שאלת מחשבה...

TheSegal

New member
שאלת מחשבה...

אנחנו צופים בסדרה כבר 2 עונות, נתקלנו בהרבה מקרים שונים של פסיכופטים ומקרי רצח והתעללות שונים. האם מישהו מכם אי פעם עצר וריחם על אחד הקורבנות ? מי האשם האמיתי ? האם זה באמת הרוצח? או אולי החברה שלא הצליחה לאתר אותו בזמן? האם יש בכלל דרך לעשות את זה ?

LeRanch

New member
המקרה הזה די בלט בפרק של השבוע

ג'וני (האח עם השיער הארוך) - די נראה שהוא "נכנס לעסק" בגלל דוד ואח שלו. דוד שלו רצח, וכשהוא מת האחים לקחו על עצמם את "המשך המסורת" שלו. אבל בעקבות הצורה שהדמות שלו הוצגה ע"י המוכרת בחנות לנשק (ביישן, שקט וכו'), זה נראה כאילו הוא עשה את כל מה שהוא עשה רק בגלל אח ודוד שלו. ראו שהוא דאג שלא יקרה כלום לאח שלו (איך שהוא אמר לגדעון שלא ירו בו), ככה שיש בו רגש של אהבה ודאגה לאח שלו, למרות שלרוצחים סדרתיים אחרים שהוצגו בסדרה בדר"כ לא היו רגשות מיוחדים למישהו קרוב.. יכול להיות שמישהו פה לא יסכים איתי אבל זה מה שאני הבנתי מהפרק..

TheSegal

New member
לדעתי דווקא הובן מהפרק שאף אחד מהאחים

לא "אשם". הדוד שלהם גידל אותם מילדות שזה "בסדר" וספורטיבי לצוד בני אדם, אז הם פשוט המשיכו ככה. הם לא הכירו שום דבר אחר.

LeRanch

New member
ת'אמת את צודקת

פשוט הדמות שלו הוצגה בצורה מוזרה כזאת..

Pink Floyd 117

New member
שאלות מצויינות...

כן, אני עצרתי פעם וריחמתי על אחד הקורבנות, בפרקים שנראו לי הגיוניים מאוד או מאוד מציאותיים ריחמתי מידי פעם על הקורבנות. בתאוריה לא תמיד הרוצח הוא האשם האמיתי, לפעמים זה מי שגידל אותו או סתם השפעת החברה על הבן אדם, אבל מעשית הרוצח הוא האשם, הוא לקח חיי אדם ואין לו את מי להאשים בכך. אני לא חושבת שהחברה שלא הצליחה לאתר אותו בזמן אשמה. היא הרי לא אחראית עליו. וגם אין לה דרך לדעת (בדרך כלל). האם יש דרך לאתר אותו בזמן? אני חושבת שבדרך כלל לא. חלק מהרוצחים מתנהגים רגיל ולכן קשה לך להבחין, וחלק מטבעם מתנהגים מוזר ולכן קשה להגדיר מתי אדם מוזר מתנהג מוזר. זה כמו ששוטרים ילכו ויעצרו כול אחד שלא הולך עם הזרם ונראה מעט שונה. בדרך כלל זה סתם אנשים עם דעות שונות. לכו תעצרו 10% מהשכבה שלי, הם מתנהגים מוזר... זה הופך אותם לחשודים ברצח יותר מאשר אנשים "רגילים" בשכבה שלי? לא, זה אומר שהם שונים בכמה דרכים מהשאר. בחלק מן המקרים בהחלט אפשר לפרש את הסימנים ולנסות לעצור הכול בזמן, אבל בשביל זה צריך להיות עם ראש פתוח ואוזן קשבת ולשים לב לכול הסימנים הקטנים שבדרך. חפרתי :)...

TheSegal

New member
לא חפרת ../images/Emo13.gif

אני מסכימה שברוב המקרים אי אפשר לעלות על כל רוצח, אבל אולי עם נדע יותר למה לשים לב, בהרבה פרקים הם תארו מצבים שבהם ילדים שהיו מתעללים בבע"ח הפכו לרוצחים, ילדים שהתעללו בהם ואולי לא קיבלו טיפול מתאים, לדעתי קיים כשל מסויים שיעזור לנו אולי למנוע מקרים בהם אנשים הופכים לרוצחים, מה שבטוח זה שלא את כולם.

