שאלה קצת טיפשית..

moran f

New member
למה שזה יהיה ברור?

אסתטיקה היא לא דבר מוחלט - מה שמכוער בעיניך יכול להיות אפילו יפה בעיני מישהו אחר. אפילו הנורמות האסתטיות לא קבועות כמו שאפשר לראות אם מסתכלים על ציורי נשים ישנים ומגלים שפעם האישה המושלמת היתה מלאה ואפילו שמנה במושגים של ימינו. בקשר לגיל - נו, באמת. אפשר לחשוב שלילדים צעירים ממך בהרבה אין לפעמים הפרעות בחדות הראיה או בשמיעה. מה זה אומר?

בועת sabon

New member
אני הרכבתי משקפיים שנים

כי לא היו עדשות שהתאימו לי. האמת שכשהתחלתי להרכיב מכשירים כבר הלכתי עם עדשות (ומרכיבה אותן גם היום) אבל יכולה להבין שהצירוף מפריע לך. יש היום הרבה מאוד סוגים של עדשות ובוודאי תמצא את אלה שמתאימות לך אם ניתוח לייזר לא בא בחשבון כרגע. לדעתי, יחד עם זה שאני מסכימה שאתה צריך לקבל את עצמך וכל מה שנאמר כאן, אני חושבת שאם זה בכל זאת מפריע לך תנסה לשנות במקום להשלים עם זה. השלמה ובניית הביטחון העצמי יבואו מתוכך בזמן שלך ולא מזה שאחרים יאמרו לך. וזה מניסיון של עכברת כפר עד גיל 22
. יש היום המון אפשרויות.

Yukita

Active member
מנהל
אבל עוד אין לך שיניים תותבות ../images/Emo6.gif

מזל טוב לרגל השחרור! אם יותר לי, אני עושה כאן רשימה של כל האפשרויות ששמתי לב שהציעו לך: 1. לבחור משקפיים עם מסגרת יפה (אגב יש גם בלי מסגרת. "רק זכוכית" כאלה). 2. לשים עדשות מגע 3. לעשות ניתוח לייזר לתיקון הראייה (במידה ומתאים למקרה שלך) 4. לבדוק אפשרות למכשירי שמיעה צבעוניים ואני מרשה לעצמי לזרוק עוד רעיונות סתם ככה, אם מה שמפריע לך זה בעקרון הצד האסתטי יכול להיות שדברים שלא קשורים ישירות למכשירים ולמשקפיים אבל כן קשורים להופעה חיצונית יקרצו לך בתור דרך לשיפור הופעה ("חייל, שפר הופעתך!) וכך גם הרגשה עצמית: 1. תספורת חדשה ומעניינת שתסיח את הדעת מהמכשירים (אגב, אספר לך כמו שאמרה עוד מישהי כאן בפורום - גם כשאני בשיער אסוף רוב האנשים לא שמים לב שיש לי מכשירים. ככל שזה נראה לנו בולט, האמת היא שמי שלא מחפש את זה לא שם לב שזה שם) 2. לבקש עזרה מחברה או קרובת משפחה טובה בסטיילינג ולבחור בגדי אזרחות חדשים ומגניבים שבאמת מתאימים ומחמיאים לך. אפשר אפילו ללכת על סטיילינג מקצועי! בודקים באינטרנט לראות אם יש סטייליסט שהטעם שלו בהופעה מדבר אליך ויוצרים קשר. --- יצויין שאני מאלו שרואות את הבחורים שלנו ברחוב עם המכנסיים השלוכיים ובחירות הצבעים התמוהות ונושאת עיניים לשמיים בתקווה לימים טובים יותר

בקשר לסעיף 3, לא הייתי מסתכן כלקוי שמיעה..,

בשביל לקבל ניתוח כזה,....הסיכויים לעבור בהצלחה ניתוח לייזר לתיקון ראיה הוא 50/50, ובתור חירש או כבד שמיעה במקרה של עיוורון קל או בינוני או מוחלט כתוצאה מנזק אפשרי של ניתוח כזה, הוא נקודת אל חזור שאפשר להתחרט ולהצטער עליו לכל ימי חייו עד סוף החיים,..מה שאומר בלי לשמוע (בלי לשמוע טוב) ובלי לראות בכלל (כאדם עיוור) זה כמו צמח שרק מקבל מים ואוויר על מנת לשרוד. תאמיני לי שעדיף להיות משקופופר עם עיניים תקינות מאשר לאבד לגמרי את מאור עיניי כתוצאה מניתוח כזה, ואני משקפופר גאה (משקפי ראיה) מאז גיל 21 ומשתמש קבוע כבר 23 שנים, וגם רואה די טוב מאוד עם המשקפיים המיושנות שלי שעדיין אצלי כבר 16 שנים, ורק היום (בצהריים יום ב') הייתי ב"אופטיקה הלפרין" שבבאר שבע ונבדקתי ע"י אופטיקאי (שלמזלי הרב התנועות שפתיים של אופטיקאי שלו ברור והבנתי ממנו כל מילה ב 100% שאמר והסביר לי כאשר שוחחתי איתו, ושהוא די הופתע ממני (אחרי שנבדקתי אצלו) שהמצב העיניים שלי עדיין תקין ושלא השתנה הרבה, וקבע לי התאמה של גודל העדשות החדשות בהגדלה קטנה מאוד של מספר העדשה כדי שאראה יותר טוב וברור, ושם קניתי מסגרת+זוג עדשות פלסטיק שאף קיבלתי שם מבצע 3=1 "קונים זוג אחד וקונים 2 זוגות נוספים במתנה כולל עדשות!!", ויצאתי מרוצה מהרכישה שביצעתי שם, ובשבוע הבא כבר אשוב לשם לקבל 3 משקפי ראיה חדשות ומוכנות (1 לראיה, 1 לשמש, ו...1 לקריאה ולגלישה באינטרנט), ואהנה ממנו לכמה שנים טובות, ולראות עדיין בעיניים תקינות ובריאות זה נכס גדול עבורי, מאשר לעבור בניתוח לייזר ומיותר שיסכן את עיניי. ובסך הכל על זה אני אומר.... תודה לאל שאני עדיין עוד רואה טוב עם מכשיר שמיעה לשאריית חיי.

Yukita

Active member
מנהל
זו באמת בחירה אישית

אוסיף שהרבה שנים חשבתי על ניתוח הלייזר והרבה שנים לא עשיתי אותו בגלל החשש שאפול בדיוק בסטטיסטיקה של מי שניזוקו מהניתוח. כמו שאמר 600 מטר, אפשר לחיות בתור עיוור וחירש אבל החיים האלה לא נראים ממש אטרקטיביים. בסופו של דבר עברתי את הניתוח כי התברר לי שהסיכוי בהחלט איננו 50/50. אם זה היה הסיכוי, לעולם לא הייתי לוקחת את הסיכון. לי מנתח מוסמך מבית חולים ידוע ומוכר אמר שהסיכויים שיקרה כשל בניתוח ממש קטנים. אחוז - שניים. הסיכויים שהראייה שלך לא תהיה 6/6 אחרי הניתוח הרבה יותר גבוהים מהסיכויים לכשל (=פגיעה בעיניים) בניתוח, אבל לפי מה שהסבירו לי בזמן שעשיתי בירורים לפני הניתוח, אפילו אז ברוב המקרים ניתוח חוזר (שלפחות בזמנו אמרו שהוא חינם, בבחינת הניתוח הראשון ניתן עם אחריות ואם לא מצליח מיד - ינסו שוב אם תרצה בכך) מסדיר את הבעיה. הציעו חינם כי ברוב המקרים לא צריך ולכן לא חששו מהפסד כלכלי. כמובן שזה רק "מה שאמרו לי" - אבל מי שאמרו היו מנתחים ורופאים. זה היה לפני איזה 10 שנים. כבר אז המון אנשים עברו כבר את הניתוח ויכולתי לדבר עם אנשים שעברו אותו כדי לדעת יותר על הצלחות וסיכונים. כמו בכל ניתוח, כל אחד צריך לברר קודם בדיוק את התהליך ולפי זה לקבל את השיקול האם זה מתאים לו. בדיוק כמו עם ניתוח השתל, כשההבדל הוא שבתיקון ראייה יוצאים בלי שום דבר מושתל,לא צריך שום אביזרי עזר אחר כך ולא צריך לזכור שטכנולוגיה מתיישנת ולכן תהיה חזרה לשולחן הניתוחים בעתיד. כן לוקח זמן עד שרמת הראייה מתייצבת אחרי הניתוח. עוד הבדל משמעותי מבחינתי היה שכיום ממש יש לחץ סביבתי לבצע שתל, אבל אף פעם לא היה לחץ לבצע ניתוח לייזר (אפילו להיפך) ולכן מי שהחליט לעבור אותו - הושאר לחשוב בשקט ובצורה שנראית לי אישית יותר אובייקטיבית.

זהבית135

New member
במה שקשור לניתוחי לייזר אני איתך ב-100%

כי אלו ניתוחים מסוכנים, והרבה אנשים יוצאים מהם לכל הפחות עם תופעת לוואי של יובש בעיניים, שמציקה להם ביותר. על הסיכונים לראייה אני כר לא מדברת - זה ברור, ואני לא הייתי מנתחת את עיניי בעד שום הון שבעולם לצרכי אסתטיקה. לגבי האופטיקה של הרב ההוא: אני מאחלת לך שתמשיך להיות מרוצה גם אחרי שתקבל את המשקפיים שהזמנת (אני יכולה לתאר לעצמי איזה "מתנות" קיבלת וכמה הן "שוות"), גם לאופטיקה הזו לא אלך לבצע בדיקת ראייה ו/או התאמת משקפיים בעד שום הון שבעולם. ודי לחכימא ברמיזא.

קיבלתי היום 3 זוגות משקפיים חדשות...,

בב"ש עם שובי הבייתה לערד,..המסגרות והעדשות הן איכותיות, ורואה את כולם בצורה חדה! ואני מאוד מרוצה כעת כשאני רואה על גבי המסך ה LCD שלי, בגלישה באינטרנט שהטקסט נראה קריא וברור שנראה כמו אקווריום מלא מים זכים מאוד, וטוב שהלכתי לקנות בחנות כזו. ואגב תודה רבה על האיחולים
.

למעלה