שאלה ממש מזעזעת ודבילית אבל בכל זאת..

טל59

New member
לפני כמעט 4 שנים אמא שלי עברה תאונת דרכים

תודה לאל הכל נגמר טוב אבל חגורת הבטיחות שברה לה כמה צלעות מעוצמת המכה - זה לא היה נורא ועבר אחרי כמה חודשים אבל נראה לי שאם היה תינוק מתחת לחגורה הזו מה שהיה נשבר זה העצמות שלו
לדעתי תחשבי על אופציות מה לעשות עם הבן שלך כדי להרגיל אותו לסלקל - אולי לעטוף מסביב בשמיכות כדי לתת לו תחושת כירבול? ספר תמונות שחור לבן? מוזיקה? אני הייתי מנסה כל מה שעולה לי לראש - אולי שואלת בפורום כלשהו של הורים עצות טובות בסה"כ אם תצליחי להרגיל אותו לסלקל תצאו כולכם מרווחים

kanga

New member
מה שלנו מאד עזר

אנחנו למודי נסיעות ארוכות. יש כרית של כריתי שמיועדת לתמיכה בראש של תינוק בסלקל. יש במגוון גדלים. נראה כמו כרית לצוואר לגדולים.

noua

New member
עצות לנסיעות קשות

קודם כל מצטרפת לרוב העונות- מאוד לא בטיחותי ילד במנשא (גם עם את חגורה והוא במנשא עלייך (מה שאגב עושים בטיסות)) בעיקר כי בזמן של בלימת פתע הוא יכול לחטוף להימחץ בינך לבין הכיסא שלפנייך אז עצות לתינוק סרבן נסיעות הגדול שלי היה כזה וזה היה ס י ו ט !!!!!!!!!!!!! הוא מאוד נרגע מרעש של רעשנים זה התגלה במקרה שהייתה לי חבילה של סוכיות טיקטק ורישרשתי איתה וזה הצליח להרגיע אותו מה שכן היה צריך לרשרש בלי הפסקה- כל הפסקה הוא התחיל לבכות גליכול על המוצץ בנוסף להיותו סרבן נסיעות הוא גם שנא מוצצים אבל בנסיעה הייתי שמה כמה טיפות של גליכל (או גרייפווטר) על המוצץ ושמה לו בפה זה לרוב היה עובד אני לא כל כך הסתדרתי עם הנקה בנסיעה- ותכלס זה גם לא נראה לי סופר בטיחותי גם זרת בפה- מה שהיה מרגיע אותו נראה לי לא בטיחותי- מה קורה בזמן בלימה שהאצבע לי בפה שלו... נראה לי שאני יכולה להחטיף לו מכה די רצינית בפנים הגעה הדרגתית לרמזורים- להימנע מעצירה אם אפשר קצת מעצבן את הנוסעים מאחוריייך אבל- אין מה לעשות בהצלחה!!! בסוף זה עובר

ayala26

New member
אבל בטיסות זה בטיחותי

כי אם שני מטוסים מתנגשים זה בזה - ממילא אף אחד לא נשאר בחיים ולא בגלל שהוא לא חגור.

Manty

New member
השירשור הזה עשה לי כזה ../images/Emo10.gif

שונאת מכוניות. אין לנו, ואין לי שום כוונה לרכוש אחת כל עוד ילדי צעירים מידי מכדי להבין מדוע נכפה עליהם להיות קשורים וכפותים לכיסא ולא לאימם.. מזל שאני חייה במדינה בה רכבות ואופניים מספקים את רוב אמצעי הניידות. לא מעיזה להעלות פה בכתב את דעותי הנוספים כי הם לא ייתרמו כלום מבחינה בטיחותית

מצב התחבורה הציבורית בישראל - מזעזע.

אני צריכה להזיז אוטו בשביל לנסוע לחברות שגרות באותה עיר. אפילו חברה שגרה עשר דקות ממני, אבל אין שום אוטובוס נורמלי ממני אליה. אני גרה מאוד קרוב לתחנת רכבת, אבל אין אוטובוס נורמלי לתחנה. אז בשביל לנסוע ברכבת אני צריכה ללכת עשר דקות לתחנת אוטובוס ואז לעלות על אוטובוס, שתי תחנות! לרכבת. בשביל להגיע לחברה או לאחותי שגרות במודיעין, שתיהן קרוב לתחנת הרכבת, כשאני גרה קרוב לתחנת הרכבת בתלאביב - אני נוהגת באוטו. אין אוטובוס נורמלי ממני לרכבת כאן, אין אוטובוס נורמלי מתחנת הרכבת במודיעין לתוך העיר. העיקר שיש רכבת. כל פעם שאני חווה את התחבורה הציבורית במקומות שפויים בעולם אני נהיית ירוקה מקנאה. אני מבזבזים כסף על דלק, אנחנו מזהמים את הסביבה, אנחנו עומדים בפקקים. מדינה כ"כ קטנה... פשוט מייאש ומתסכל.

