שאלות לקראת חזרה לארץ

myname24

New member
שאלות לקראת חזרה לארץ

שלום,

אנחנו גרים היום בקנדה וחוזרים לארץ (בשבילנו זה לחזור, בשביל הילדים זה חדש אבל מרגיש להם כמו לחזור הביתה).
לבת שלי, בת השלוש, יש ליקוי שמיעה קל-בינוני ויש לה שני מכשירי שמיעה מגיל שלושה חודשים.
עד היום התמודדנו עם המעקב והטיפוך בקנדה, מה שהיה די נוח וקל, ועכשיו מתחילים לנסות להבין איך להתארגן בארץ ויש לי כמה שאלות.

לגבי קופת חולים - האם יש איזו משמעות מיוחדת ללקות השמיעה בבחירת קופת חולים לילדה? פה אנחנו מבקרים מדי פעם אצל רופא א.א.ג. והוא בעיקר מנקה שעווה.
בדיקות שמיעה - האם עושים בדיקות שמיעה תקופתיות בגילאים הצעירים? אנחנו פה במעקב עם אודיולוגית כל כמה חודשים. איפה עושים בדיקות שמיעה? במיח"א?
קלינאי/ת תקשורת - הבת שלי מדברת מאוד יפה מגיל צעיר (יותר משפה אחת) ובעקרון אנחנו בקושי נפגשים עם קלינאית התקשורת. האם אפשר לעקוב אחר התפתחות הדיבור דרך מיח"א? מה האפשרויות?
אוזניות - אני זוכרת כמה שרשורים בעבר על אוזניות ונשמע שלא פשוט למצוא מקום שמרוצים ממנו. אשמח שוב לפתוח דיון בנושא ולראות אם יש המלצות עדכניות. אנחנו בעקרון מאזור המרכז, אבל נראה לי שאם זה פעם בדי הרבה זמן, לא נתנגד לנסוע קצת יותר רחוק.
על מה עוד הייתם ממליצים לברר לקראת החזרה לארץ?

תודה מראש

לימר2

New member
מעקב אודיולוגי באיזור המרכז

אני לא מכירה את מיחא תל אביב, אבל אני יודעת שהם פועלים עד גיל 6. כדאי לך ליצור איתם קשר ישירות, או אולי מישהו במרכז יוכל לתרום מנסיונו.
בדיקות שמיעה, וקלינאית תקשורת - יש במיחא.

קופ"ח - נראה לי שלניקוי שעווה אין משמעות גדולה לגבי קופ"ח. מה שמשנה זה החזרים על טיפולי קלינאית, בדיקות שמיעה וכו'. כדאי לך לברר מה ההחזרים שהם נותנים ולהחליט לפי זה. ייתכן שאם תהיו במיחא, אבל לא כחלק מהגן, תצטרכו את הכיסוי הזה מקופ"ח.

אנחנו כבר לא בעניין של אוזניות (אצלנו יש שתל והמעבדים בתוך סרט ראש), אבל בזמנו המליצו לנו על אדוט. היינו פעם אחת והיה די בסדר...

הייתי מבררת על גן על מנת לבדוק איפה כדאי לכם להתמקם. אולי גם גישת העירייה או הרשות המקומית לענייני הנגשה של כיתות.

אתי77

New member
התארגנות לקראת חזרה לארץ

קודם כל, כיף לקרא שהילדה שלכם מסתדרת היטב

אני מתארת לעצמי שאת רוב הדברים תוכלו לעשות במיחא תל אביב, והכי טוב זה לנסות ליצור איתם קשר ברגע שתגיעו או אפילו כבר עכשיו.
לא ידוע לי על קופת חולים עדיפה על השניה. יש כלאו שעושות לפעמים בעיות עם החזרים לשיעורים של לקלינאית אבל בדרך כלל, מכתב ממיחא יכול לפתור את הבעיה.
כפי שאמרו לך, בדיקות שמיעה אפשר לעשות במיחא. אוזניות אפשר לעשות באדוט ברחובות, אבל בגיל של הבת שלך ייתכן שיש עוד מקומות מומלצים - אדוט מתמחה בעיקר בתינוקות.
אני בעיקר הייתי דואגת לגן.
איפה היא תהיה בגן?
האם דאגתם להנגשה?
האם אתם משתמשים במערכת FM?

ואוו. איזו התרגשות! שתהיה לכם בהצלחה!

myname24

New member
גן והנגשה

שלום,

תודה רבה על התגובות! כבר למדתי כמה דברים חדשים

לגבי גן – פה הבת שלי הולכת לגן רגיל. יש בגן תקרה אקוסטית והשינוי היחיד שנעשה כשהיא נכנסה לגן הוא כדורי הטניס על הכסאות. נראה שהיא מסתדרת בסדר גמור, אבל יש לציין שפה בכיתה יש 20 ילדים ולא 30.
לא ניסינו להשתמש במערכת FM. בשלב זה לא נראה שיש צורך בזה.
לגבי הארץ היא רשומה לגן עירייה ובימים אלה אני בקשר עם העירייה לגבי הנגשה.
לא נראה שיש טפסים ברורים שצריך למלא ובשלב ראשון ביקשו ממני אישור על לקות השמיעה. האם האישור על האבחון הראשוני מתאים למטרה הזאת? אילו אישורים אתם הבאתם?

ושוב תודה על המידע!

לימר2

New member
ועדת שילוב

להבנתי יש צורך באישור של ועדת שילוב לשם ההנגשה, אם כי יתכן שזה תלוי בעיריה (?).
האם אתם מוכרים בביטוח לאומי עם נכות? יתכן שזה תנאי מקדים.

בעקרון, הסדר אצלנו היה כזה -
1) אבחון
2) ועדה בביטוח לאומי לקבלת נכות - נותן זכאות לקצבת ילד נכה, ותנאי מקדים לזכויות אחרות (נקודות זיכוי במס הכנסה, קבלה למעון יום שיקומי בגיל צעיר ועוד)
3) ועדת שילוב
4) סיור של העירייה עם נציג של שמע (עמותה שאחראית מטעם משרד החינוך על ילדים לקויי שמיעה) - אצלנו אמור לקרות בימים אלו
5) ביצוע ההנגשה על ידי העירייה (עתידי אצלנו... )
6) אישור על ידי נציגי משרד החינוך והעברת התקציב לעירייה.

חוץ מזה משמע נותנים שעתיים בשבוע של מורת שמע שמגיע לגן ועובדת עם הילדה, כנראה בעיקר על התכנים של הגן.

myname24

New member
תודה רבה

אם זה התהליך אני בספק אם נצליח לקדם את זה לשנת הלימודים הקרובה...
אנחנו עוד לא בארץ, כך שאת התהליכים הבירוקרטיים מול ביטוח לאומי נתחיל מאוחר ואני גם לא בטוחה שהאישורים ללקות שיש לנו מכאן יתקבלו בארץ.

תודה רבה על כל המידע

למעלה