שאלה

מצב
הנושא נעול.
שאלה

שאלה
שלום,
לאחר שמאשרים לבן זוג אשרת B1 (במסגרת ההליך המדורג).. האם הוא צריך לשלם מיסים? מה עם ביטוח לאומי? מה בנוגע לקופת חולים? מקווה שתוכל לענות לי על השאלות האלו.. (אם אני בפורום הנכון)..
תודה

יהושע פקס

New member
מעמד B1 עובד זר ללא זכויות

שאלה
שלום,
לאחר שמאשרים לבן זוג אשרת B1 (במסגרת ההליך המדורג).. האם הוא צריך לשלם מיסים? מה עם ביטוח לאומי? מה בנוגע לקופת חולים? מקווה שתוכל לענות לי על השאלות האלו.. (אם אני בפורום הנכון)..
תודה
בוקר טוב,
כל עוד הוא במעמד ב/1 הוא נחשב עובד זר, ברגע שמקבלים א/5 (תושב ארעי) אז לאחר 6 חודשים מקבלים זכויות סוציאליות כולל קופת חולים, ביטוח לאומי וכדומה.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס

plastikman7

New member
לאחר 6 חודשים מרגע הכניסה לארץ

בוקר טוב,
כל עוד הוא במעמד ב/1 הוא נחשב עובד זר, ברגע שמקבלים א/5 (תושב ארעי) אז לאחר 6 חודשים מקבלים זכויות סוציאליות כולל קופת חולים, ביטוח לאומי וכדומה.
בברכה,
עו"ד יהושע פקס
לאחר 6 חודשים מרגע הכניסה לארץ ולא מרגע קבלת א/5.

אם היה במעמד ב/1 שישה חודשים אז בקבלת א/5 יוכל לבקש זכויות רפואיות.
אם היה במעמד ב/1 ארבעה חודשים אז בקבלת א/5 יצטרך להשלים עוד חודשיים ואז יקבל זכויות.

יצא עדכון לחוק.

יהושע פקס

New member
האם יש לך אסמכתא לכך שהחוק עודכן?

לאחר 6 חודשים מרגע הכניסה לארץ ולא מרגע קבלת א/5.

אם היה במעמד ב/1 שישה חודשים אז בקבלת א/5 יוכל לבקש זכויות רפואיות.
אם היה במעמד ב/1 ארבעה חודשים אז בקבלת א/5 יצטרך להשלים עוד חודשיים ואז יקבל זכויות.

יצא עדכון לחוק.

שלום רב,
הניסיון שלי מלמד וגם אתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי אשר קובע זמן המתנה של 183 ימים ("תקופת ישיבה מינימלית") לאחר קבלת מעמד תושב ארעי (אשרה מסוג א/5) טרם קבלת זכויות סוציאליות.
לא שמעתי על עדכון של החוק, וגם אתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי לא התעדכן.
להלן הלינק אל המוסד לביטוח לאומי
בכל זאת, תמיד אפשר לברר מול המוסד לביטוח לאומי על מנת לוודא האם חל שינוי.
בברכה,
יהושע

plastikman7

New member
בבקשה..

שלום רב,
הניסיון שלי מלמד וגם אתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי אשר קובע זמן המתנה של 183 ימים ("תקופת ישיבה מינימלית") לאחר קבלת מעמד תושב ארעי (אשרה מסוג א/5) טרם קבלת זכויות סוציאליות.
לא שמעתי על עדכון של החוק, וגם אתר האינטרנט של המוסד לביטוח לאומי לא התעדכן.
להלן הלינק אל המוסד לביטוח לאומי
בכל זאת, תמיד אפשר לברר מול המוסד לביטוח לאומי על מנת לוודא האם חל שינוי.
בברכה,
יהושע
בבקשה..
בבקשה:

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/257/183075142/אהבה_ויחסים/זוגות_מעורבים

https://www.btl.gov.il/טפסים ואישורים/Documents/t625.pdf

plastikman7

New member
יותר ממוקד

יותר ממוקד
"ניתן להכיר בבעלי אשרה מסוג א/1 ,א/2 ,א/ 5 או א/ 4 שנלווה ל 2א/- כתושבים רק לאחר שהות של 183 ימים בארץ , רצופים או שאינם רצופים, בתוך שנה, וכל זאת בתנאי שהוכיחו את תושבותם."
&nbsp
"למניין 183 הימים ניתן לספור גם תקופה של שישה חודשים שקדמה ליום קבלת האשרה כמתואר לעיל, ובלבד שמחזיק האשרה התגורר בארץ כדין"
&nbsp
עודכן ב 05/2018

יהושע פקס

New member
זה מעולה

יותר ממוקד
"ניתן להכיר בבעלי אשרה מסוג א/1 ,א/2 ,א/ 5 או א/ 4 שנלווה ל 2א/- כתושבים רק לאחר שהות של 183 ימים בארץ , רצופים או שאינם רצופים, בתוך שנה, וכל זאת בתנאי שהוכיחו את תושבותם."
&nbsp
"למניין 183 הימים ניתן לספור גם תקופה של שישה חודשים שקדמה ליום קבלת האשרה כמתואר לעיל, ובלבד שמחזיק האשרה התגורר בארץ כדין"
&nbsp
עודכן ב 05/2018
זה מעולה
תודה רבה על העדכון,
זה מידע חשוב שיכול לעזור להרבה גולשים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה