שאלה

snoop dog

New member
שאלה

ממה שאני מבין במשחקיי הקזינו הסיכויים הם תמיד לטובת הקזינו. כך למשל ברולטה יש את המספר 0 ולמרות שיש 37 מספרים, משלמים על ניחוש נכון של מספר מה שהימרת כפול 35. גם במכונות המזל אני מבין כיצד היתרון הוא לצד הבית. מה שאני לא מבין זה כיצד זה עובד בקזינו. בואו ניקח קזינו הוגן שהדילרים אינם מרמים, כיצד יש לקזינו יתרון?? הוא למעשה בעמדת נמוכה יותר מכיוון שהוא צריך לקחת כלפים עד 17 ומעלה לא?? אז האם זה סיכויים 50 50 או לטובת המהמר? אשמח אם מישהו שמבין יענה לי על השאלה.

Guy K

New member
אני מתאר לי שאתה מתייחס לבלאק ג'ק

אז ככה - בבלאק ג'ק מאזן הכוחות בין הקזינו למהמר יכול להתקרב ל 50:50 יותר מכל משחק אחר בקזינו, אבל התנאים הם עדיין לטובת הקזינו. קח לדוגמא את הביטוח שמציעים לך כשלקזינו יש A: אתה יכול להוסיף הימור ש"ייגן" עליך במידה ולקזינו יש בלאק ג'ק. למעשה אתה לא מגן על עצמך אתה מסכן עוד כסף בהימור צדדי מיותר. הרבה מהמרים לא יודעים זאת ומהמרים על הביטוח - וזה מטה את האחוזים לטובת הקזינו. לגבי חוקי משיכת הקלפים של הקזינו - נכון שהדילר חייב למשוך עד שהוא מגיע ל 17, אבל אל תשכח שהדילר עושה את תורו רק אחרי שכל המהמרים עשו את תורם. כך שאם גם אתה וגם הקזינו מושכים קלף גבוה מדי ומגיעים אל מעבר ל 21 - הכסף שלך עדיין עושה את דרכו לקופת הקזינו. יש עוד המון דוגמאות, אם אתה מתעניין אני אוכל להעלות לכאן מתישהו בהמשך השבוע הודעה קצת יותר מפורטת.

snoop dog

New member
תגובה

ראשית אני מודה לך על תגובתך. הבנתי את שתי הדוגמאות שציינת. בלאק גאק מאד מעניין אותי כך שאשמח אם תוכל להעלות הודעה יותר מפורטת בהמשך השבוע. בברכה. סנופ.

yuv2005

New member
סיכויים לטובת הקזינו

ראשית ידידי לפי שאלתך אתה מתכוון לבלק ג'ק ואכן זהו המשחק ההוגן ביותר בכל קזינו. הסיכויים הכללים ברולטה הם כ8% לרעת המהמר (או לטובת הקזינו),אך אין זה אומר שלא תראה אנשים שמרוויחים ברולטה אפילו סכומים גבוהים מאד.הסיכוי לטובת הקזינו הוא לטווח ארוך (מבחינה סטטיסטית והסתברותית כ500 משחקים בודדים שיביאו בודאות ועם סטיית תקן קטנה מאד מתוצאה זו). לגבי מכונות המזל ישנם סוגים רבים ומגוון משחקים רחב מאד-אך המכנה המשותף של כולם-רווח סביב ה10% לטובת הקזינו לטטוח ארוך (למרות שיש כאלה שמפרסמים אחוזי החזר גבוהים מזה).ישנם גם שיטות משחק רבות שפורסמו. אישית,אני לא ממליץ להתקרב למכונות משחק בכלל.השם"השודד בעל הזרוע האחת" מתאר אכן את אופי המשחק במכונות מזל. יתרון הקזינו כאמור הוא לטווח ארוך בכל ההימורים שבו ולכן בתי קזינו לא מודאגים גם אם פה ושם ישנם זוכים בסכומים גבוהים מאד,הרי שבסך הכללי או בשורה התחתונה לרוב בתי הקזינו מרוויחים סכומי עתק.(אך לא כולם ישנם בתי קזינו בארה"ב למשל שפשטו רגל ובין הסיבות לכך שהם איפשרו תנאי משחק בעלי סיכויים גבוהים למהמרים והמהמרים פשוט ניצלו זאת והרוויחו עד לפשיטת הרגל). בנוגע ל21 (בלק ג'ק) יש מגוון שולחנות-כאלה שהדילר נעצר ב17 soft 17- כלומר אס ועוד קלפים שהספירה הכוללת היא 17 אבל תיאורטית היא גם 7 (אס+6) או אס+3+3 וכו.. וישנם שולחנות שהדילר לא נעצר וחייב לקחת עוד קלף בsoft 17 אבל בhard 17 ( כגון 10+7) הוא כן נעצר. בגדול הסיכויים לרעת המהמר הם בין 1% ל0 הרוב סביב 0.50% שזה אומר שככל שתשחק יותר כך תתקרב לאחוז יתרון זה של הקזינו. אם ברצונך להתעמק יותר-קח לך טבלה שתוכל לפחות לדעת את האסטרטגיה הבסיסית של בלק ג'ק שבלי לדעת אותה לא מומלץ להכנס לקזינו.(הכרחי גם לדעת יותר על צורות משחק וניהול נכון של הכסף): http://wizardofodds.com/games/blackjack/ לכן הקזינו מעודד אנשים לשחק וכמה שיותר כי הוא תמיד ירוויח לטווח ארוך ואף ניתן לחשב לפי שעות המשחק של השחקנים כמה הם יפסידו לפי ממוצע שעות משחק. אבל---ישנם בכל זאת שחקנים מיומנים (מעטים)שיודעים איך להרוויח למרות שהסיכויים בגדול הם לרעתם.

