שאלה של רווקות/ים

hadass80

New member
שאלה של רווקות/ים

אני בת 28 גרה עם שותף כבר שנתיים וחצי. מרוויחה משכורת של 4700 ש"ח נטו. עד לפני כ-8 חודשים המשכורת דיי הספיקה לי. חייתי בצימצום, אמא היתה עושה לי קניות (300 ש"ח +-) ואפשר לומר שהסתדרתי. לפני כ-8 חודשים מצאתי עבודה נוספת לפעם בשבוע בערב. עבודה שהוסיפה לי 500 ש"ח - 900 ש"ח כל חודש. הכסף הזה גרם לי לחיות ברווחה. התחלתי לעשות הקניות לבד ולהתקמצן על עצמי פחות (בגדים נעליים טיפולי שיניים ובילויים). לפני חודש עזבתי את העבודה בערב בגלל התנאים (20 ש"ח לשעה למטפלת במשרה מלאה כולל ש.בית עם הילדים בשעות הכי קשות של הערב זה נמוך). התחלתי לחפש עבודה כבייביסיטר אבל בינתיים החוסר ב-500 ש"ח מורגש יותר מבעבר. לא חזרתי למצבי הקודם (לפני העבודה הנוספת) אלא למצב קשה יותר. מה עושים ? איך מתקדמים הלאה ? איך מצטמצמים בתור רווקים ? אודה לקבלת עצות מתאימות.......

ariri

New member
קל מאוד להרים רמת חיים, קשה מאוד להוריד

איני מכיר את כלל ההתנהלות הכלכלית שלך אבל ב 4700 + שותף את יכולה לחיות ברמה נאותה. א. את חייבת לבנות לך תקציב התואם את הכנסתך עם כל הקושי שבדבר. ב. כדאי לך ללמוד את הלקח וביום בו תמצאי הכנסה נוספת קודם כל תחסכי לקרן חרום ורק לאחר מכן תגדילי הוצאות. ועצה לכולם כאשר אתם הולכים על מהלך של צימצום הכנסות והוא ביידכם (לא פיטורים) כדאי שתנסו חודש לחיות ללא ההכנסה הזאת ואז יהיה לכם עוד פרמטר מעשי לפני קבלת ההחלטה שיכולה להשפיע על העיתוי.

goldy

New member
קודם תתכנני את ההוצאות

אח"כ תשווי עים ההכנסות ותיצרי סדר עדיפויות. תמיד כדאי לחסוך \ להשקיע.

batid

New member
תכירי את ההוצאות

אני מקווה שאת עושה מעקב ויודעת לנתח את הנתונים שביידיך, כיוון שכעת המטרה שלך השתנתה ואת צריכה לבחון את הנתונים לאור זאת, ש"חסרים" 500 ש"ח. כמו שאמרו כבר קודמיי רכזי הוצ' נתחי אותם והחליטי על מה את יכולה לוותר יותר/פחות. לא פרטת את ההוצאות הבסיסיות שלך ומה הן ההוצאות המשתנות? אולי כך היינו יכולים לך לעזור הלכה למעשה. ובשורה התחתונה, תחזרי למצב הקודם בהקדם האפשרי(כדי לא להגדיל את הגרעון) שיהיה בהצלחה.

שאלה של רווקה

הדס שלום רב מפנייתך לעזרה אני מבין שמצבך היום , לאחר שהפסקת לעבוד עבודה נוספת , קשה יותר מבעבר.זה נובע מכך שהתרגלת להכנסה נוספת ,לגידול ברמת החיים, וזה לא פשוט לרדת חזרה בעיתות משבר. כדי שאוכל לסייע לך בפתרון מהיר וישים אני צריך לדעת כמה עובדות , למשל , מה המצב האידאלי שאת רוצה להגיע וכן , מה את מוכנה לעשות כדי להגיע למטרה. יש כאן שאלה של שינוי בדפוסי ההתנהגות הצרכנית שלך וזה לא פשוט אך בהחלט אפשרי. מהמעט שתיארת בפניה אני מניח שאת מתגוררת בשכירות וחולקת את שכה"ד עם שותף. הלא כן? לדעתי מצבך יחסית טוב ופתיר בטווח הקצר אך את צריכה לשנות כמה הרגלים. טוב את עושה שאת מחפשת מייד עבודה נוספת למספר שעות כדי לכסות על החסר מומלץ לא להתייחס לכסף שתקבלי ככסף "לביזבוזים" אלא ליעד אותו להקטנת החוב ובהמשך לחיסכון שישמש אותך בעת משבר ואף ישאיר לך כמה שקלים בצד. האם שקלת את האפשרות לחזור לתקופה מוגבלת שתוגדר מראש לגור עם אימך?. החלטה כזו עשויה לחסוך לך כסף רב ולהקטין את ההוצאות , גם אם , תשלמי לאימך עבור ההוצאות עדיין ישאר לך סכום קטן לתמרן איתו בהצלחה מריוס מאמן אישי

למעלה