שאלות בנושא שינה לגנית פרג

asafri

New member
סלחו לי על הבורות אבל איפה התשובות לשאלות

השינה??? תודה

ל asafri

אני מזכירה שוב ואץ צודקת כי ענת לא ציינה זאת, אך הפינה הקבועה שלי היא בימי שישי בצהריים בלבד ולכן לא עניתי עד כה. גנית

מיה80

New member
גנית שלום!

בני בן ה-8 חודשים, היה חולה לאחרונה, ולא אכל טוב ביום ולכן השלים את האוכל בלילה. מתי שקם הנקתי אותו ואח"כ השכבתי אותו לישון. מאז שהוא הבריא מהמחלה הוא קם הרבה פעמים בלילה, הוא מסתובב במיטה הרבה, ונראה שהשינה שלו פחות טובה (אולי בגלל השיניים?). הוא מתעורר יותר פעמים בלילה, לא לאוכל, אלא נראה שסתם פתאום הוא מתעורר. כשזה קורה אני נכנסת אליו מרימה אותו, מרגיעה אותו, שמה לו מוצץ ומשכיבה אותו לישון. האם ככה תיראה השינה שלו? האם אני עושה או עשיתי משהו לא נכון? באיזה גיל ילד אמור לישון לילה שלם?

ו מיה80

הי, כבר כתבתי את זה המון פעמים ואפילו בשרשור הזה אבל אני אחזור בקצרה, הרגלי שינה נהרסים בדרך כלל במצבי חולי, שיניים ...כי אז אנחנו מסיקים שהילד זקוק למשהו נוסף כמו האכלות תכופות יותר בלילה, עזרה בהירדמות וכך אנו פוגעים ביכולת שלו להירדם לבד, המחלה עוברת, השיניים צמחו ועכשיו אנחנו תקועים עם הרגלי שינה רעים וכאן צריך להתחיל לעבוד מההתחלה כאילו שהילד לעולם לא ידע להירדם לבד ולישון לילה ממשוך. אי לכך עליכם ללמדו שוב מההתחלה איך להירדם לבד, כפי שעשיתם לפני הרגרסיה, תינוקות בגיל של בנך, בהחלט מסוגלים מבחינה פיזיולוגית, כבר לישון לילה שלם אם הוא ילמד להירדם לבד ולחזור לישון ללא עזרה לאחר סיום מחזור שינה ואם ההאכלות בלילה יופסקו, בהצלחה, גנית

מיה80

New member
גנית שלום

אז לפי מה שכתבת עדיין לא הבנתי, האם נכון מה שאני עושה? במחלה לא האכלתי אותו תכופות יותר רק מוקדם יותר (היה קם פעם אחת), היום קם ארבע-חמש פעמים בלילה, ואני לא מרדימה אותו על הידיים אלא במיטה, אבל בנתיים זה לא עוזר והוא ממשיך לקום.

אביגיל36

New member
גנית שלום../images/Emo140.gif

תינוק בן שנה וארבע חוד' כבר שלושה שבועות או קצת יותר מתעורר בלילות עם בכי, עד אז היה ישן לילה מלא, בד"כ 9 שע'. היתה התחלת צמיחה של ארבע שיניים, אז הבנו שהכאב נובע מזה. הפיצי דווקא נרגע מזה שנתנו לו בקבוק חלב חמים, חיבוק בידיים של אמא, ואחרי כמה זמן חזר לישון רגוע. עכשיו אחרי שהשיניים כבר יצאו, הן עדיין לא לגמרי עד הסוף בחוץ,זה עדיין בתהליך, הוא עוד ממשיך עם היקיצות של הבכי בלילות. אני או בעלי מוציאים אותו מהמיטה, חיבוק ועירסול כמה דק', והוא נרדם וחוזר לישון, ולפעמים אני גם מוסיפה לו בקבוק חלב. מה עושים, זה נורמאלי מה שקורה עם השינה הלא רציפה הזאת? לגבי מנוחות במהלך היום. עד לפני חודש היה נם פעמיים במהלך היום. בבוקר בשעות 12:00-14:00 ואחה"צ לעוד שעה. בלילה היה הולך לישון ממש מאוחר, עשר, אחת עשרה. הפסקתי לו עם מנוחת אחה"צ כדי להשכיב אותו בשמונה בערב, אז הוא מתעורר לי בשש וחצי בבוקר. זה בסדר? כל כך מעט לישון? 9 שע' בשנת לילה+ 2 שע' תנומת יום. הבנתי שהוא זקוק בגילו , לפי מאמרים בנושא שינה, ל12-14 שע'. אודה לך על תשובתך

לו אביגיל36

הי, בדיוק כמו תשובתי לקודמתך, המסקנה שלכם לתת לןו אוכל בלילה, מה שלפני כן הוא לא היה זקוק, פגעה בהרגלי השינה שלו, היום צריך ללמדו מחדש את ההירדמות ללא עזרה וללא בקבוק בלילה והוצאה מהמיטה, כמובן שאני נותנת לך עצה כללית כי אינני מכירה את כל הסיפור אך זה החיסרון מצד אחד של מענה בפורום, מקווה שתשובתי מתאימה לך, לגבי השינוי שחל, זה בסדר גמור, לפי מה שאת מתארת, שנת הלילה שלו נמשכת 10.5 שעות ולא כפי שציינת (20:30-6:30) ועוד שעתיים ביום. חוץ מזה ששעות השינה המומלצות הנן ממוצע בלד ולא במדיוייק. גנית, גנית