מסכימה איתך לגמרי

ובייחוד שכל המומחים העולמיים הגיעו כבר מזמן למסקנה החד משמעית שרק תחבורה ציבורית טובה תפתור את בעיות הפקקים. בישראל מעדיפים את הפתרון הקל , כל פעם בונים על פי התכנון שרלוונטי לאותה שנה ולא ל-10 או 15 שנים קדימה. מוסיפים עוד נתיבים ועוד כבישים וכל המדינה פקוקה. אין שום הגיון בהתנהלות של המדינה שלנו בעיניין התחבורה. אפילו כביש 6 כבר לא מהווה פתרון... עצוב לי מאוד שזה מצב המדינה וככל שהבעל לומד יותר על העיניין הזה ומביא עוד נתונים ככה נהיה יותר מעצבן. וככל כך מסריח ומזוהם ואנשים לא מבינים שמזיהום אויר מתים כל כך הרבה אנשים כל שנה , יותר מתאונות דרכים! כשהייתי באירופה הייתי בשוק מאיך שהדברים מתנהלים אחרת...

yoyo10

New member
זה באמת מאוד מאוד מתסכל

אצלי זה אותו הסיפור יש לי רכבת לא רחוק מהבית אבל להגיע משם לעבודה לי ואז לחזור לא משתלם לי זה הרבה יותר זמן בדרכים כל בוקר בפקק לבד באוטו אני מקללת אם הייתה תחבורה נוחה או אפילו "בסדר" הייתי מוותרת בכייף על הפקק של הבוקר

shlomitit

New member
ואני כרגיל גורסת שלא הסלקל מפריע

אלא משהו אחר, וכדאי לבדוק את זה. שלא תביני לא נכון, גם אצלי היו הרבה מאוד צרחות בסלקל. אבל גיליתי שהכל נעשה הרבה יותר רגוע אם כל צרכיה של היונקת מתמלאים לפני הנסיעה - ובדרך כלל מה שהפריע לה ושבגללו היא צרחה כל כך היה איזה גרעפס שלא יצא (אני יודעת שאני נשמעת כמו תקליט מקולקל, אבל אצלי כל הצרות מתחילות ונגמרות בגרעפסים תקועים. טוב, כמעט כל הצרות). מתי את מניחה אותו באוטו? מיד אחרי הנקה (או האכלה מבקבוק)? אולי כדאי לחכות קצת לזמן שיהיה עייף, הוא הרי פיצי ובטח ישן המון ומתעייף מהר, ככה שהנסיעה לא תתעכב במיוחד בגללו. אחרי שהם נרדמים באוטו בדרך כלל בגיל הזה הם ישנים מצוין עוד הרבה זמן. בהצלחה.

עופריקה

New member
זה עניין של אופי...

אצלנו מולאו כל צרכיו לפני הנסיעה, ועדיין לא היה קל בנסיעות. בשבועות הראשונים (כשנסענו ליועצת הנקה) הוא מצץ את הזרת שלי וזה עזר. הוא ממשא ישן מצויין באוטו (או בכלל). טפו חמסה
זה עובר עם הגיל...

לסיון טמיר

חייבת להודות שגם אני חשבתי על זה עם בכורתי.זה נשמע לי מאוד הגיוני ובטיחותי. ירדתי מזה רק כי זה לא חוקי. לא יודעת, אולי גם ההורמונים שלי חירפנו אותי...?! אני עומדת ללדת כל רגע.... אבל גם עכשיו זה לא נשמע לי רעיון כל כל רע. רק, שוב, לא חוקי.

kestrel

New member
שוב, הבעיה העיקרית היא לא החוקיות אלא הסכנה

בזמן תאונה, אפילו במהירות איטית, התינוק יכול לעוף החוצה מהמנשא או להימעך מעצמת המכה מגוף האם (ובעצם ישמש כרית אוויר אנושית..) מנשא לא יעמוד בכוחות שפועלים בזמן תאונה. נכון, רוב הסיכויים הם שלא יקרה כלום, אבל אם כן תהיה תאונה חגירה במושב בטיחות בעל תקן, שאינו פג תוקף, מותקן נכון ברכב, המתאים לגיל, גובה, ומשקל הילד, מעלה פי כמה וכמה את הסיכויים לצאת מהתאונה עם נזק מינימלי. http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=87926&highlight=בוסטר זה החוקים, שקובעים סטנדרט *מינימלי* באופן כללי תמיד מומלץ להיות מעל המינימום - לנסוע נגד כיוון התנועה כמה שיותר זמן, לאחר מכן לחגור בכסא בטיחות 5-נקודות עגינה כמה שיותר זמן, לחגור בבוסטר עם משענת גב עד שהילד גדול מדי פיזית לבוסטר.

למעלה