שירים על אגד ואוטובוסים

• פותח הנושא TDR
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

ארזS

New member
עוד "מקצה תיקונים" ועדכונים ליצחקA

תודה לכולם!
בספר של "דן" מופיע ג'מבו שמספרו 1321. האם מספר זה ניתן לו לאחר שהיה בעל שלוש ספרות והאם זוהי בכלל כרטיסנית? בספר של "דן" מופיעה כרטיסנית מ.א.ן שמספרה 40-752-54. האם במקרה זוהי 1017? יש למישהו פרטים נוספים על 1001 כמו שנת יבוא, האם הובא עם שאר הכרטיסניות או לפני כן כאוטובוס נסיוני ועוד פרטים נוספים? תודה איציק נ.ב עוד אוטובוסים בעלי מספר עגול שאני מכיר: 800- 2280 במקור 200- מפרקית אך לא ראשונה
1321 - ליילנד "ג'מבו" היה כזה מרגע היוולדו בשנת 1980 . אם אני זוכר נכון אז סידרת הג'מבו היתה עד מס' 1351 או 1351 . בכל מקרה לא זכור לי שהיה 1353 . בקשר ל- 40-752-54 נדמה לי שזה דווקא 1007 אבל לא בטוח. בכל מקרה, זהו אוטובוס מודל 1984 .

ארזS

New member
אופס...טעות...

1321 - ליילנד "ג'מבו" היה כזה מרגע היוולדו בשנת 1980 . אם אני זוכר נכון אז סידרת הג'מבו היתה עד מס' 1351 או 1351 . בכל מקרה לא זכור לי שהיה 1353 . בקשר ל- 40-752-54 נדמה לי שזה דווקא 1007 אבל לא בטוח. בכל מקרה, זהו אוטובוס מודל 1984 .
אופס...טעות...
1351 או 1351 ... התכוונתי כמובן שסידרת הג'מבו היתה עד 1351 או עד 1352 כמובן. ובקשר ל-1007 או 1017 אני מקווה שלמישהו יהיה עדכון יותר טוב.

יצחקA

New member
אגב, פעם ראיתי את ה 3000.

תשובות
1. האוטובוס הראשון היה 1001 כמו 6001 7001. 2. כנראה שהאוטובוס היה שייך אז לשיכון דן וזאת מכיוון שיש מדבקה בצידו הימני אחורי "ש". וגם רב האוטובוסים של "5" מסיימים בשיכון. האוטובוס היחיד שיש לו שלושה אפסים הוא 4000 וזאת בגלל שהוא המשך של סדרה קיימת.
אגב, פעם ראיתי את ה 3000.

ארזS

New member
כן. 3000 היה בהתחלה של אגד

לאגד היה MAN?! אמרתם שהוא היה של
אגד בהתחלה, לא?
וגם מספר הרישוי שלו התחיל 338 כמו שהיתה בזמנו סידרת הרישוי של אגד ולא 336 כמו שהיתה של דן.

יצחקA

New member
תודה על העידכונים.

וגם מספר הרישוי שלו התחיל 338 כמו שהיתה בזמנו סידרת הרישוי של אגד ולא 336 כמו שהיתה של דן.
תודה על העידכונים.
יש למישהו במקרה תמונות נוספות של כרטיסניות או 3000? תודה איציק

ארזS

New member
"מקצה תיקונים"...

תשובות
1. האוטובוס הראשון היה 1001 כמו 6001 7001. 2. כנראה שהאוטובוס היה שייך אז לשיכון דן וזאת מכיוון שיש מדבקה בצידו הימני אחורי "ש". וגם רב האוטובוסים של "5" מסיימים בשיכון. האוטובוס היחיד שיש לו שלושה אפסים הוא 4000 וזאת בגלל שהוא המשך של סדרה קיימת.
"מקצה תיקונים"...
א. האוטובוס הראשון מתוצרת מאן שהיה עם שלוש דלתות ותא כרטיסן (מה שנקרא כאן "כרטיסנית") קיבל את המספר 1001 . זהו מספר שהיה בעבר בשימוש ע"י אוטובוס ליילנד טייגר. ב. 4000 הוא לא האוטובוס היחיד עם 3 אפסים במספר שלו. היה לפניו 3000 . אלא שאוטובוס זה לא קיבל את מספרו מיד בהתחלה כשניסנס לשרות ב"דן" והסידרת של המאנים התחילה אכן ב-3001 . ה-3000 היה שייך בתחילת דרכו ל"אגד" ולאחר זמן נמכר ל"דן" ואז קיבל את הרישום הפנימי 3000 .

mister K

New member
כרטיסניות M.A.N

תשובות
כרטיסניות M.A.N
לפני מספר שנים יצא לי לנסוע בקו 168 בכרטיסנית לשעבר (לאחר שהדלת השלישית הורדה) מדגם M.A.N SL200, שבה הותקן שילוט מגנטים אלקטרוני מהסוג של הנקודות הקטנות. למי שזוכר, שילוט מדגם זה היה פעם גם ברוב המפרקיות של קו 18 עד שהוחלף לשילוט שקיים כיום בכל ה-SL200 שנותרו בשירות ובכל ה-EL202. מישהו יודע מה היה מספרה של הכרטיסנית? האם זו הייתה 1014? זו הייתה הפעם היחידה שראיתי SL200 גרמנית עם שילוט אלקטרוני. ובכלל כמה כרטיסניות SL200 מהסדרה של 10XX היו בדן?

