שאלה בקשר לחניון חנה וסע.

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 02/07

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
היי,
אני פותחת נושא כי:

א. שרשור ההכוונה כל-כך כל-כך למטה שפחדתי שההודעה לא תקפוץ ולא תראו אותה.

ב. אני לא בטוחה שזו שאלה שקשורה להכוונה. בכל מקרה, אם ההודעה צריכה להיות שם, אז אנא מנהל הפורום - אל תמחק אותה, פשוט תעביר...תודה!

יש לי שאלה שקשורה בצורך להגיע לתל-אביב בשבוע הקרוב כל יום בין השעות 9:00 ל - 17:00, עם רכב. זה אומר שצריך חניה, וחניונים רגילים עולים הון תועפות באופן מצטבר בשעות כאלה.
שמעתי פעם על סידור של "דן" שנקרא "חנה וסע", במסגרתו מחנים את האוטו בסכום הגיוני באחד מהחניונים שלהם, ומקבלים חופשי-יומי לנסיעה בתוך תל-אביב.
האם זה נכון?
מישהו יודע איך זה בדיוק הולך?

אני זוכרת שיש "חנה וסע" בארלוזרוב. מה ההסדר? מה צריך לעשות? ומישהו יודע כמה עולה חניה למשך כל היום?

תודה!
נעמה.

אה, עוד שני דברים קטנים...

היי,
אני פותחת נושא כי:

ב. אני לא בטוחה שזו שאלה שקשורה להכוונה. בכל מקרה, אם ההודעה צריכה להיות שם, אז אנא מנהל הפורום - אל תמחק אותה, פשוט תעביר...תודה!

יש לי שאלה שקשורה בצורך להגיע לתל-אביב בשבוע הקרוב כל יום בין השעות 9:00 ל - 17:00, עם רכב. זה אומר שצריך חניה, וחניונים רגילים עולים הון תועפות באופן מצטבר בשעות כאלה.
שמעתי פעם על סידור של "דן" שנקרא "חנה וסע", במסגרתו מחנים את האוטו בסכום הגיוני באחד מהחניונים שלהם, ומקבלים חופשי-יומי לנסיעה בתוך תל-אביב.
האם זה נכון?

אני זוכרת שיש "חנה וסע" בארלוזרוב. מה ההסדר? מה צריך לעשות? ומישהו יודע כמה עולה חניה למשך כל היום?

תודה!
נעמה.
היעד בתל-אביב בכל יום הוא תיאטרון הבימה, כך שאם אתם מכירים חניון חנה וסע קרוב יותר לשם, נשמח לשמוע!

דבר שני, בבקשה אל תפנו אותי לחפש מידע באתר של "דן", כי לא מצאתי שם מידע מספיק מפורט, ולכן הגעתי הנה...

תודה!

ממסוף רידינג להבימה - קווים 39, 239 של דן

היעד בתל-אביב בכל יום הוא תיאטרון הבימה, כך שאם אתם מכירים חניון חנה וסע קרוב יותר לשם, נשמח לשמוע!

דבר שני, בבקשה אל תפנו אותי לחפש מידע באתר של "דן", כי לא מצאתי שם מידע מספיק מפורט, ולכן הגעתי הנה...

תודה!
ממסוף רידינג להבימה - קווים 39, 239 של דן
ו-174 של אגד. אגב, חופשי יומי תקף גם באגד.
מחניון שפירים יש הסעה על הנתיב המהיר שמגיעה קרוב להבימה.

ולמה שנפנה אותך לאתר של דן?

חניון רידינג הוא בחינם.

היי,
אני פותחת נושא כי:

האם זה נכון?

תודה!
נעמה.
חניון רידינג הוא בחינם.
סמוך אליו נמצא מסויף רידינג שממנו אפשר להגיע בקלות כמעט לכל מקום בתל אביב.
אם את מגיעה מכיוון כביש 1, את יכולה לחנות בשפירים, משם יש הסעות חינם לאיזור עזריאלי ואבן גבירול.
לא ידוע לי על הסדר כפי שתיארת.

תודה רבה!!! איזו זריזות!

