחינת הכרה זה סיפור אחר.

אבל מבחינת כל חוק זה שלנו.

mister K

New member
ראשית, ההכרה הבינלאומית היא הקובעת.

מבחינת הכרה זה סיפור אחר.

אבל מבחינת כל חוק זה שלנו.
כבשנו את יהודה ושומרון צבאית אך אין לנו לגיטימיות עליהן מבחינת העולם.
בעידן המודרני זה מה שקובע ולא התנ"ך ולא יעזור כמה יתווכחו עם זה. אנחנו יכולים לחשוב שזה שלנו אבל עובדתית מבחינת העולם זה לא.
ושנית, גם מבחינת החוק הבינלאומי, יהודה ושומרון אינן חלק ממדינת ישראל. הן מוגדרות כאוטונומיה פלסטינית בה חל החוק הפלסטיני ורק השליטה הצבאית בהן היא של צה"ל.
מעמדן שונה ממעמד מזרח ירושלים ורמת הגולן בהן חל החוק הישראלי. העולם לא מכיר גם בשליטתנו במזרח ירושלים וברמת הגולן, אך מבחינת החוק הן חלק ממדינת ישראל, בניגוד ליהודה ושומרון וכמובן גם רצועת עזה.

ושוב, אני לא נכנס לסוגיה האם צריך לצאת משם או לא. פשוט נראה לי מגוחך להגיד "זה שלנו", בזמן שכל העולם אומר שלא.

מה זה "החוק הפלסטיני"?

כבשנו את יהודה ושומרון צבאית אך אין לנו לגיטימיות עליהן מבחינת העולם.
בעידן המודרני זה מה שקובע ולא התנ"ך ולא יעזור כמה יתווכחו עם זה. אנחנו יכולים לחשוב שזה שלנו אבל עובדתית מבחינת העולם זה לא.
ושנית, גם מבחינת החוק הבינלאומי, יהודה ושומרון אינן חלק ממדינת ישראל. הן מוגדרות כאוטונומיה פלסטינית בה חל החוק הפלסטיני ורק השליטה הצבאית בהן היא של צה"ל.
מעמדן שונה ממעמד מזרח ירושלים ורמת הגולן בהן חל החוק הישראלי. העולם לא מכיר גם בשליטתנו במזרח ירושלים וברמת הגולן, אך מבחינת החוק הן חלק ממדינת ישראל, בניגוד ליהודה ושומרון וכמובן גם רצועת עזה.

ושוב, אני לא נכנס לסוגיה האם צריך לצאת משם או לא. פשוט נראה לי מגוחך להגיד "זה שלנו", בזמן שכל העולם אומר שלא.
מה זה "החוק הפלסטיני"?
מתי בדיוק היה במקום שלטון פלסטיני?

עד 1948 לא הייתה במקום שום ריבונות.
ב1948 ירדן כבשה את המקום, אבל מעולם לא סיפחה, ואף מדינה לא הכירה בכיבוש הזה.
ב1967 ישראל שחררה (או בשפתך כבשה) את המקום.
מכיוון שמעולם לא הייתה במקום ריבונות פלסטינית, אז אין להם שום זכות על המקום.
מכיוון שישראל שולטת בשטח חסר ריבונות. אז מבחינת החוק הבינלאומי המקום שייך לה.

זה שבישראל יש שמאלנים שהם יותר עוכרי ישראל מגויי העולם. ומנסים להשפיע על דעת העולם שלא יכיר בזכויות הישראליות. זה כבר סיפור אחר

mister K

New member
כיום יש חוק פלסטיני.

מה זה "החוק הפלסטיני"?
מתי בדיוק היה במקום שלטון פלסטיני?

עד 1948 לא הייתה במקום שום ריבונות.
ב1948 ירדן כבשה את המקום, אבל מעולם לא סיפחה, ואף מדינה לא הכירה בכיבוש הזה.
ב1967 ישראל שחררה (או בשפתך כבשה) את המקום.
מכיוון שמעולם לא הייתה במקום ריבונות פלסטינית, אז אין להם שום זכות על המקום.
מכיוון שישראל שולטת בשטח חסר ריבונות. אז מבחינת החוק הבינלאומי המקום שייך לה.

זה שבישראל יש שמאלנים שהם יותר עוכרי ישראל מגויי העולם. ומנסים להשפיע על דעת העולם שלא יכיר בזכויות הישראליות. זה כבר סיפור אחר
כיום יש חוק פלסטיני.
החוק הישראלי לא חל על יהודה ושומרון. הרשות הפלסטינית היא הריבון שם כיום ואתה יכול להתווכח עם זה כמה שאתה רוצה. זאת עובדה.
נכון שעד 1967 לא הייתה ריבונות פלסטינית. אבל זה לא אומר שהשטח הזה שייך לך.

היום יש לרשות הפלסטינית אוטונומיה

כיום יש חוק פלסטיני.
החוק הישראלי לא חל על יהודה ושומרון. הרשות הפלסטינית היא הריבון שם כיום ואתה יכול להתווכח עם זה כמה שאתה רוצה. זאת עובדה.
בחלק משטחי יהודה ושומרון.
אין לה ריבונות בשטחים האלה!

וישראל אומנם לא החלה את החוק שלה על יהודה ושומרון, אבל גם היום עיין אין חוק פלסטיני

mister K

New member
יש אוטונומיה ויש להם חוק משלהם.

בחלק משטחי יהודה ושומרון.
אין לה ריבונות בשטחים האלה!

וישראל אומנם לא החלה את החוק שלה על יהודה ושומרון, אבל גם היום עיין אין חוק פלסטיני
יש אוטונומיה ויש להם חוק משלהם.
רק הריבונות הצבאית היא של ישראל. אבל זה עדיין שטח כבוש שהריבונות הישראלית עליו לא מוכרת על ידי העולם.
ושוב, אני לא בא להביע פה עמדה כלשהי אלא רק להבהיר עובדות. העובדה היא שמבחינת העולם השטח הזה לא שייך לנו.

droriko

New member
זה גם לא שייך להם אבל

כיום יש חוק פלסטיני.
זה גם לא שייך להם אבל
והם הריבון כי אנחנו אפשרנו להם להיות הריבון, זה לא היה מתוך כוונה לתת להם בעתיד מדינה, כי באותה תקופה הם שאפו לכבוש את כל ארץ ישראל. פשוט רצינו לזרוק להם עצם שיעזבו אותנו בשקט.

מצב
הנושא נעול.
למעלה