שאלה למומחי הרכבת

מצב
הנושא נעול.
**רכישה** = רכישת**

בבלוגרפיה רכבתית מרשימה ביותר
לא יאמן איזה אוצר בלתי נדלה יש כאן. אני מוריד את כובעי בפני בעל "בית הספרים" התחבורתיים כמפורט. נדרשת כאן אהבה כפייתית לתחביב וזמן פנוי ללא הגבלה לקריאה ועיון ( וכמובן ממון רב לרכישה הספרים ). חבל שאת כל אלו יש לי במשורה .
**רכישה** = רכישת**

רק ש....זמן פנוי אין בכלל...

בבלוגרפיה רכבתית מרשימה ביותר
לא יאמן איזה אוצר בלתי נדלה יש כאן. אני מוריד את כובעי בפני בעל "בית הספרים" התחבורתיים כמפורט. נדרשת כאן אהבה כפייתית לתחביב וזמן פנוי ללא הגבלה לקריאה ועיון ( וכמובן ממון רב לרכישה הספרים ). חבל שאת כל אלו יש לי במשורה .
אף לא דקה ביום. בטירונות ישנתי יותר. העומס עצום, לידיעתך. בחודשיים הראשונים של שנת 2007 גדל הארכיון בצורה מדאיגה......אני אגייס חבר פורום לסיוע בסידור ובמיחשוב החומרים החדשים. אני מקנא באלה שיש להם זמן לישון טוב בלילה.

אני יודע על מה אתה מדבר

אף לא דקה ביום. בטירונות ישנתי יותר. העומס עצום, לידיעתך. בחודשיים הראשונים של שנת 2007 גדל הארכיון בצורה מדאיגה......אני אגייס חבר פורום לסיוע בסידור ובמיחשוב החומרים החדשים. אני מקנא באלה שיש להם זמן לישון טוב בלילה.
אני יודע על מה אתה מדבר
אני יודע שהמחקר שלי על כרתים קטן על המחקר שלך, ואני עסוק כל העת בעידכונים ועל השולחן יש לי כעת 7 ספרים שממתינים שאוציא מהם חומר על רכבת העמק (לא תאמין מה זה- 6 ספרים: "אנציקלופדיה לנוער בארץ ישראל - הוצאה לאור קק"ל פלשתינה 1930"...) התמונה על הרכבת באחד הכרכים ממה שהספקתי להציץ היא התמונה המפורסמת של תחנת עין חרוד. והספר ה-124 והקרן עודנה קיימת של מוסה גולדנברג.

../images/Emo45.gifאין, אין עליך ! ../images/Emo24.gif

אני יודע על מה אתה מדבר
אני יודע שהמחקר שלי על כרתים קטן על המחקר שלך, ואני עסוק כל העת בעידכונים ועל השולחן יש לי כעת 7 ספרים שממתינים שאוציא מהם חומר על רכבת העמק (לא תאמין מה זה- 6 ספרים: "אנציקלופדיה לנוער בארץ ישראל - הוצאה לאור קק"ל פלשתינה 1930"...) התמונה על הרכבת באחד הכרכים ממה שהספקתי להציץ היא התמונה המפורסמת של תחנת עין חרוד. והספר ה-124 והקרן עודנה קיימת של מוסה גולדנברג.
אין, אין עליך !

אביתר, אין כמוך!!! תודה.