חניון רידינג הוא בחינם.
סמוך אליו נמצא מסויף רידינג שממנו אפשר להגיע בקלות כמעט לכל מקום בתל אביב.
אם את מגיעה מכיוון כביש 1, את יכולה לחנות בשפירים, משם יש הסעות חינם לאיזור עזריאלי ואבן גבירול.
לא ידוע לי על הסדר כפי שתיארת.
תודה רבה!!! איזו זריזות!
בסוף החלטתי ללכת על אופציה של תח"צ מתחילת הנסיעה.
לא ציינתי, אבל ההגעה היא מכיוון דרום כך שרידינג זה עוד נסיעה. אבל טוב לדעת שהוא בחינם.

את המידע ביקשתי בשביל בן זוגי, והבנתי שבכלל עדיף לא לנסוע בתחבורה ציבורית לגמרי.

לפי האתר של "אחוזות החוף", החניון של "חנה וסע" בארלוזרוב עולה 16 ש"ח חניה חד פעמית ליום. זה הגיוני? אם כן זה מחיר הוגן בהחלט. יהיו יומיים שהוא יצטרך רכב להמשך היום אז זה מה שהוא יעשה, והמלצתי לו לקחת משם קו 5 או 18 של דן (אני מקווה שלא פגעתי פה בנקודה רגישה שאמרתי "דן". זה משהו בגלל הרפורמה?).

בשביל שאר הימים - הבנו שהזמן שייקח לו להגיע בתח"צ, הוא בתכל'ס אותו זמן שייקח לו להגיע עם רכב בבוקר, עם כל התנועה, ובטח שהרבה יותר נעים לנסוע ברכבת ולא להיתקע בפקקים בעצבים. מקסימום יצא 10 דקות לפני, זה שווה את זה.
אז הוא ייקח רכבת מיבנה לת"א מרכז, ומשם אוטובוס, אותם קווים בעצם...

אני רוצה לציין לטובה את האתר של הרכבת, דרך אגב, שכתבו שיהיו שינויים ברכבות של קו יבנה-ת"א (מאשקלון), אבל לא רק זה, אלא גם פרסמו לוח זמנים מעודכן עד גמר השינויים, ועידכנו גם את השינויים המופיעים.

אני רוצה לציין לטובה גם את האתר של דן, שבאיתור המסלולים מפרסמים מפה ממש יעילה ונוחה להתמצאות, עם התחנות בשני הכיוונים.

השתפרה התחבורה הציבורית מאז שקנינו רכב...

מצוין
אבל מה הקשר לקווים 5 ו-18?

תודה רבה!!! איזו זריזות!
בסוף החלטתי ללכת על אופציה של תח"צ מתחילת הנסיעה.
לא ציינתי, אבל ההגעה היא מכיוון דרום כך שרידינג זה עוד נסיעה. אבל טוב לדעת שהוא בחינם.

את המידע ביקשתי בשביל בן זוגי, והבנתי שבכלל עדיף לא לנסוע בתחבורה ציבורית לגמרי.

לפי האתר של "אחוזות החוף", החניון של "חנה וסע" בארלוזרוב עולה 16 ש"ח חניה חד פעמית ליום. זה הגיוני? אם כן זה מחיר הוגן בהחלט. יהיו יומיים שהוא יצטרך רכב להמשך היום אז זה מה שהוא יעשה, והמלצתי לו לקחת משם קו 5 או 18 של דן (אני מקווה שלא פגעתי פה בנקודה רגישה שאמרתי "דן". זה משהו בגלל הרפורמה?).

בשביל שאר הימים - הבנו שהזמן שייקח לו להגיע בתח"צ, הוא בתכל'ס אותו זמן שייקח לו להגיע עם רכב בבוקר, עם כל התנועה, ובטח שהרבה יותר נעים לנסוע ברכבת ולא להיתקע בפקקים בעצבים. מקסימום יצא 10 דקות לפני, זה שווה את זה.
אז הוא ייקח רכבת מיבנה לת"א מרכז, ומשם אוטובוס, אותם קווים בעצם...

