שאילה בנושא תביעת קרן פנסיה עקב אובדן כושר עבודה/נכות

ltoplasky

New member
שלום רב

אני בן 52. נשוי + 3

לפני כשנה וחצי איבדתי את מקום עבודתי

על הנייר נחתם על הסכם הפסקת עבודה מרצון אך אפשר להגיד שלא הייתה לי ברירה לחתום על זה כי עברתי כמה עבירות משמעת (לא גניבה או הטרדה אלא יותר קשור לבעיות נפשיות מהם אני סובל, : דכאון ,

OCD וכדומה

לפני כשנה הגשתי תביעה לביטוח לאומי והוכרתי כנכה .

דרגת נכות רפואית של 66% ואי כושר השתכרות של 100%

הנכות היא כללית ולא מתאונת עבודה או אובדן כושר עבודה כי הבנתי מהעו"ד שטיפל בתיק שהמחלות שלי היו קיימות לפני האירוע שהביא לפיטוריי

( למרות שאני חושב שחלק מהמחלות הנ"ל החמירו בשל התרעמות שעברתי בעבודה אך נראה לי שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי להוכיח זאת)

בכוונתי עכשיו לתבוע את קרן הפנסיה שלי

פניתי לעו"ד והסכומים שהוא מבקש הם לדעתי די מוגזמים ( 20% מכל תקבול שאקבל .... כל עוד אני מקבל תקבולים ,קרי : יכול להיות גם עד שאגיע לגיל הפנסיה ... בעוד 15 שנה

אז שאילה אולי קצת מטופשת אך בכל זאת

אולי קודם אני אפנה לקרן פנסיה לבד ? י

אני מניח שלא יעשו לי חיים קלים אך בסופו של דבר יגישו לי הצעה כלשהי

אז חשבתי : אני לוקח את ההצעה . הולך איתה לעו"ד וככה אני יכול לסכם איתו שאני מוכן לשלם רק 20% מהתוספת שהוא יוכל להשיג מעבר למה שקרן הפנסיה כבר הציעה

אני יודע שקשה לתת חוות דעת כשלא כל הנתונים לפניך אך אני רק רוצה לקבל דעת כללית

המון תודה

mironk

Member
ניסית לפנות לקרן הפנסיה ? תנסה - הם קשים. אם לא ילך תפנה לעו"ד .
אתה גם צריך שימשיכו להפריש לך לגיל זקנה.
לגבי ההצעה : למיטב הבנתי ונסיוני "הצעה" אתה יכול לקבל מחברת ביטוח ..קרן פנסיה משלמת הכל או כלום.
הסכום נראה לי גבוה , אני שילמתי 10% מהנטו.
ממליץ לך להתייעץ באחת הקבוצות בפייסבוק "שאל עו"ד" - הרבה יפנו אליך בפרטי, לבקש המלצות ולעשות שוק.
כשאתה חותם עם העו"ד אל תעשה את הטעות שאני עשיתי ותדאג שיהיה סעיף שקובע מתי ואיך הייצוג מסתיים .
בהצלחה

יוסיב4

New member
שלום רב

אני בן 52. נשוי + 3

לפני כשנה וחצי איבדתי את מקום עבודתי

על הנייר נחתם על הסכם הפסקת עבודה מרצון אך אפשר להגיד שלא הייתה לי ברירה לחתום על זה כי עברתי כמה עבירות משמעת (לא גניבה או הטרדה אלא יותר קשור לבעיות נפשיות מהם אני סובל, : דכאון ,

OCD וכדומה

לפני כשנה הגשתי תביעה לביטוח לאומי והוכרתי כנכה .

דרגת נכות רפואית של 66% ואי כושר השתכרות של 100%

הנכות היא כללית ולא מתאונת עבודה או אובדן כושר עבודה כי הבנתי מהעו"ד שטיפל בתיק שהמחלות שלי היו קיימות לפני האירוע שהביא לפיטוריי

( למרות שאני חושב שחלק מהמחלות הנ"ל החמירו בשל התרעמות שעברתי בעבודה אך נראה לי שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי להוכיח זאת)

בכוונתי עכשיו לתבוע את קרן הפנסיה שלי

פניתי לעו"ד והסכומים שהוא מבקש הם לדעתי די מוגזמים ( 20% מכל תקבול שאקבל .... כל עוד אני מקבל תקבולים ,קרי : יכול להיות גם עד שאגיע לגיל הפנסיה ... בעוד 15 שנה

אז שאילה אולי קצת מטופשת אך בכל זאת

אולי קודם אני אפנה לקרן פנסיה לבד ? י

אני מניח שלא יעשו לי חיים קלים אך בסופו של דבר יגישו לי הצעה כלשהי

אז חשבתי : אני לוקח את ההצעה . הולך איתה לעו"ד וככה אני יכול לסכם איתו שאני מוכן לשלם רק 20% מהתוספת שהוא יוכל להשיג מעבר למה שקרן הפנסיה כבר הציעה

אני יודע שקשה לתת חוות דעת כשלא כל הנתונים לפניך אך אני רק רוצה לקבל דעת כללית

המון תודה
מניסיון אישי אני פועל תמיד מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה ומצליח ללא כל סיוע מעוד.

למעלה