שאלה לשי רוט

גור צור

New member
שאלה לשי רוט

שלום לשי ולשא באי הפורום יש לי שאלה שודאי מטרידה צוללים רבים השאלה היא בתחום הביטוח האלמנטרי האם ניתן לבטח ציוד צלילה במקרים של גניבה ? יש לציין שאני לא מתכוון לגניבה מתוך פריצה לבית ואו למתחם כל שהוא אלא לגניבה בשטח פתוח ( בד"כ בעמדת הייבוש ציוד ) . * הערה נוספת - לא במקרה של אירוע תאונתי אם כן באילו תנאים ובאלו מצבים זה תקף ובאילו לאו. אודה על תשובה

שי רוט

New member
ביטוח ציוד צלילה כל הסיכונים

אהלן גור , בעבר ( 1995 ) חשבתי שהמצאתי את הגלגל ומכרתי פוליסות כל הסיכונים לציוד צלילה וציוד צילום תת מימי , מכרנו כמה עשרות פוליסות בתקופה יחסית קצרה , אך השימחה היתה מוקדמת מידי , איפשרנו לצוללים להעריך את שווי הציוד שברשותם באמצעות טופס מיוחד שקיבל תוקף ע"י חתימת אחד מיבואני הציוד המוכרים בענף כדוגמאת דוגית שבא ים וכ"ו , חטפנו מבול של תביעות בגין אובדנים או גניבה פשוטה עד שפשוט החלטנו חד צדדית שנמאס לנו להפסיד כסף וביטלנו את הכיסוי , איני רואה את עצמי נכנס ל "צרה " הזאת אי פעם . בני ישראל ניצלו עד תום את הכיסוי המורחב וכל מי שחשק בשידרוג ציודו פשוט הודיע על אובדנו המפתיע , ללא כל סימן או עקבות כלשהן , רעיון ביטוחי זה מימן כמה פעמים נסיעות לחו"ל של צוללינו , ללא בושה . לעומת זאת ידוע לי על חברה בחו"ל , ארה"ב המתמחה בביטוח ציודי ספורט ובכללם ציוד צלילה לסוגיו בפרמיות אטרקטיביות במיוחד , כנראה שטרם נתקלו ב"תחמן הישראלי המצוי" מומלץ בכל אופן להציץ באתר האינטרנט שלהם בכתובת הבאה : WWW.EQUIPMENTPROTECTION.COM על מנת להתרשם , בכל אופן אני ממליץ להתמקד באותיות הקטנות . בכל אופן אני שולח לך למועדון , צילום של הפרוספקט שלהם לדעתי הפיתרון הטוב ביותר למועדונים הרוצים להימנע מתלונות צוללים עקב גניבת ציוד ממתלי היבוש , להשתמש בשיטת מעילי העור , דהיינו חיבור כבל פלדה , הניתן לשימוש ע"י מנעול , כפי שמשכירים לוקר , מה דעתך ? בברכה שי

למעלה