קיימים מאות ספרים, עשרות בעברית:
הנה רשימה מקוצרת, אחת מיני רבות. מומלץ להשתדל ולעיין בכל הספרים. בכולם יש חומר מעניין על רכבות בארץ !!! הנה מעט: 1. אבוטבול יעקב (עורך), מילון מושגי הרכבת עברי אנגלי צרפתי, הוצאת "רכבת-ישראל", מהדורה ראשונה, ספטמבר 2001. 2. אביצור שמואל, ההינע בארץ-ישראל, תולדות ההרמה, הנשיאה, ההובלה וההסעה בארץ-ישראל, 'ארץ'- מחקרים ופרסומים בגיאוגרפיה - מפעל לקידום ידע ארץ-ישראל: אוניברסיטת תל-אביב, הסתדרות העובדים הכללית החדשה: האגף לחינוך, השכלה וספורט, מכון אבשלום: מכון לידיעת הארץ ע"ש חיים אבשלום, תל-אביב תשנ"ז  1996. (110 עמ'). 3. אביצור שמואל, נמל יפו בגאותו ובשקיעתו 1865 - 1965, מהדורת המכון לידיעת הארץ והעם ע"ש חיים אבשלום בשיתוף ההסתדרות הכללית של העובדים בא"י: מרכז לתרבות ולחינוך ואוניברסיטת תל-אביב: החוג לגיאוגרפיה, הוצאת מלוא בע"מ, תל-אביב אלול תשל"ב  ספטמבר 1972. (268 עמ'). 4. אוריון עזרא, עיני יעקב, ניצנה ובארותיים , הוצאת בית ההוצאה לחינוך סביבתי, מדרשת שדה בוקר בשיתוף מחלקת הפרסומים של החברה להגנת הטבע, תשמ"ח  1988. (55 עמ'). 5. אטלס רשת מסילות הברזל , רכבת ישראל בע"מ, חטיבת תשתיות, המרכז למיפוי ישראל, 2003. שער האטלס: 6. אילן צבי, הכמיהה להתיישבות יהודית בעבר-הירדן 1871 - 1947 , הוצאת יד יצחק בן-צבי, ירושלים תשמ"ה  1984. (491 עמ'). [מסת"ב 965-217-022-4 ISSN ] 7. ארליך זאב ח., השומרון במלחמת העולם הראשונה - פרקים נבחרים, החברה להגנת הטבע, בית ספר שדה עפרה, משרד החינוך והתרבות  אגף הנוער  האגף לטיפוח רווחה ושיקום  היחידה לידיעת הארץ ולימודי שדה, תשמ"ז  1987. (83 עמ'). 8. ביילין יוסי, התעשייה העברית – שורשים, בית הוצאה כתר (במסגרת 100 שנה לתעשיה העברית), ירושלים, 1987. [253 עמ', כריכה קשה]. [מס' קטלוגי: 536520]. 9. בן-נר יצחק, בעקבות מבעיר השדות, הוצאת אלף, 1967. [88 עמ', כריכה קשה]. 10. ברכבת וברגל – סיורים לימודיים במישור החוף הצפוני ובכרמל , משרד החינוך, מדינת ישראל, רכבת-ישראל. שער החוברת: איור מתוך החוברת: 11. ברכמן ב., סלומון א., פייטלסון ע., שפר ד., מקומה של הרכבת במערכת התחבורה בישראל, מכון ירושלים לחקר ישראל, ירושלים 1993. 12. גפני ראובן (עורך), עת-מול – עיתון לתולדות ארץ ישראל ועם ישראל – דו-ירחון, חוברת מס' 185, (חוברת נושאית. נושא החוברת: על הפסים וביניהם – עולמה של הרכבת בישראל, יד יצחק בן-צבי, ירושלים, טבת תשס"ו  ינואר 2006. שער החוברת: 13. הורוביץ גבריאל (עורך), מסע לעבר כשפנינו לעתיד - מסע תלמידי מכון אבשלום ובוגריו ברכבת מיוחדת לירושלים לציון מלאת 40 שנה למכון אבשלום - 100 שנה למסילת הברזל יפו - ירושלים, מכון אבשלום - מכון לידיעת הארץ ע"ש חיים אבשלום (בשיתוף ההסתדרות הכללית של העובדים - המרכז לתרבות ולחינוך, "יום המכון" תשנ"ב  ל"ג בעומר, 21.05.1992, (פנימי לתלמידי המכון בלבד). (36 עמ'). 14. התחנה – תרבות, בילוי ופנאי – כשיפו פוגשת את תל אביב, "עזרה וביצרון" ועיריית תל-אביב – יפו, נובמבר 2005. (חוברת, 12 עמ') . 15. וילנאי זאב, תחבורה ונסיעה בארץ ישראל, תש"ה  1945, דו"ח, (183 עמ'). 16. חבס ברכה (עורכת), מאורעות תרצ"ו , מהדורה שניה, הוצאת "דבר", תל-אביב תרצ"ז (1937). (696 עמ'). 17. טברסקי יהושע (עורך), תולדות התחבורה בעולם ובארצנו (אוצרות מדע - אנציקלופדיה לנער ולעם), הוצאת יוסף שמעוני, תל-אביב 1955. (352 עמ'). 18. כרמל ד., מסילות ודרכים – עתיד התחבורה בארצנו, הוצאת ?, חיפה אייר תשי"ג  מאי 1953. (148 עמ'). 19. לוח הזמנים ומדריך כיס של "תור" - חורף 1946/47, יוצא לאור ע"י תור בע"מ, תל-אביב 1946. (134 עמ' - עברית + אנגלית). 20. לויט ישעיהו, כיבוש המרחקים מחיית גרר ועד רכבת חשמלית, הוצאת ספרים "לדורי", תל-אביב 1963. (240 עמ'). 21. מבקר המדינה , דוח ביקורת על חברת רכבת ישראל בע"מ – הטיפול בתאונות ובבטיחות , מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור , ירושלים, תמוז התשס"ו, יולי 2006. (חוברת, 35 עמ'). [מס' קטלוגי 011-2006, ISSN 0793-1948]
אביתר, אין כמוך!!! תודה.

