שאלה טכנית לגבי מילוי טופס 1301 מקוון

Oferעפר

New member
1. איפה יש לרשום הכנסה (יחידה) שמקורה בקצבה מביטוח מנהלים ? רשמתי אותה בסעיף 158 אבל אני לא בטוח שזה נכון.
2. רשמתי הפרשה שעשיתי לקרן השתלמות לעצמאים בסעיף 138 אך חישוב המס המגיע לא משתנה. מה אני עושה לא נכון ?
(מההכנסה שציינתי בסעיף 1 אין הפרשה לקרן השתלמות)
אשמח להכוונה.
תודה !

אחרי הזנת הנתונים. לוחצים בדיקה . אים יש טעות המחשב מודייע לך לתקן . לא כתב . אז הכול בסדר . אגבכבר פתחו את האתר למישלוח דוחות לשנת 20?

Oferעפר

New member
אחרי הזנת הנתונים. לוחצים בדיקה . אים יש טעות המחשב מודייע לך לתקן . לא כתב . אז הכול בסדר . אגבכבר פתחו את האתר למישלוח דוחות לשנת 20?
כן, את זה אני מכיר, אבל זה לא פותר את הבעייה. דיוון על הפרשה לקה"ש צריך להשפיע על חבות המס. אם חישוב המס לא משתנה, משהו לא תקין.
כן, אפשר לדווח 2020.

270552

Active member
הפרשה לקרן השתלמות מוכרת כהוצאה רק אם יש הכנסה מעסק. קצבה כמו משכורת אינם מזכים בהטבת מס עקב הפרשה לקרן השתלמות.
בעיקרון שכיר או מקבל קצבה בכלל לא יכול להפריש לקרן השתלמות לעצמאים. צריך מספר עוסק (מורשה או פטור)

roheshbon

Member
הפרשה לקרן השתלמות מוכרת כהוצאה רק אם יש הכנסה מעסק. קצבה כמו משכורת אינם מזכים בהטבת מס עקב הפרשה לקרן השתלמות.
בעיקרון שכיר או מקבל קצבה בכלל לא יכול להפריש לקרן השתלמות לעצמאים. צריך מספר עוסק (מורשה או פטור)
ניואנס קטן: הפרשה לקרן השתלמות אינה הוצאה שמופיעה בדוח רווח והפסד אלה מקבלת ביטוי בשומה כניכוי (הקטנה) של ההכנסה החייבת במס.

Oferעפר

New member

חיפשתי רבות (כולל שיחת טלפון עם פקיד שומה) וסוף סוף קיבלתי תשובה שמסבירה את העניין.
תודה.

למעלה