שלום אנשים

שלום אנשים

קודם כל אומר שלום לכולם מאחר ואני טרי כאן. הסיפור שלי הוא כזה, אני כבר שנה יוצא עם בחורה לא יהודיה ואנחנו חיים ביחד ולא בארץ. את האמת אני אגיד לכם לפעמים אני מרגיש שהחיבור בנינו זה כמו לחבר פלסטיק למתכת. שלא תבינו לא נכון, אני אוהב את הבחורה אבל קשה עליי המחשבה להביא ילד לעולם שלא יהיה יהודי, כי להכריח אותה להתגייר אני לא מתכוון ומה גם שהיא לא דיברה על זה מעולם. אני יודע שיש את הקלישאה הזאת שאומרת ´´האהבה היא מעל הכל´´ כנראה לא במקרה שלי. בכל מקרה אני דיי אובד עצות כרגע כי אני מתכוון לחתוך את הקשר הזה, אבל היא נורא אוהבת וזה יהיה לה קשה, האמת גם לי. רק לציין שעניין החתונה עלה כמה פעמים וכמובן גם עניין הילדים, ואני כל פעם אומר משהו אחר וכבר היא רואה אצלי סימנים של אי יציבות בדיעה. בכל אופן זה אני נעים מאוד נשתמע

זאב לבן

New member
חתול רחוב

זכור האהבה היא עיוורת בבוא הזמן זה עלול להפריע לך ולגרום לך הרבה בעיות.הילדים מאוד יסבלומבחינת החוק בארץ.ובמריבה הראשונה אתה עלול לקבל בפרצוף את הקללה המפורסמת "יהודי מלוכלך". כל זה על קצה המזלג,הנושא מסובך ומסורבל והמקום קטן מלהכיל את כל הדברים.

~Gal~

New member
שלום לך חתול רחוב

אמנם זה עצוב וכואב כשקשר נגמר - כל קשר. אם אתה כבר מעכשיו לא מוצא את עצמך בתוך המערכת הזוגית הזאת, הולך לאיבוד, ולא בטוח בעצמך - אז באמת כדאי לגמור את זה וכמה שיותר מהר. מצד אחד אתה מציין שאתה אוהב את הבחורה, ומצד שני כבר החלטת שאת הקשר הזה אתה לא ממשיך. אם היית אומר שאתה כן מעוניין לעשות את הכל כדי להשאר איתה, הייתי מייעצת לך לשים את כל הקלפים על השולחן, להגיד לה מה הציפיות שלך ממנה, להגיד לה שזה מאד חשוב לך שתתגייר (כי במקרה שלך ככל הנראה זה באמת משמעותי - זה הרושם שאני מקבלת - ואם תוותר לא תהיה שלם עם זה לעולם). אבל אתה לא אומר את זה. אתה מעדיף (ואולי בצדק) לוותר. אז אם אתה באמת אוהב אותה, אסור לך לשחק בה רק בגלל שאתה לא יודע מה קורה איתך. אתה חייב לחתוך את זה, כי ככל שתמשוך זמן זה רק יקשה יותר על שניכם. זה קשה, אבל מה שהכי חשוב בכל התקשרות בין בני-אדם לדעתי, זה היכולת להיות כנים אחד עם השני, וגם - ובעיקר - כל אחד עם עצמו. אין מנוס מלשבת איתה וללבן את כל העניינים, אחת ולתמיד. מאחלת לך בהצלחה ושיהיה לך רק טוב

בהתחלה זה יפה......

אבל לאחר מכן מבינים שזה לא זה. לפי דעתי קשר מעורב ברוב המקרים לא יגיע לרמה של קשר רגיל ששני המינים הם מאותה הדת, ואני לא מדבר על להסתדר ביום יום, פשוט אנחנו חושבים שונה. והיו הרבה שאמרו שהשפה לא מפריעה אז תהיו כנים יש מילים בעברית שאף אחד לא יקח מאיתנו ואי אפשר לתרגם אותן לשום שפה אחרת במיוחד שבמדובר בלהביע רגשות. גל תודה רבה על התגובה שלכם חתול רחוב

ניקול (-:

New member
חתול רחוב... ../images/Emo91.gif

הבעיה שלך מאוד נגעה לליבי. חתול, אני מייעצת לך לקחת הכל באיזי. אם אתה מרגיש שזה לא זה אז חבל על הזמן, כמו שאומרים. תשב איתה לשיחה, ותאמין לי שזה עוזר! בכנות, אני לא מייעצת לך לא להיות בקשר שבו אתה מרגיש לא טוב, ואם יש דיבורים על החתונה, למרות שחסרים לי די הרבה פרטים על הקשר של שניכם, אז חתונה תיהיה פיתרון רע כי אם כבר עכשיו אתה מרגיש שמשהו לא בסדר אז לא כדאי לך בכלל להיכנס לזה. אבל מצד שני, אתה גם לא יודע את הצד של החברה שלך, מה דעתה על זה? חשוב מאוד שתשוחחו וכך תוכלו להחליט מה לעשות. ואתה צודק, האהבה לא תמיד חזקה ומעל לכל אבל מאוד חשוב לא לאבד את האמון שהיא קיימת וגם אם עכשיו לא הצלחת היא תגיע... מאוד אשמח לשמוע מה המצב בינכם. מקווה שעזרתי, ניקול

RUT777

New member
לא יהודיה

אם אתה לא מרגיש טוב בקשר הזה, למרות האהבה ואם אתה מתלבט בקשר לילדים שיגיעו בעתיד, אתה צודק זה לא יהיה קל, אין פתרון קסם לדברים האלה. עדיף שתשב ותדבר איתה בכנות על הרגשות שלך, על מה אתה מרגיש ועל מה שקורה כאן לעיתים למי שאינו יהודי בעיקר ילדים.ואם יוולד לך בן הרי הוא לא יחשב יהודי, מה בקשר לברית מילה, אם הוא לא יהודי (כי הרי אימו לא יהודיה) הוא בוודאי לא יעבור ברית מילה. מה יהיה אחר כך בגן או בבית הספר(שירותים ציבוריים). מה בקשר לחגיגת בר מצווה וכו´... אני לא מנסה להשפיע עליך לכאן או לכאן. אני מבינה שאתה בעצמך מתלבט בדיוק בנושאים אלה. אתה צריך לקחת את הדברים ממש לאט. לחשוב טוב טוב על הצעד שאתה עושה אם לכאן או לכאן.(מה שלא תבחר לעשות, יהיה לזה השפעה מרחיקת לכת עליך). שב עם הבחורה תניח את הקלפים על השולחן. וחישבו שניכם מה אתם מעדיפים לעשות. בשום מקרה זה לא יהיה קל.

~Gal~

New member
שלום לך וברוכה הבאה

יש לי כמה הערות. קודם כל, אני חושבת שצריך להסתכל על כל זוג באופן ספציפי. במקרה של חתול רחוב הקשר לא הולך, כי יש דברים שמשמעותיים לו בחיי המשפחה, שהוא מרגיש שלא יוכל לקיים בתוך הקשר הנוכחי. למשל עניין הילדים היהודים (הוא לא שאל אפילו את בת-זוגו לגבי התגיירות כי כנראה שאיפשהוא הוא די יודע שהקשר הזה לא יימשך עוד זמן רב, גם בגלל דברים אחרים ומשמעותיים לו לא פחות). דבר שני, נניח שבכל זאת הוא היה ממשיך בקשר. אז זה כבר תלוי איפה הם היו בוחרים לחיות. בארץ - אולי את צודקת - היו יותר קשיים לגבי הילדים מאשר במקום אחר. לגבי עניין הברית - רק לידע כללי, ישנם לא-יהודים רבים מאד שכן מבצעים ברית לילדיהם, מטעמים רפואיים. לעומת זאת, יש יהודים - גם כאן בארץ (אמנם לא רבים אבל קיימים) שמוותרים על הברית, כיוון שהיתרונות הרפואיים מוטלים כיום בספק, והם רואים בברית פגיעה בזכויות הפרט, אכזריות והתעללות בתינוק. לדעתי ילד שמקבל חינוך נכון לא יתבייש להכנס לשרותים ציבוריים בשום מקום, עם ברית או בלי ברית, עם איבר מין קטן או גדול, או כל שוני אחר. ילד שגדל על הידיעה שכולנו שונים זה מזה אבל שווים, ילד שגאה במה שהוא גם אם הוא שונה (והרי כולנו בסופו של דבר שונים...), לדעתי יהיה גם אדם יותר טוב בעתיד.

למעלה