רלי

reli111

New member
רלי

יש לי 2 שאלות בבקשה:
1. בדקתי שם דומיין באינטרנט באחד האתרים והתברר שהוא פנוי .איך אני יכולה לדעת אם דומיין הוא חוקי?איפה אני מבררת?
2. שילמתי לבונה אתרים מחצית הסכום על החשבון שיקים לי אתר מכירות לעיצובים שלי ועוד...התשלום שסיכמתי איתו כולל הכל כלומר אתר דומיין ואחסון לשנה ואחרי שנה כל חודש סכום לאחסון.
הוא ביקש ממני לתת לו שם דומיין ולשלוח את השם לאימל שלו..
רק אחרי ששילמתי לו התברר לי שעדיף שאת שם הדומיין ואת האחסון עדיף שאני יקנה וגם שיתן לי את מערכת הניהול שאם בעתיד אני לא ירצה להיות קשורה אליו לא תהייה לי בעיה. מה אני יכולה לעשות עכשיו אם הוא לא יסכים שאני יקנה דומיין ואחסון לבד .אם לא עברו 14 יום אני יוכל לבטל עיסקה ולקבל את הכסף חזרה?(גם אם סיכמתי איתו שהוא קונה את הדומיין והאחסון?)

תשובה

1. באופן הזה אי אפשר. יש כל כך הרבה אלמנטים משמעותיים שצריך לבדוק: למשל, שימוש בסימן מסחרי רשום במדינה בה תפעלי או לפחות האתר יהיה נגיש, שימוש בשמות של מפורסמים או של מותגים ידועים, שימוש בשם שיש בו עבירה פלילית וכו. חוץ מזה צריך גם לבדוק את פעילות האתר עצמו והתאמתה לחוק.

2. מה שאת מתארת זו שאלה שיש להפנות לפורום דיני צרכנות.

אבל כמי שעוסק בדיני אינטרנט יום יום ומלווה מריבות בין מקימי אתרים לבוניהם אני חייב להעיר שיש כל כך הרבה טעויות באופן פעילותך שאני מקווה שאת לא עושה את האתר כיוזמה מסחרית אלא רק בשביל הכיף.
לדוגמא: לאור חוק זכויות יוצרים, זכות היוצרים באתר אינה שלך אלא של בונה האתר. האם דאגת להעביר לידיך בהסכם חתום את זכות היוצרים באתר שלך (לרבות בעיצוב, בתכנים וכדומה)? האם הבונה ויתר על הזכות המוסרית? (אחרת לא תהיי רשאית לבצע שינויים באתר בלי הסכמתו). האם דאגת ליצור מאפיינים (SPECS) שהבונה חייב לבנות לפיהם ותוכלי לראות אם הוא קיים את ההסכם איתו או הפר? האם דאגת לשמור תשלום משמעותי לסוף אחרי שהאתר יעבוד על מערכת חיצונית? האם וידאת שאת לא קנית אתר שמערכת הניהול הבסיסית שלו נשארת תמיד של הבונה? ועוד.
המלצה שלי - תשקיעי כסף, תפגשי עם עו"ד מומחה ותתקדמי. אלא אם כן לא אכפת לך הסיכון (לא תמיד קורה אבל קיים) לאבד את הזמן והכסף שהשקעת.

למעלה