שאלה לפרופ. שדה

anonumous

New member
שאלה לפרופ. שדה

שלום רב, ביתי בת כמעט שנתיים מאז ומעולם היה קשה להרדים אותה, שנה ראשונה כמעט לא ישנה כלל בלילות, מאוד אקטיבית במהלך היום, ישנה כחצי שעה בצהריים במשפחתון. נמצאת במסגרת עד שעה 5 . רוב הלילות מאוד קשה לה להרדם, לא נרדמת לפני 10, לפעמים 10 וחצי בלילה, קמה בין 7 ל 8 בבוקר לבד, לא מעירים אותה. יש לילות שנגמרים ב 5 או 6 בבוקר למרות שהולכת לישון רגיל יחסית לעצמה. אוכלת מצוין, לא מדברת, נמצאת בטיפול קלינאית. יש לילות מאוד יפים שהולכת לשון ב 9 וקמה ב 8 בבוקר, ככה שאין ממש חוקיות ולא ברור מה משפיע עליה. יש טקס שינה קבוע מאז שנולדה - בקבוק, אמבטיה, למיטה. סיפור קצר ולישון. אחרי שאני יוצאת מהחדר שלה מתחיל קטע של נהמות ו"מדברת" לעצמה, מידי פעם אני נגשת אליה, כל כמה דקות, עד שנרדמת, יכול לקחת גם בין שעה לשעה וחצי. לילות שהיא לא ישנה טוב היא יותר עצבנית ופחות משתפת פעולה עם הסביבה וגם "נשפכת" בערב, לא נרדמת אבל ככה שפוכה מול הטלוייזיה. מה עושים.

קשיי הרדמות

קשיי הרדמות יכולים להגרם מכך שהילדה "עוברת את השעה" שלה, כך שהנסיונות להרדימה הם לאחר השעה שהמוח שלה מאותת שהגיע זמן לישון. לתינוקות שעוברים את השעה המותאמת לשעון הביולוגי שלהם קשה מאד להרדם לעיתים. שימי לב מתי מופיעים הסימנים הראשונים של העייפות ונסי להגיב בהתאם גם אם השעה מוקדמת יותר או מוקדמת מידי לטעמך. לעתים ילדים סובלים מבעיות בשעון הביולוגי מאחר ואינם נחשפים לאור יום די הצורך. האם היא מבלה מספיק בחוץ באור יום (במזג אויר סביר). לא ברור לי ממה עוד היא סובלת, כיוון שהזכרת שהיא בטיפול אצל קלינאית. האם הדבר קשור? האם כאשר היא בתהליך ההרדמות היא דורשת שתגשי אליה? אולי אין צורך בביקורייך והם מאריכים את התהליך?

למעלה