שאלה ראשונה

פתרונות

New member
שאלה ראשונה

אני מקווה שלא אאכזב בשאלה של מתחילים, אבל אני באמת מתחיל בתחום. יש לנו שרת Win2000 עם 8 תחנות עבודה XP PRO. שתיים מהם התחילו להתנהג מוזר: אחרי שלא משתמשים בתיקייה משותפת / מבצעים שאילתת JET דרך ACCESS במשך דקה שתיים, הפעולה הראשונה לוקחת שניות ארוכות ולפעמים אפילו נכשלת. בדקתי זיכרון על התחנות (192-256) בדקתי רשיונות על השרת (15), בדקתי זמן עד ניתוק בצד של השרת (היה 15 עכשיו 60), בדקתי את האנטיוירוס (etrust של CA), הוא לא סורק תיקיות רשת. רעיונות? אגב הם מקושרים ביניהם דרך Switch גדול משותף עם עוד מחלקות של 48 ports. תודה מראש וסליחה אם זה לא ברמה של הפורום

antidot

New member
2 כלים שימושיים

perfmon ו-netmon. תריץ בהתחלה perfmon ותעקוב אחרי paging של התחנה הבעייתית. יכול להיות מצב שעקב חוסר זיכרון, האפליקציה כבר לא בRAM אלא בpage file על הדיסק. אם צוואר הבקבוק הוא בתקשורת, תקח את netmon או כל סניפר סביר ותעקוב אחרי מה שקורה ברשת. יכול להיות שהבעיה היא בname resolution. האם יש סיכוי שבתחנות מוגדר power management כך שאחרי פרק זמן מסויים ללא פעילות, הדיסק נכבה ?

פתרונות

New member
אולי, אתה יכול לפרט?

ניסיתי perfmon, הבעיה היא לא בזיכרון, לא נראה לי שמוגדר power management של 60 שניות אבל אני אבדוק את העניין. לגבי netmon, איך מפעילים את זה מהתחנת עבודה? מהצד של השרת הevent log לא מראה על שום בעיה. תודה

יכול להיות

שיש לך בעייה ב NAME RESOLUTION ? זה נורא מזכיר את הבעיה שלך... כל עוד השם ב CACHE המקומי הגישה מהירה... תבדוק את זה ע"י גישה לשרת קבצים דרך כתובת IP ותראה אם זה יותר מהיר

למעלה