שאלה מהולה בתמימות ...

שאלה מהולה בתמימות ...

למה יש נוהג ישן ובילתי מועיל , בחיטוט העבר ? אסביר ... הרי יחסי איש ואשה תלויים במי שאמר ויהי, הוא ציוה ויעמוד ! דרשו חז`ל על המילה `ויהי` בפסוק, זו אשה ... גברים מנסים להבין מהות של אשה ומתקשים בזה. צריך פשוט להבין שככה זה וזהו . כך לגבי גירושין, וכן בנישואין . אנשים שואלים פעמים רבות `מי היה מאמין` או `מה היא מצאה בו` ... דברים אלו לא ניתנים להסבר , וזהו זה ! לכן , מוטב להסתכל קדימה , ולנסות ללמוד מטעויות , כמה שניתן , ולהתפלל הרבה , כמה שיותר ... הצצתי ונפגעתי . נחמד כאן .

נסתרות דרכי ה'

לפעמים אנו רואים זוגות שכאילו אין קשר בניהם "מה היא מצאה בו" ולהיפך... ויש בניהם אהבה גדולה. לפעמים אנו רואים זוגות כאלה מוצלחים, יפים ומתאימים.. ואין לנו שמץ מה הולך שם בפנים... זה כמו לנסות להסביר מהי אהבה, אי אפשר להגדיר במילים את הנקודה הזו שגורמת להחסיר פעימה.. אכן, צריך להסתכל קדימה. כל מי שעבר את החוויה הז יודע שאם לא מסתכלים קדימה, אפשר להיתקל במכשולים ולמעוד...

touti

New member
קודם ברוך הבא ולשאלתך..

כי אנשים אוהבים לחטט. אוהבים לספק את הסקרנות שלהם ומה שרואים מפה לא רואים משם..וזה מעלה תמיהה מרים גבה. שחס ושלום שאדם יישן בלילה מבלי שידע למה, איך ומדוע...
ולפעמים כדי להביט קדימה צריך להבין את העבר ולהפיק את הלקחים אחרת נחזור על אותם טעויות. ברוך הבא אמרתי?

בא נחלק לשני היבטים

את מה שאמרת: מצד אחד בכל מה שקשור לחיים שלי ככל שהתעסקתי יותר עם השאלה למה הוריי התגרשו זה לא הוביל אותי לשום מקום, כשנתתי לשק חיי למשוך אותי אחורה במקום שאני אקח אותו קדימה - ביזבזתי והרסתי לעצמי את החיים. מצד שני, אני שמחה שאני מאמינה בה', קשה יותר לחיות בעולם שרירותי, שבו אין מטרה ואין מכוון. אני יכולה להגיד לך שהחיים שלי היום קשורים לגירושים של הוריי באופן לא צפוי: היות ועברנו אימא שלי ואני לגור עם סבתא וסבא ז"ל - ניצולי שואה, הרי שחיי סובבים היום סביב שימור שפת היידיש כתרבות, והנחלת זכרון השואה לדורות הבאים. צריך להסתכל קדימה, אני מסכימה, ולזכור מה קרה לאשת לוט ברגע שהיא הסתכלה אחורה................

למעלה