ה דרומי

New member
חומר יש קצת בגוגל

שאלה למומחי הרכבת

מסילת הברזל מיפו לירושלים הבנתי שהיתה תחנה בהר-טוב ואחת נוספת בבר גיורא. האם היו תחנות נוספות לאורך הדרך מהר-טוב ועד ירושלים? ושאלת השאלות- איפה קיררו את קטרי הקיטור חוץ מתחנת בר-גיורא? (לאורך המסילה בערך מתחת למערת שמשון,יש מתקן ישר עם מיכלי ברזל,מישהו יודע למה שימש? האם הייתה שם תחנה נוספת?) האם יש אתר שמפרט את ההסטוריה הטכנית של המסילה הזו?
חומר יש קצת בגוגל
גוגל

בתיר 1893

שאלה למומחי הרכבת

מסילת הברזל מיפו לירושלים הבנתי שהיתה תחנה בהר-טוב ואחת נוספת בבר גיורא. האם היו תחנות נוספות לאורך הדרך מהר-טוב ועד ירושלים? ושאלת השאלות- איפה קיררו את קטרי הקיטור חוץ מתחנת בר-גיורא? (לאורך המסילה בערך מתחת למערת שמשון,יש מתקן ישר עם מיכלי ברזל,מישהו יודע למה שימש? האם הייתה שם תחנה נוספת?) האם יש אתר שמפרט את ההסטוריה הטכנית של המסילה הזו?
בתיר 1893

בתיר 4.3.2006

שאלה למומחי הרכבת

בתיר 4.3.2006

אגב, הספר תפח מאוד מאז

היי מאיר
הרבה זמן לא ראיתי לך
אגב, הספר תפח מאוד מאז
היום, המחקר שהוא הספר: "רכבת-העמק - תחנות וסיפורים" (צרוב על תקליטור) כולל: 45 תחנות 342 סיפורים 254 מקורות 98 מסמכים 99 מפות וצילומי מפות 124 ספרים 33 תרשימי תחנות ומבנים מקוריים 1164 תמונות (כ-900 חדשות והיתר ישנות) 384 עמודים

הספר זמין כל העת

שלום מאיר
אתה הולך להוציא את זה לאור,מתי? תודיע לנו ,ואיפה אפשר לקנות את זה,נשמע מענין.
הספר זמין כל העת
מכיוון שכגימלאי אין לי כסף להוציא ספר מודפס, הרי הוא צרוב על תקליטור, וכך אני יכול לעדכן אותו כל העת. ממש כעת על שולחני סיפרון זעיר של לוין קיפניס על שומר המסילה, הספר של גולדנברג מוסה ואנציקלופדיה לנוער 6 ספרים שיש בהם מידע על רכבת העמק והסידרה הזו מ-1930 והם ממתינים שאוציא מהם חומר לעבודה. על רמת הרצינות של המחקר שלי תוכל לקבל מחברי הפורום, בעיקר כאלו שקראו אותו. להשיג אותו ניתן רק אצלי.

FDA

New member
אתה

הספר זמין כל העת
מכיוון שכגימלאי אין לי כסף להוציא ספר מודפס, הרי הוא צרוב על תקליטור, וכך אני יכול לעדכן אותו כל העת. ממש כעת על שולחני סיפרון זעיר של לוין קיפניס על שומר המסילה, הספר של גולדנברג מוסה ואנציקלופדיה לנוער 6 ספרים שיש בהם מידע על רכבת העמק והסידרה הזו מ-1930 והם ממתינים שאוציא מהם חומר לעבודה. על רמת הרצינות של המחקר שלי תוכל לקבל מחברי הפורום, בעיקר כאלו שקראו אותו. להשיג אותו ניתן רק אצלי.
אתה
גר בירושלים? כמה הדיסק עולה? ודרך אגב יש לך מושג על ההוה גם ?מה קורה עכשיו עם המסילה האם בונים שם או שהיא באמת בהקפאה? וכמה זמן אתה עובד על הנושא? בהצלחה

אני

אתה
גר בירושלים? כמה הדיסק עולה? ודרך אגב יש לך מושג על ההוה גם ?מה קורה עכשיו עם המסילה האם בונים שם או שהיא באמת בהקפאה? וכמה זמן אתה עובד על הנושא? בהצלחה
אני
גר בחולון לגבי ההווה, הדרכתי משרד אדריכלים על התוואי לבדיקת גשרים ומעבירים ותחנות לקראת שיפוץ, כך שהעסק זז. תמיד התענייתי, עקבתי מרחוק אחרי הנעשה 40 שנה לפחות, המחקר שלי מתחיל ב-2003 (חמש שנים)

והג'נדאללה עודנה עומדת 4.3.2006

שאלה למומחי הרכבת

והג'נדאללה עודנה עומדת 4.3.2006

מצב
הנושא נעול.
למעלה