שלום לכולם

lizperez

New member
שלום לכולם

אני ממש מתלבטת אם לצאת למסע או לא, אני מאוד רוצה לצאת אבל לא יודעת מה לעשות. חלק אומרים שהם שמחו שהם יצאו וזה היה משמעותי עבורם, וחלק אומרים שהם מצטערים על-כך שהם יצאו. אני מאוד מפחדת כשאני אצא אני אפחד מהדברים שאני אראה למרות שראיתי הרבה תמונות על מקומות וכו' וגם שהיו לי סיוטים אחרי שאני אחזור ובקיצור אני אחזור שונה מאיך שיצאתי מבחינה נפשית וכו' אמרו לנו שהמסע צריך מיד אחרי סוכות וכבר צריך להביא דמי רצינות בקיצור אני ממש לא יודעת מה לעשות תודה לעונים ולעוזרים יום טוב

בתור אחת שהייתה ופחדה מאוד מאוד-

אני אומרת שכן לצאת, אבל רק אם את מרגישה חיבור לנושא, או ליהדות, או לכל מה שקשור. אם אין את החיבור הזה- לא שווה לצאת...כי זה לא טיול. זו אמנם חוויה, אבל לא טיול... אחרי הדברים הקשים עושים קצת כיף כדי להפיג את ההרגשה- זה נכון, וזה מה שעוזר. אז אין מה לפחד לא מהבדידות (איתי למשל נסעו כמה חברות, אבל נהייתי חברה של כולם שם, כולל שתי המורות שאנחנו עכשיו לא יכולים בלעדיהן, כולל המדריך שנגע לליבנו וכולל כל הקבוצה שהייתה מורכבת גם מהשכבה שלי וגם מהשכבה מתחתינו), ולא מהכאב- כי עוברים את זה, וזאת המטרה של המסע לדעתי. להצליח לעבור את הכאב הזה ולהראות לכולם שאנחנו מתגברים. לגבי הסיוטים- אני יכולה להגיד לך שאחרי שחוזרים, ככה זה אצלי עכשיו ואצל רוב המשלחת לפי מה שדיברנו אחד עם השני, מדחיקים את המראות הקשים וזוכרים בעיקר את הרגעים היותר טובים שהיו, אבל אחרי כמה זמן הכל חוזר ולחלקנו כן יש את החלומות המוזרים, ההזויים והנוראיים לפעמים. אבל אנחנו משתפים אחד את השני ועוזרים לעבור את זה ביחד...כי נהיינו אחד. בקיצור, אחרי כל הבלבול שכל הזה- צריך לעשות מה שמרגישים, ואני ידועה בתור פחדנית שזה לא יאמן שקיים כזה דבר, אבל יצאתי ואני לא מתחרטת לשניה, אני אפילו רוצה לחזור ולעשות את זה שוב.

Pukipsey007

New member
../images/Emo24.gif ליז

קשה לי לדעת אם לומר לך לצאת או לא, זו החלטה אישית מאוד. המסע הוא באמת קשה, יש קטעים עצובים ו"כבדים" מבחינה רגשית,
אבל לדעתי, כדאי לצאת
יש חברות שיוצאות איתך למסע
כדאי לך לקרוא פה בפורום, הרבה אנשים כתבו מה הם הרגישו כשהם חזרו.
רוני

lizperez

New member
אני ממש נמצאת בדילמה קשה.

כשאת אומרת דברים קשים למה את מתכוונת? מבחינת השרידים שנשארו כלומר משקפיים, נעליים שערות וכו' וכן יש חברות שיוצאות.

Pukipsey007

New member
גם ../images/Emo24.gif

גם השרידים, ובעיקר האווירה במחנות, הריח וההרגשה.

יונית21

New member
לצאאאאת בלי לחשוב פעמיים!!

אני חושבת שאת המסע לפולין כל יהודי חייב לעבור. תלכי לכל השיחות והמפגשים שיש לכם לפני המסע וחובה שתהיה איתך חברה קרובה. לפני חודש חזרתי מפולין ואני מתכוונת לעבור את המסע הזה שוב. אסור לפספס את המסע הזה!

למעלה