שוני ביחס בין הילדים באותה משפחה

נירה63

New member
שוני ביחס בין הילדים באותה משפחה

תמיד נדמה היה לי שאחותי מקבלת הרבה יותר ממני...אם כי אני הבכורה...השבוע יצא לי לזרוק איזו אימרה לאימי וזו ענתה לי: "תמיד קבלת יותר מכולם אך הרגשת שאת מקבלת פחות"...ונעצרה... חשבתי לעצמי איך זה ש...במשפחה שלושה ילדים שקבלו את אותו החינוך וכל אחד מרגיש אחרת...כל אחד לקח לעצמו דבר מה אחר. אבל מה עושים כשהורים מפלים בין הילדים? מה דעתכם?

kushy2

New member
נירה, שאלה קשה שאלת

לצערי אני בת יחידה ולא אוכל להשוות, לצערי גם בתי בת יחידה ולא אוכל לענות לך על זה. אבל, אני שומעת הרבה חברות שלי, הרבה ילדים בכתה (אני מלמדת כיתה יב). הם גדולים, הם מדברים על זה. עד כמה שההורים ירצו לתת במידה שווה, מסתבר שהם לא נותנים לילדים שלהם במידה שווה. יש לפעמים כימיה בין הורה אחד לילד מסוים ועד כמה שהם מנסים להסתיר, הילד חש זאת. כמו כן יש ילדים שמתנהגים לפי ציפיות ההורים ואזי ההורים מראים כלפיו יותר אהבה. הם לא מסוגלים לקבל את השונה. ולא התכוונתי לשונה במובן השלילי דווקא, אלא השונה בזה שהוא חכם יותר, בעל מעוף, נבון יותר, שואל יותר קושיות , מתווכח יותר עם הוריו. ההורים צריכים לאהב את הילד ללא תנאי, ללא ציפיות שפעם יקבל משהו בתמורה, אלא אהבה לשם אהבה, אהבה אלטרואיסטית. ההורים שוכחים זאת ולכן יש הפליות. נסי לקבל מה שניתן לך, ללמוד על דרך השלילה והיי את אמא טובה יותר. אמן! רות

עצבאוני

New member
כאמא לשלושה

אני אוהבת את שלושתם יחד וכל אחד לחוד, נותנת לכולם יחד ולכל אחד לחוד. התחושה של הקיפוח או האפליה מגיעה מהצד המקבל ולא מהצד הנותן, וזה כנראה משהו בסיסי באישיות שלו. כשמתעורר הצורך לתת לאחד מהילדים "יותר", יותר רגשית, יותר פיזית, יותר חומרית, ברור שהאחרים לא עיוורים לדבר, אבל לא תמיד בהכרח צריך לקחת את תשומת הלב הזו, למקום של אפליה. כן, אני מכירה משפחות שקיימת בהן אפליה ברורה והעדפה ברורה של אחד הילדים. זה מקומם אותי, כי זה תמיד נותן לי תחושה של רצון ההורים ל"העניש" את הילד המופלה.

liat1953

New member
אפליה בין ילדים

מענין שאת התחושה שאת מתארת כאן עם אחותך גם אני חשתי ולפני שנים שוחחתי על כך עם אימי....היא מאד הופתעה מכך אך יש דברים שכנראה נעשים שלא במודע....ועובדה היא שגם בני הצעיר בא עם אותה תחושה ואמר את אותם דברים _כאילו אחיו זוכה ליותר)שאני כאם יכולה להעיד כי אין הבדל בין בניי,שניהם שווים בעיניי...יתכן ויש ימים בו אחד צריך יותר תמיכה,יותר זמן איכות וקרבה כי המצב גורם לכך אך אפליה לא היתה בכל אופן כמובן שלא מכוונת. בהחלט ידוע לי מאנשים אחרים שיש אפליה בין ילדים במכוון....כבר שמעתי על הורים שהועידו לילד אחד את כל רכושם והונם ולאחר "שקל"...להכעיס...הרי הורים הם גם בני אדם...אולי נפגעו....אולי הילד שמקבל את כל הונם תמך בהם בימים קשים והשני התעלם? יכולות להיות לכך אין סוף סיבות. דעתי על האפליה בן ילדים היא לא מקובלת...הורים צריכים לשמור על יחס שווה פחות או יותר ...אלא אם בכל זאת יש פערים כל שהם בין הילדים ...כלכליים ומנטליים...מאחר וכל הורה רוצה שגם אחרי לכתו ילדיו ימשיכו בקשר הם חייבים לדאוג לכך בין היתר עוד בחיהם.איחוד ואחוה בין כל פלגי המשפחה...

mich78

New member
כלום ../images/Emo4.gif לצערי

אני מופלית מאז היותי ילדה לעומת אחותי אני הבכורה מבין 4 ילדים ... מאז ומתמיד השקיעו באחותי יותר ממני חוגים ופעילויות .. תמיד הייתי הילדה הלא מוצלחת לעומתה שצריכה ללוות אותה לחוגים ... היום זה מתבטא אחרת
אחותי בעלת גישה חופשית ל
של המשפחה בעוד שלא אין גישה (אהרוס אותו) אחותי מקבלת עזרה כספית למימון לימודים בעוד שאני גרה בשכירות ולממנת לימודים שכ"ד והכל לבד כמובן שבכל שיחה "אמי" מתגאה באחותי המוצלחת ואת שמי בכלל לא מזכירה ... אני נחשבת ללא מוצלחת ולעוד כמה כינויים שאני זוכה לקבל לאחרונה
וזו רק ההתחלה לא אני לא מתלוננת אני רק אומרת שאפליות במשפחות אכן קיימות

kushy2

New member
mich יקרה

את ההורים לא תוכלי לשנות. לדעתי חשוב יהיה שתשמרי יחסים טובים עם 3 אחיך או אחיותיך. בסופו של דבר שני הצדדים יפיקו תועלת מכך. רות

mich78

New member
זו בעיה

היא מסיתה אותם נגדי ומעמידה אותם במצבים לא נעימים כ"כ היא לא מדברת איתי ולכן הם השליחים שלה

kushy2

New member
חבל מאד מאד

אין לך אפשרות לדבר עם אחיך בגלוי , שהם ישמעו גם את הצד שלך? צר לי לשמוע. רות

mich78

New member
כולם מודעים למצב

זה לא מוסתר זה כ"כ גלוי וצורם שזה לא יאומן כולם שותקים ... במיוחד אבא שלי שטוען שעלי לבקש תמיד סליחה כי זו אמא ואין מה לעשות

למעלה