אני רוצה לציין לטובה את האתר של הרכבת, דרך אגב, שכתבו שיהיו שינויים ברכבות של קו יבנה-ת"א (מאשקלון), אבל לא רק זה, אלא גם פרסמו לוח זמנים מעודכן עד גמר השינויים, ועידכנו גם את השינויים המופיעים.

אני רוצה לציין לטובה גם את האתר של דן, שבאיתור המסלולים מפרסמים מפה ממש יעילה ונוחה להתמצאות, עם התחנות בשני הכיוונים.

השתפרה התחבורה הציבורית מאז שקנינו רכב...
מצוין
קו 18 בכלל לא מגיע לתיאטרון הבימה (הכי קרוב שהוא מגיע זה לרחוב המלך ג'ורג'), ולקו 5 לוקח חצי שעה להגיע מרכבת מרכז להבימה כי הוא עושה סיבוב דרך חצי תל אביב.

מרכבת מרכז לכיכר הבימה כדאי לקחת את הקווים 63 או 142, שעוצרים בדרך בגין פינת על פרשת דרכים, מול אולמי רסיטל. כולם של דן. בחזור - 70 או 142. עם הקווים האלה זה לא יותר מעשר דקות נסיעה.

אם מגיעים ברכבת מכיוון דרום, עדיף לרדת בת"א השלום, לחצות את דרך בגין (אפשר לעבור דרך קניון עזריאלי ואז ללכת על גשר הולכי הרגל), ולקחת את קו 63 לכיכר הבימה. גם בחזור, קו 63 עוצר סמוך לקניון עזריאלי.

הנה מפה מצוינת של קווי האוטובוס בתל אביב שבה תוכלי לראות כמה מפותל המסלול של קו 5 לעומת שאר הקווים:
http://telaviv.busmappa.com/p/blog-page.html

הוא בהחלט מפותל אבל נוח יותר.

מצוין
קו 18 בכלל לא מגיע לתיאטרון הבימה (הכי קרוב שהוא מגיע זה לרחוב המלך ג'ורג'), ולקו 5 לוקח חצי שעה להגיע מרכבת מרכז להבימה כי הוא עושה סיבוב דרך חצי תל אביב.

מרכבת מרכז לכיכר הבימה כדאי לקחת את הקווים 63 או 142, שעוצרים בדרך בגין פינת על פרשת דרכים, מול אולמי רסיטל. כולם של דן. בחזור - 70 או 142. עם הקווים האלה זה לא יותר מעשר דקות נסיעה.

אם מגיעים ברכבת מכיוון דרום, עדיף לרדת בת"א השלום, לחצות את דרך בגין (אפשר לעבור דרך קניון עזריאלי ואז ללכת על גשר הולכי הרגל), ולקחת את קו 63 לכיכר הבימה. גם בחזור, קו 63 עוצר סמוך לקניון עזריאלי.

הנה מפה מצוינת של קווי האוטובוס בתל אביב שבה תוכלי לראות כמה מפותל המסלול של קו 5 לעומת שאר הקווים:
http://telaviv.busmappa.com/p/blog-page.html
למי שלא מורגל לתחבורה ציבורית, יותר נוח לרדת מהרכבת וישר לעלות על קו 5 או 18, שמתחילים נסיעתם מהמסוף כשהם ריקים. זו תחושה הרבה יותר נוחה.
אני אגיד לו על הקווים האחרים, בכל מקרה...

לגבי עזריאלי: תודה על ההצעה, אבל בשביל הליכה כזאת בלחות התל-אביבית של יולי, כבר עדיף לנסוע עוד עשר דקות בקו 5.
כנ"K לגבי ההליכה לבגין ולעמוד שם בשמש הקופחת עם עוד המון אנשים. זה אחלה כשיש לך מסע מפותל לעבור, אבל כשאתה מחליף תח"צ ברכב, אתה מעדיף שיהיה לך נוח מכל דבר אחר....

הבוקר לקח לו 15 ד' להגיע מר.מרכז להבימה בקו 5. לא כזה נורא...

ההליכה בעזריאלי - רובה מקורה.

למי שלא מורגל לתחבורה ציבורית, יותר נוח לרדת מהרכבת וישר לעלות על קו 5 או 18, שמתחילים נסיעתם מהמסוף כשהם ריקים. זו תחושה הרבה יותר נוחה.
אני אגיד לו על הקווים האחרים, בכל מקרה...