Guy24Gold

New member
זה הרבה יותר בולט...

אצל השכנים שלנו בשארק. יש שם כמה פושעים שלפי דעתי כבר עדיף להשאיר מחוץ לכלא.

TheSegal

New member
זה גם הנושא המרכזי בדקסטר

הרי האבא המאמץ שלו הבין שיש לו נטייה להפוך לרוצח וברגע שהוא הבין שאין מה לעשות, הילד הזה ירצח הוא פשוט כיוון את נטיות הרצח שלו כלפי פושעים.

Dark and Twisty

New member
אחרי הרבה פרקים, אני כבר מתחילה

לחשוב כמוהם, ומוצאת את עצמי בתחילת הפרק, חושבת או משערת דברים על הקורבנות/הרוצחים/החשודים דברים שאח"כ התבררו כנכונים.. הזדהיתי בעיקר עם הקורבנות כשהם היו קורבנות של אונס, או ילדים..

י ע ר ה 4

New member
בפרקים שריד נחטף

זה שחטף אותו היה לו פיתול אישיות וריחמתי עליו כשהוא היה הוא עצמו בגלל שהוא ניסה להתנג יפה לריד והוא התנצל על ההתנהגות של אבא שלו והוא ניסה לטפל בריד

sacrament

New member
הפרק ששלחו קלטות להורים של הקורבנות

הפרק שהדפוקה הבלונדה ההיא הייתה מתעללת באנשים, מקליטה את זה עם בעלה ואז שולחת להורים ורוצחת אותם... נראה לי שזה אחד הפרקים שיותר רואים את הקורבן הופך למתעלל (אם אני זוכרת נכון, ריד אומר בפרק שזה קורה 1 ל-8 מקרים). אז בסוף, כשתפסו אותה עושה את זה לאחרונה, כשהיא עטופה עם כל הניילונים ושמו עליה מעיל ואמרו לה שהכל יהיה בסדר...אז הבלונדה אמרה בחיוך מזעזע- "סמוך עליי, היא בחיים לא תחזור להיות מה שהייתה"...ומצד אחד אתה מרחם על הקורבן כי היא צודקת- זה שהכל נגמר והצילו אותה לא אומר שהיא עכשיו תחיה טוב. ומצד שני, זה כל כך גרם לי להבין שהיא דיברה על עצמה, שגם אחרי כל השנים שאבא שלה לא יכול לעשות את זה היא עדיין לא "ניצלה".

4hilla4

New member
איזה פרק זה היה?

אני לא זוכרת? הפתגם נשמע לי מוכר... את יכולה להרחיב?

sacrament

New member
אחד הפרקים הראשונים של עונה 2

זה הפרק האהוב עליי, בגלל זה אני זוכרת פרטים לעומק (-: הפרק נפתח בזה שהם אומרים- "מתוך הסבל צומחות הנשמות החזקות ביותר, האנשים החזקים שאנחנו רואים- גופם מלא צלקות" (חליל ג'ובראן). זה פרק שבו יש בעל ואישה שצדים אנשים והורגים אותם. בזמן שהם מתעללים בהם הם מצלמים את זה ושולחים בדואר להורים. כמה ימים אחרי זה הם הורגים אותם. בפרק בטוחים שהבעל עושה את זה, ושאישתו לא ידעה עליו- ואז מגלים שזו הבחורה, ושאבא שלה היה מתעלל בה, וכשהיא התלוננה במשטרה כשהייתה נערה אז אמא שלה הכחישה הכל והגנה על האבא (משהו כזה)- אז היא רצתה להעניש בנות אחרות והורים אחרים. התכוונתי שזה פרק שמראה איך הרקע של אדם גורם לו לעשות דברים, איך החוויות שלנו מעצבות אותנו. במקרה הזה הקורבן הפכה לתוקפת...וכמו שריד אמר זה קורה 1 ל-8...

4hilla4

New member
אהה... תנקס.. זה גם מזכיר את

הפרק ג'ונס! שהיא התלוננה על אונס ולא חשבו שהיא מדברת באמת ואז היא רצחה בנים

למעלה