תלמ 300807

New member
****שינויים בדפוסי השינה בלילה

שלום גנית מה שלומך? בני בן 7 חודשים מגיל חודשיים לדעתי ישן די לילה רצוץ חוץ מקימה פעם אחת להנקה . ההתעוררות להנקה חלפה בערך בגיל 3-4 חודשים ומאז ישן לילות שלמים מלבד פעם או פעמיים למוצץ לא ממש זוכרת זה פשוט היה מעט פעמים ולא הפריע . בתקופה האחרונה נראה לי בערך חודש הוא החל לקום הרבה יותר פעמים למוצץ (נכנס בגיל 5 חודשים למשפחתון אבל זה לא קרה בסמוך לכניסה לכן לדעתי זה לא בגלל זה ) . ובנוסף בשבוע האחרון התחיל לקום הרבה למוצץ וגם פעם אחת (בטווח בין 2.30-4.30) ולאחר המון ניסיונות הרדמה מבינים שהוא רעב והוא אכן גומר 120-180 סיסי אז אני מניחה שזה לא בשביל להרדם אלא מרעב . מה דעתך הסיבה לרעב הפתאומי באמצע הלילה ? האם הוספת דייסת דגנים (ביתית) תוכל לדעתך לשפר את המצב? ומה פשר כל ההתעוררויות האלו לדעתך? תודה

לתלמ 300807

הי, 7 חודשים? וואו איך עבר הזמן...... כמו שאני נוהגת לומר, שנת החיים הראשונה מלווה בהמון שינויים שמשפיעים על הרגלי השינה. אני לא הייתי מוסיפה את האוכל בלילה כי ילד שמפסיק לאכול בלילה אינו זקוק לזה פתאום אלא אם מציעים לו והוא מתרגל מחדש, בתקופות שינויים כאלו אני ממליצה להיות נוכחים יותר אך לא להכניס הרגלים חדשים כי התקופה עוברת ואנחנו נשארים עם ההרגלים החדשים. אם ברצונכם להחזיר את המצב לקדמותו, חזרו למה שהיה, בלי אוכל ולמדו אותו לקחת מוצץ לבד, פזרו מוצצים במיטתו ואולי אפילו בקבוק מים בכוס שלא נשפכת ואמרו לו כל פעם לפני השינה שזה נמצא שם, בהצלחה, גנית

תלמ 300807

New member
נכון עבר מהר? ../images/Emo13.gif

בקשר לאוכל אני ממש בטוחה שהוא כן רעב ,כי לא תמיד הוא קם לאכול מה לא יכול להיות שבגלל הגיל הוא נהיה יותר רעב וסימילאק כבר לא מספק אותו אז הוא קם רעב ? בקבוק עם פייה הוא לא לוקח גם כשהוא עבר אז אני בספק אם משינה והוא עוד לא יושב . איך הוא יקח מוצץ לבד? איך ללמד? כשהוא ער על הבטן הוא כן מחפש אותו ומכניס אבל בלילה הוא שוכב על הגב או על הבטן בעיניים עצומות ובוכה ואז מוצץ מרגיע אותו אז זה לא שהוא עירני בשביל לחפש אותו ... תודה

lilend

New member
אני אוסיף פרטים להשלמת התמונה

היא נרדמת סביב השעה 19:00 בערב אחרי מקלחת ובקבוק. היא נרדמת לבדה במיטה. במהלך היום היא ישנה די טוב, בעיקר בבקרים. שינות ארוכות אותן היא ישנה בסלון מואר. ביומיים האחרונים (לאחר ששאלתי את השאלה) המצב החמיר- לקראת השעה 04:00 לפנות בוקר היא מתעוררת לשעה וחצי/שעתיים- מתעוררת לחלוטין! לא מעוניינת בבקבוק אלא רק מקשקשת במיטה (ומעירה בתוך כך את אחותה הגדולה כי זה קשקוש די רם וארוך) עד שלאחר שעה בערך היא בוכה קצת ואז אנחנו לוקחים אותה לסלון, מאכילים אותה ומחזירים אותה לקשקש במיטה לעוד חצי שעה בערך. איך אנחנו פותרים את הבעיה הזו??????

ל lilend

הי, ראשית, אני רוצה לציין כי ביתך צעירה מאוד ומה שאת מתארת נורמאלי לחלוטין לתינוקות בגילה, לגבי הירדמות על בקבוק, את יכרולה לשים לב ולפני שהיא נרדמת לנתקה מהבקבוק ולהשכיבה במיטה עם קצת עזרה, ליטוף, טפיחות, נדנוד קל. יש לקחת בחשבון (כפי שאמרתי פה כבר מספר רב של פעמים) שרוב התינוקות מתחת לגיל חצי שנה אינם מסוגלים להרדים עצמם לבד מבחינה פיזיולוגית ולכן אין להתעקש על לימוד הרגלי שינה. גנית

למעלה