ארזS

New member
כרטיסניות M.A.N

כרטיסניות M.A.N
לפני מספר שנים יצא לי לנסוע בקו 168 בכרטיסנית לשעבר (לאחר שהדלת השלישית הורדה) מדגם M.A.N SL200, שבה הותקן שילוט מגנטים אלקטרוני מהסוג של הנקודות הקטנות. למי שזוכר, שילוט מדגם זה היה פעם גם ברוב המפרקיות של קו 18 עד שהוחלף לשילוט שקיים כיום בכל ה-SL200 שנותרו בשירות ובכל ה-EL202. מישהו יודע מה היה מספרה של הכרטיסנית? האם זו הייתה 1014? זו הייתה הפעם היחידה שראיתי SL200 גרמנית עם שילוט אלקטרוני. ובכלל כמה כרטיסניות SL200 מהסדרה של 10XX היו בדן?
כרטיסניות M.A.N
היו 22 יחידות כאלה. מ-1001 עד 1022 . מספרים דיגיטליים כפי שהזכרת היו למיטב זכרוני רק ל-1007 ו-1014 .

יצחקA

New member
אני לא זוכר שהיו להם מספרים

כרטיסניות M.A.N
היו 22 יחידות כאלה. מ-1001 עד 1022 . מספרים דיגיטליים כפי שהזכרת היו למיטב זכרוני רק ל-1007 ו-1014 .
דיגיטליים. לפני כשלוש שנים נסעתי ב 1007 בקו 7 (עבד במקום המכונה 6088) ואני לא זוכר שהיו לו מספרים דיגטליים. אולי ל 1014 היה. נ.ב 7109 נסע היום בקו 129.

ארזS

New member
יתכן שאני טועה

דיגיטליים. לפני כשלוש שנים נסעתי ב 1007 בקו 7 (עבד במקום המכונה 6088) ואני לא זוכר שהיו לו מספרים דיגטליים. אולי ל 1014 היה. נ.ב 7109 נסע היום בקו 129.
יתכן שאני טועה
לגבי 1007 אבל ב-1014 היה "על בטוח"... (והיה בעוד אוטובוס אחד מהסדרה הזאת שחשבתי שהיה 1007 אבל כנראה זה היה מספר אחר).

צחקן

New member
------> "האותו שלנו גדול וירוק".

"האוטו שלנו גדול וירוק"
כרגע זה השיר שעולה לי בראש. עוד שירים: "בדרך אל הים" של משינה מתוכו: "רק אני ואנוכי נורמלי מכולם בתחבורה הציבורית נוסע אל הים". גם יש להם את השיר "עתיד מתוק", מתוכו: "ורק אני בבוקר קם, בקו חמש נוסע אל הים. האוטובוס מלא עשן, שתי זקנות וכרטיסן...". לגבי רכבות יש: "שיר הקטר" של אריק לביא. "רכבת לילה לקהיר" של משינה. "רכבת הלילה" של להקת הרוק "דודה" (להקה מצויינת של גידי גוב ודני סנדרסון). אחשוב על עוד שירים. מקווה מאוד שעזרתי לך.
------> "האותו שלנו גדול וירוק".
ב"ה כשהיתי קטן, שרו לי את השיר הה הרבה פעמים, במיוחד הדודות. והנה השיר במלואו : "האטו שלנו לגדול וירוק, האוטו שלנו נוסע רחוק, בבוקר נוסע בערהב הוא שב, מביא הוא לתנובה ביצים וחלב" . ועוד שני זכרונות בנושא אוטובוסים : 1. כשהינו קטנים, הינו משחקים באטובוסים מיפרקיים ולא מיפרקיים בערב שבת, כאשר כף היתה אטובוס וכף וכחת היה אטובוס מיפרקית והינו מסיעים אתזה על השלוחן אחרי גמור הארוחה. המישהוא היחיד שלא אהב את זה זה היה אמא שלי, שבל פעם היתה צריכה לשטוף כ"כ הרבה כלים. בכל שנה ושנה, מהכופסאות של המצות, הינו עושים אטובוסים עד להשנה שלא לי ולא לאח שלי הגדול (מתחיל המוסורת) היה כוח לעשות אותובוס מקופסת מצות. עד כאן החדשות
.

omer landau

New member
רכבת לילה לקהיר???

שירים על אגד ואוטובוסים
זקוק לשירי רקע בנושאי תחבורה למצגת pps מי שיכול לעזור בהפניה או קיצור דרך יבורך תודה !!! אפשרי גם רכבות
רכבת לילה לקהיר???
וגם מה שכל האחרים אמרו חחחחח

איליה.

New member
הנהג שלנו הוא מגניב

שירים על אגד ואוטובוסים
זקוק לשירי רקע בנושאי תחבורה למצגת pps מי שיכול לעזור בהפניה או קיצור דרך יבורך תודה !!! אפשרי גם רכבות
הנהג שלנו הוא מגניב
הוא יקח אותנו לתל אביב ועוד בסגנון הזה.

הרחבה ל "הנה באה הרכבת"

לאוטובוס נכנסת גברת עם סלים תיראו
איך היא תופסת את כל הספסלים... (אריק אינשטיין)
הרחבה ל "הנה באה הרכבת"
(באדיבות בנותיי) הנה באה הרכבת בואו ילדים לשבת הקטר כבר מצפצף לא ייסע אם לא נשב הקטר כבר מצפצף לא ייסע אם לא נשב

והיה השיר על רכבת העמק

הרחבה ל "הנה באה הרכבת"
(באדיבות בנותיי) הנה באה הרכבת בואו ילדים לשבת הקטר כבר מצפצף לא ייסע אם לא נשב הקטר כבר מצפצף לא ייסע אם לא נשב
והיה השיר על רכבת העמק
של דורית ראובני שהפיזמון שלו בערך: זאת הרכבת שטה בעמק בחצי הלילה והלילה והלילה והלילה (כאן באה מילה ששכחתי) השיר הוא בן כמה בתים

מצב
הנושא נעול.
למעלה