שלום לכם...מקווה שזה הפורום המתאים

מצב
הנושא נעול.

F a d i

New member

יש לי בעיה קטנה עבדתי בחברת ביטוח והחזרי מס כאיש טלמרקטינג ואחרי שלושה ימים הופסקה עבודת כל העובדים במחלקה (הטענה הראשונית היתה שאין מס' טלפון לחיוג וצריכים להכין את זה וכו')..ואמרו לנו להתקשר אחרי יומיים ולא התקשרו סך הכל הייתי אצלהם חמישה ימים-יום ראיון,יום הדרכה ושלושה ימים עבודה שזה כולל נסיעות של 1.5 (הלוך ושוב) והבעיה היא שהם לא רוצים לשלם בטענה ש"אלה היו ימי ניסיון" התקשרתי אליהם כמה פעמים וזו התשובה שאני מקבל כל הזמן עם הבטחה שהמנהלת תתקשר והיא לא מתקשרת..! מה ניתן לעשות במצב הזה?!מה החוק אומר? תודה מראש ויום טוב

r66

New member
אין דבר כזה ימי נסיון!!!

יש לי בעיה קטנה עבדתי בחברת ביטוח והחזרי מס כאיש טלמרקטינג ואחרי שלושה ימים הופסקה עבודת כל העובדים במחלקה (הטענה הראשונית היתה שאין מס' טלפון לחיוג וצריכים להכין את זה וכו')..ואמרו לנו להתקשר אחרי יומיים ולא התקשרו סך הכל הייתי אצלהם חמישה ימים-יום ראיון,יום הדרכה ושלושה ימים עבודה שזה כולל נסיעות של 1.5 (הלוך ושוב) והבעיה היא שהם לא רוצים לשלם בטענה ש"אלה היו ימי ניסיון" התקשרתי אליהם כמה פעמים וזו התשובה שאני מקבל כל הזמן עם הבטחה שהמנהלת תתקשר והיא לא מתקשרת..! מה ניתן לעשות במצב הזה?!מה החוק אומר? תודה מראש ויום טוב
אין דבר כזה ימי נסיון!!!
ברגע שהעמדת את עצמך לרשותם הם צריכים לשלם לך.

r66

New member
מועצת הפועלים, בית הדין לעבודה,עו"ד

תודה רבה
ולאיזה גופים אפשר לפנות לקבלת עזרה?! (או סתם להזכיר שמות בשביל "ההרתעה"...)
מועצת הפועלים, בית הדין לעבודה,עו"ד

איילאיל

New member
מגיע לך תשלום על ארבעה ימי

מגיע לך תשלום על ארבעה ימי
עבודה. יום הראיון לא נחשב, כי לא הודיעו לך שהתקבלת, זה בשלב בטרם התקיימו יחסי עבודה. מעבר לכך, פסיקות של ביה"ד הארצי לעבודה ובתי הדין האזוריים לא הכירו, באופן עקבי, במונחים "התלמדות", "ניסיון" וכד'. עובד נתן את כוח עבודתו למעביד שנהנה מעבודתו ולכן העובד זכאי לשכר. אני הייתי מתקשר שוב, מקליט את מי שצריך במשאבי אנוש ומגיש תביעה לביה"ד האזורי לעבודה (עבור שכר, פיצויי הלנת שכר, ונסיעות). ההקלטה חשובה כדי לבסס את זכותך לפיצויי הלנת שכר ולמנוע מהמעביד לטעון לטעות כנה או לחילוקי דעות שיש בהם ממש. אייל

שיר ורד

New member
תשובה

תשובה
יום הראיון לא נחשב ליום עבודה (אלא אם כן בסיום הראיון התחלת לעבוד מידית). יום ההדרכה וימי הניסיון נחשבים כימי עבודה ועליהם לשלם לך שכר בהתאם לחוזה שנחתם (אם נחתם) או בהתאם לשכר שסוכם בעל פה או בטיוטת חוזה. אם לא סוכם גובה השכר, הם חייבים לשלם לפחות את שכר המינימום במשק. לכל יום עבודה, הם צריכים לשלם גם נסיעות (לפי עלות נסיעה בתחבורה ציבורית) ועד לתקרה של 20.5 שח ליום.

F a d i

New member
המון תודות לכם

תשובה
יום הראיון לא נחשב ליום עבודה (אלא אם כן בסיום הראיון התחלת לעבוד מידית). יום ההדרכה וימי הניסיון נחשבים כימי עבודה ועליהם לשלם לך שכר בהתאם לחוזה שנחתם (אם נחתם) או בהתאם לשכר שסוכם בעל פה או בטיוטת חוזה. אם לא סוכם גובה השכר, הם חייבים לשלם לפחות את שכר המינימום במשק. לכל יום עבודה, הם צריכים לשלם גם נסיעות (לפי עלות נסיעה בתחבורה ציבורית) ועד לתקרה של 20.5 שח ליום.
המון תודות לכם
אתם גדולים שוב תודה ויום טוב

מצב
הנושא נעול.
למעלה