רוצה עוד 1 אבל חוששת

• פותח הנושא ettyh
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

ettyh

New member
רוצה עוד 1 אבל חוששת

רוצה עוד 1 אבל חוששת
היי לכולם ראשית שנה טובה ומוצלחת שמי אתי ואשמח לקבל מכם ייעוץ ותגובות. אני בת 42 יש לי ילדה בת 8.5 וילדה בת 1 שנה לאחר טיפולי הפריות (וכנגד כל הסיכויים). יש לי רצון חזק בילד נוסף, אך אני בדילמה רצינית וזאת מפאת הגיל. החשש שלי שבגיל מבוגר יותר לא אוכל לקחת אחריות לילדים שהם עדיין קטנים יחסית וכל זאת רק מבחינה בראותית. היום אני מרגישה נהדר וצעירה מגילי והילדה עושה אותי עוד יותר "צעירה" אבל חוששת איך ארגיש בעתיד? האם זה לא אגואיזים להביא ילד נוסף בגיל כזה?כזה ילד ראשון אני חושבת שההתיחסות שונה אשמח לקבל תגובות תודה אתי

היתה כתבה בסוף השבוע הקודם

רוצה עוד 1 אבל חוששת
היי לכולם ראשית שנה טובה ומוצלחת שמי אתי ואשמח לקבל מכם ייעוץ ותגובות. אני בת 42 יש לי ילדה בת 8.5 וילדה בת 1 שנה לאחר טיפולי הפריות (וכנגד כל הסיכויים). יש לי רצון חזק בילד נוסף, אך אני בדילמה רצינית וזאת מפאת הגיל. החשש שלי שבגיל מבוגר יותר לא אוכל לקחת אחריות לילדים שהם עדיין קטנים יחסית וכל זאת רק מבחינה בראותית. היום אני מרגישה נהדר וצעירה מגילי והילדה עושה אותי עוד יותר "צעירה" אבל חוששת איך ארגיש בעתיד? האם זה לא אגואיזים להביא ילד נוסף בגיל כזה?כזה ילד ראשון אני חושבת שההתיחסות שונה אשמח לקבל תגובות תודה אתי
והכתבת עסקה באמא טרייה בת 50 לדעתי גיל 42 הוא קרוב עדיין לגיל 35 מאשר ל 50 (למרות שאין בזה ולו הבעת דעה קלה על אמהות טריה וראשונית בגיל 50) אני לא מתימר להיות חזק בטיעונים מוסריים, ואני גם לא חושב שטיעון בעד או נגד צריך לשנות לך אני אסתפק בכך שיש הריונות טבעיים עדיין בגיל הזה אז ה"טבע" בנוי לאמהות נוספת בגיל לכאורה טיפה מבוגר כל ילד מתחיל כאגואיזם של ההורים אבל ברגע שהוא נולד ומתעצב אזי הוא בן אדם וכל המאמצים הופכים להיות של נתינה ולא רק קבלה בהצלחה ליאור

א י נ ס

New member
ליאור כל הכבוד. מפרספקטיבה של אבא

והכתבת עסקה באמא טרייה בת 50 לדעתי גיל 42 הוא קרוב עדיין לגיל 35 מאשר ל 50 (למרות שאין בזה ולו הבעת דעה קלה על אמהות טריה וראשונית בגיל 50) אני לא מתימר להיות חזק בטיעונים מוסריים, ואני גם לא חושב שטיעון בעד או נגד צריך לשנות לך אני אסתפק בכך שיש הריונות טבעיים עדיין בגיל הזה אז ה"טבע" בנוי לאמהות נוספת בגיל לכאורה טיפה מבוגר כל ילד מתחיל כאגואיזם של ההורים אבל ברגע שהוא נולד ומתעצב אזי הוא בן אדם וכל המאמצים הופכים להיות של נתינה ולא רק קבלה בהצלחה ליאור
ליאור כל הכבוד. מפרספקטיבה של אבא
צעיר, היכולת שלך לראות מעבר לגיל שלך היא טובה ומקבלת. ולך, הגיל שלך לא מבוגר, ויש הריונות טבעיים בגיל הזה. השאלה היא איך המשפחה שלכם ערוכה לגדל אל תוך שנות ה-40 ילדים ממש קטנים. זאת גם ההתלבטות שלי, ומהזולת אני יכולה לקבל רק תמיכה (ואני מקבלת אותה, צריך לדעת את מי לשאול) בקשר להחלטה הסופית, זה רק את ובן זוגך שצריכים להחליט.

קישור לכתבה בסופשבוע של מעריב

קישור לכתבה בסופשבוע של מעריב
צריך להרשם באתר מעריב כדי לקרוא.

שאלה לא פשוטה בכלל...

רוצה עוד 1 אבל חוששת
שאלה לא פשוטה בכלל...
אגואיזם? באיזה גיל זה לא אגואיזם להביא ילדים לעולם? אנחנו הרי מולידים אותם בשבילנו, לא בשביל העם, האומה, המדינה, האנושות ואפילו לא בשבילם (ורק מבמקרים מסויימים בשביל אחיהם). ומי מבטיח להורים צעירים שיאריכו ימים ושבריאותם תהיה עמם לאורך כל שנות גידול ילדיהם? נכון שככל שאנו מבוגרים יותר, הסיכוי שלא נראה את נכדינו, אבל קשה לי לראות את זה כסיבה לא לעשות הכל כדי להרות שוב בגיל 41. גם אני טוענת שילדים קטנים עושים אותנו צעירים יותר וגם בריאים יותר. אילו ראית אותנו אתמול משחקים כולנו תופסת במגרש השעשועים בחיים לא היית מנחשת את גילנו... תגובת הסביבה? עד עכשיו כמעט שלא נתקלתי בתגובות שליליות ממי שיודע שאנחנו עובדים על עוד 1. להיפך, קרה לא פעם ששאלו אותי למה אני לא "עושה עוד 1"... אני מסכימה עם אינס שההחלטה צריכה להיות רק שלך ושל בן זוגך. אני מאחלת לך שבקרוב תביאי לעולם אח/ות לפלג המקסימה (שתמונתה כבר בגלריה) ולאחותה הגדולה. נשמח להיות איתך וללוות איתך את התהליך הלא-פשוט. את כבר יודעת למה לצפות. ברוכה הבאה לסירה שלנו ומה שתחליטי - שיהיה בהצלחה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה