שאלה משחזור תשס"א

עבכ

New member
שאלה משחזור תשס"א

3.חוקר סיני טוען שגיה נוירוטרנסמיטור חדש. כשהוזרק אל המוח הקטן של החולדה מהירות הלמדיה הואטה. הוא רוצה שתמליף עליו לפרס נובל. מה אתה אומר? למישהו יש מושג איפה למדנו על הנושא הזה. לי זכור שעל המוח הקטן הזכרנו רק את התפקידים המוטוריים שלו. \ שבוע טוב!

opelpopel

New member
הייתי אומר לחוקר הסיני ש...

אין לי מספיק ידע מקצועי כדי להמליץ עליו לפרס נובל משום שהמרצה שלי מתואר ראשון לפסיכולוגיה דיבר על המוח הקטן בפחות משתי דקות

noyalempert

New member
אתה יכול לכתוב

לפי הסיכומים של שנים קודמות יש פירוט של 7 קריטריונים של מהו נוירוטרנסמיטר. אפשר לפתוח ולענות שקודם כל זה יחשב כנוירוטרנסמיטר רק אם באמת זה ענה על קריטריונים אלו (אבל הוא לא לימד את זה בכיתה). ב. אפשר לומר כי אין קשר בין למידה לבין המוח הקטן כי הוא אחראי על תנועה ותיאום בין תנועות. ג. אתה יכול לציין שכבר היו מקרים שדברים השפיעו על חולדות אבל לא על בני אדם אז צריך להזהר עם זה...(כמו לדוגמת הלציטין ואלצהיימר) בקיצור - לא היית ממליץ עליו לפרס נובל.

עבכ

New member
מממממ

נראה לי שעם התשובה של Noyalempert יש לי סיכוי לקבל יותר נקודות, אבל נראה לי שאני יאמץ את התשובה של אורן....:)

opelpopel

New member
הצעה למיזוג

תכתוב את מה שנויה הציעה אבל תגיד את מה שאני אמרתי לשלמה בזמן הבחינה

yaelstat

New member
אפשר להוסיף גם..

כמו שכתוב בסיכומים של שנים קודמות- שזה די תמוה שיהיה קיים נ"ט שמאט למידה, מבחינה אבולוציונית זה קצת לא הגיוני! זה עוד דבר שימנע ממני לתת לו פרס נובל.

opelpopel

New member
מצד שני

אם כבר מקבלים פרס נובל אז צריך להיות מדובר במשהו שמאז ומתמיד נחשב לבלתי-הגיוני :)

למעלה