לגבי עזריאלי: תודה על ההצעה, אבל בשביל הליכה כזאת בלחות התל-אביבית של יולי, כבר עדיף לנסוע עוד עשר דקות בקו 5.
כנ"K לגבי ההליכה לבגין ולעמוד שם בשמש הקופחת עם עוד המון אנשים. זה אחלה כשיש לך מסע מפותל לעבור, אבל כשאתה מחליף תח"צ ברכב, אתה מעדיף שיהיה לך נוח מכל דבר אחר....

הבוקר לקח לו 15 ד' להגיע מר.מרכז להבימה בקו 5. לא כזה נורא...
ההליכה בעזריאלי - רובה מקורה.
הקטע של ההליכה בחוץ הוא באותו אורך כמו ההליכה מרכבת מרכז לתחנה של קו 5.

cwen

New member
הסתייגות

אבל שלא יעלה על קו 18
עוצר די רחוק מהבימה, יותר רחוק מללכת לקו 63.
הסתייגות
אם יש רב קו, אז הוא יכול לעלות על קו 18, לנסוע תחנה אחת ולקחת 63 או 142 מדרך בגין. (זו התחנה השניה של קו 18).

אם אין רב קו אז רק קו 5 שעושה סיבוב או 63/142.

לי יש רב קו

הסתייגות
אם יש רב קו, אז הוא יכול לעלות על קו 18, לנסוע תחנה אחת ולקחת 63 או 142 מדרך בגין. (זו התחנה השניה של קו 18).

אם אין רב קו אז רק קו 5 שעושה סיבוב או 63/142.
לי יש רב קו
אני לא מאמינה שהנהג יבדוק את התמונה, נכון?

אגב, הרב קו שלי שימש בעבר למסיעה במטרו-דן בב"ש. זה תקף בכל הארץ בכל האוטובוסים?
נחמד...

ואני מנסה לקשר את מה שאמרת ל"מהפכת האוטובוסים": האם הוא לא יצטרך לשלם ככה פעמיים? זה במסגרת ה-90 דקות המדוברות של החלפת אוטובוסים?

וואי, איזו noob נהייתי בתח"צ...ממש פדיחה...ולחשוב שפעם עוד הייתי חברת פורום!

הנהג לא יבדוק תמונה

לי יש רב קו
אני לא מאמינה שהנהג יבדוק את התמונה, נכון?

אגב, הרב קו שלי שימש בעבר למסיעה במטרו-דן בב"ש. זה תקף בכל הארץ בכל האוטובוסים?
נחמד...

ואני מנסה לקשר את מה שאמרת ל"מהפכת האוטובוסים": האם הוא לא יצטרך לשלם ככה פעמיים? זה במסגרת ה-90 דקות המדוברות של החלפת אוטובוסים?

וואי, איזו noob נהייתי בתח"צ...ממש פדיחה...ולחשוב שפעם עוד הייתי חברת פורום!
הנהג לא יבדוק תמונה
בשביל הנהג אפילו לא צריכים להוציא מהארנק, שמים את כל הארנק על המכשיר.

אבל אם עולה מבקר, הוא בהחלט יבדוק תמונה.

ואכן כן, החלפת אוטובוסים בתחום הכרטיס היא ללא תשלום נוסף למשך 90 דקות.
והכרטיס אמור לעבוד מול כל החברות. רק תצטרכי לטעון ערך צבור/כרטיסיה מתאימים

איפה עושים את זה?

הנהג לא יבדוק תמונה
בשביל הנהג אפילו לא צריכים להוציא מהארנק, שמים את כל הארנק על המכשיר.

אבל אם עולה מבקר, הוא בהחלט יבדוק תמונה.

ואכן כן, החלפת אוטובוסים בתחום הכרטיס היא ללא תשלום נוסף למשך 90 דקות.
והכרטיס אמור לעבוד מול כל החברות. רק תצטרכי לטעון ערך צבור/כרטיסיה מתאימים
איפה עושים את זה?

למעלה