שיקום משק החלב

pinukitush

New member
שיקום משק החלב

עקב ירידה משמעותית בכמות החלב (בגלל גלולות סרזט שכבר הפסקתי לקחת), אני פועלת להעלות שוב את הכמויות. יש לי משאבה ידנית של אוונט, והיא מתקשה לסחוט ממני את מה שיש- האם מומלץ לעבור למשאבה חזקה יותר או חשמלית? קיבלתי אתמול מרשם למוטיליום לעשרה ימים 10 מ"ג, זה מינון נמוך אך הבנתי שלאחר סיום נטילת התרופה כמות החלב יכולה לרדת לאפס- זה נכון? יש חסרונות נוספים לתרופה? האם יש תרופות טבעיות שניתן לקנות ללא מרשם רופא? מה עוד אפשר לעשות? אשמח לכל עצה.

הגברת חלב

שלום, צר לי שחווית ירידה בחלב בעקבות נטילת סרוזט. להגברת חלב משאבה חשמלית כפולה נחשבת ליעילה יותר, אך חשוב לזכור כי הרבה פעמים הנקה לפי דרישה מספיקה, כאשר התינוק אינו מקבל מוצץ, ע"מ לאושש את כמויות החלב. הרבה אמהות מצאו כי הנקה לפי דרישה סביב היממה במשך מספר ימים, כאשר האם נחה במיטה ככל האפשר ע"מ לעזור לגוף לייצר יותר חלב, מאוד מאוד יעילה להגדלת ייצור החלב בחודשים הראשונים (כאמור ניתן לשלב עם חילבה). אולם, לאחר באזור 6-8 חודשים, לאחר שהתינוק החל לאכול מוצקים, לרוב יש צורך במוטיליום. להוראות שימוש במוטיליום, מומלץ להעזר ביועצת הנקה מוסמכת, אך כאשר השימוש בתרופה מספיק ארוך ואספקת החלב מתאוששת לרוב אין תופעות לוואי בעקבות ההפסקה. כאמור מחקרים הראו כי כמוסות חילבה יעילות בעיקר בחודשים הראשונים. בהצלחה,

למעלה