שאלה

סתם טל

New member
מה פתאום!!

מדנית- להסתובב בבית ספר כבר עשיתי 12 שנה וממש לא בא לי עוד שנתיים. עיתונאית צבאית - מקבלים בכלצ?? חובשת?. כלצ ?? ובודקת מעברים?- יש בכלל מה להוסיף לזה?-בחיים לא פקידה בקרייה הרבה יותר טוב .

מותר לי

New member
אני הייתי מש"קית מחשוב

והחלום הכי גדול שלי היה לשבת במשרד... לא פקידה ולא נעליים.

sivan 11

New member
תגובה למותר לי

הי לך, מה זה התפקיד הזה "משק"ית מחשוב" ? מה עושים בתפקיד הזה ? האם עושים קורס בשביל התפקיד הזה ? והאם גם חיילים וחיילות מתנדבים, כולל לקויי שמיעה יכולים לשרת בתפקיד הזה ? ואיפה אפשר לשרת בתפקיד הזה ? והכי חשוב-מה היציאות בתפקיד זה ? מקווה מאוד שתעני לי על כל שאלותיי, תודה...

מותר לי

New member
כמה שאלות ../images/Emo2.gif ../images/Emo6.gif

מש"קי מחשוב אמורים לתת מענה לכל התקלות במחשבים. למה אמורים? כי לא תמיד יש מענה
מה שעושים בתפקיד הזה משתנה ממקום למקום. אני התעסקתי עם חומרה חיצונית, מש"קית אחרת היתה אחראית על התוכנות, המש"קים בבסיס שהייתי בו (הייתי ביחידה) היו אחראים גם על חומרה פנימית במידה ומותר להם לגעת בה (מחשב בלי אחריות, וכו'...) ואני מדגישה גם- כי הם היו אחראיים על כל המחשבים בבסיס (כן, ללכת חצי שעה כי לסא"ל אחד התקלקל העכבר
), מעליהם יש מפתחי תוכנות ומנהלי רשת. התפקיד הזה מצריך קורס, אבל בכל מקום כמעט תמצאי את אלו שנקלעו במקרה לתפקיד- בלי קורס. גם מתנדבים יכולים להגיע לתפקיד, אצלינו בבסיס היו שלושה כאלו! אחד מהם היה נכה, ולכן אני מסיקה מזה שגם ליקויי שמיעה יכולים להיות בתפקיד הזה. הוא אמנם לא היה יוצא לתקלות, אבל התקלות היו מגיעות אליו. הוא היה גאון אדיר!!! (השתחרר...) איפה אפשר לשרת? לפי דעתי בכל בסיס, אני לא ממש יכולה להגיד לך, כי הייתי בח"א, ולהם כידוע יש חוקים אחרים
בח"א אפשר לתקוע באמצע שומקום חמישה חיילים עם שני מחשבים, ותסמכי עליהם שיחד איתם תגיע גם מש"קית מחשוב
(חברה שלי, מסכנה, נתקעה באיזה גדוד נ"מ שאפילו רשת לא היתה להם
) היציאות- אם את בבסיס סגור- תצאי לפי היציאות של הבסיס. אם את בבסיס פתוח ביחידה סגורה- כמו בסיס סגור. אם את בבסיס פתוח, אבל נמצאת במקום שאחראי על כל המחשבים בבסיס- לפעמים תישארי לילות. אם תיהי מש"קית כמוני אז תצאי יומיות, (חוץ ממתי שיש תקלות שאפילו אלוהים עדיין לא שמע עליהן
) בקיצור- הכל תלוי בהצבה...

sivan 11

New member
תודה לך...

עזרת לי מאוד...אני פקידה בחיל הים ואני שואלת אותך: לפי דעתך, כדאי לי לעבור מפקידה למש"קית מחשוב ? ואם כן, מאילו סיבות ?אני מתנדבת לקויית שמיעה...ואני מתלבטת לגבי זה...תודה...

מותר לי

New member
את שואלת שאלה מאד כוללת...

אני בחיים לא הייתי מוכנה להיות פקידה, כי לא בשבילי להיות במקום סגור ולקבוע לוזים לכל האנשים, (בחפיפה שלי יצאתי עם החדשה לדשא, ושם חפפתי אותה. לא יכולהההה!!!) אבל המש"קיות שהיו לפני היו מוכנות לעשות המון בשביל להיות פקידות. אחת מהן אפילו פסלה מקצוע! זה תלוי רק בך. כמה את מוכנה להתרוצץ, איפה תיפלי, איך את מתמודדת עם דרישות מוזרות של אנשים (ותאמיני לי, לא חסרות כאלו), עם לחץ... (לא כמו פקמ"צית, אבל כששני קציצים גבוהים מזעיקים אותך "דחוף דחוף" על תקלות שבחיים לא שמעת עליהם- זה בהחלט מלחיץ
)

למעלה