DPunisher

New member
לגביי הרולטה

הסיכויים שלך הם (שים לב למינוס) : ( 36 / 1 ) - זה מה שאמר לי סטטיסטיקאי שמבין עניין, והוא אמר שזה בגלל האפס.

Sanchez

Member
לא מדוייק... הסיכוי שלך הוא 1/37 עם "0" אחד. או 1/38 עם שולחן בעל "00".

snoop dog

New member
תגובה

תודה רבה על תגובתך. בהודעתך כתבת שיש יתרון לקזינו (בין אחוז לחצי אחוז) אך לא ציינת כיצד יתרון זה מתבטא. אשמח אם תוכל לפרט כיצד בדיוק לקזינו יש יתרון (האם זה אך ורק עניין הביטוח והעובדה שדילר מושך אחרון או שיש עוד גורמים?) בברכה. סנופ

yuv2005

New member
כיצד מתבטא יתרון הקזינו?

יתרון הקזינו לא מתבטא רק בביטוח אלא בעיקר בכך שהדילר "מושך" (מחלק לעצמו ) אחרון.אם הדילר היה מחלק לעצמו ראשון אז הסיכוי היה בגדול לטובת השחקנים(במספר אחוזים) וכל בתי הקזינו בעולם היו פושטים רגל... אך מכיוון שהקזינו רוצה לאזן את הסיכויים להוגנים יותר,עקב החוק שהדילר מקבל אחרון את הקלפים אז הוסיפו עוד מספר חוקים כגון: שמאפשרים לשחקן להכפיל+לפצל קלפים+להכנע במקומות מסוימים+להכפיל אחרי פיצול +לקבל 3 ל2 בבבלק גק (21 natural) ועוד. בעזרת החוקים הנוספים הסיכויים "התאזנו" וכל קזינו יכול לשלוט ולקבוע בדיוק של מאית האחוז כמה לתת כלומר אילו חוקים להחיל על אילו שולחנות וכו.. החוקים והמתמטיקה (והרי זה הכל מתמטיקה) מבוססים בתנאי שאתה משחק לפי "הטבלה" כלומר- perfect basic strategy או יש הקוראים לכך"חוקי אמנת לאס וגאס"וכן..ראה טבלאות: http://wizardofodds.com/games/blackjack/ בגדול כיום ההבדלים קטנים בין שולחן לשולחן ובין קזינו לקזינו. עצה חינם:יש להזהר משולחנות של deck 1 (חפיסה אחת)בד"כ שמציעים: Blackjack pays 6-5 -חוק זה לבד מוריד כאחוז וחצי מסיכוי הזכיה ונחשב כחוק הגרוע בעולם מבחינת השחקן.לא כדאי להתקרב לשולחן שמשחק לפי חוק זה. כדאי לחפש שולחן שמציע Blackjack pays 3-2 בלבד.

למעלה