רועה חתולים

נוצר אצלנו מצב משונה. לפחות עפ"י מה שאני מכיר - החתולים (כרגע 7) רוצים לצאת איתי לטיולים.
אנחנו גרים בבית פרטי, בשכונה שקטה. בטיול כזה אני הולך, ועדר חתולים מתרוצץ סביבי באקסטזה. הם בודקים כל דבר בסביבה בהתרגשות, ומשחקים תופסת. כולל אלה שבבית נמצאים בסיכסוך דמים. בדרך כלל אני עוצר בכמה נקודות, והם משחקים מסביב, אבל דואגים להשאר בטווח של כמה מטרים ממני. וכשאני מתקדם הלאה, הם ממשיכים לנוע בקבוצה.
אין ספק שהחתולים מאוד אוהבים את הטיולים האלה. כל פעם שאחד מהם רואה אותי יוצא מהחצר, הוא מתחיל לקפץ בהתרגשות בכיוון אליו בד"כ הטיול מתחיל.
העניין הזה מתנהל כבר כמה שנים, וגם כשחתולים "התחלפו", החדשים אימצו מייד את המינהג. גם חתולים של השכנים מצטרפים לפעמים.
אגב, זה לא משהו שאני יזמתי, אלא התחיל כששניים מהחתולים התעקשו להתלוות אלי, והתפתח משם.

יש כאן כמה הבטים שמנוגדים למה שחשבתי שאני מכיר אצל חתולים:
1. הם מתנהגים כחיות עדר/להקה. הייתי בטוח שחתול הבית הוא אינדיבידואליסט.
2. לא ברור למה הם נהנים מטיול כזה, למרות שהם חופשיים להסתובב בחוץ, בדיוק אותם מקומות.
3. מוזר שמערכת היחסים בינהם משתנה (ולטובה) בסיטואציה של טיול. כשחוזרים הביתה, גם הסיכסוכים חוזרים.

אשמח לתובנות/מחשבות. ובכלל - האם מישהו מכיר התנהלות כזו? אני מרגיש קצת לא נעים להיות האיש המוזר שמטייל עם עדר חתולים...

g l o r y

New member
נוצר אצלנו מצב משונה. לפחות עפ"י מה שאני מכיר - החתולים (כרגע 7) רוצים לצאת איתי לטיולים.
אנחנו גרים בבית פרטי, בשכונה שקטה. בטיול כזה אני הולך, ועדר חתולים מתרוצץ סביבי באקסטזה. הם בודקים כל דבר בסביבה בהתרגשות, ומשחקים תופסת. כולל אלה שבבית נמצאים בסיכסוך דמים. בדרך כלל אני עוצר בכמה נקודות, והם משחקים מסביב, אבל דואגים להשאר בטווח של כמה מטרים ממני. וכשאני מתקדם הלאה, הם ממשיכים לנוע בקבוצה.
אין ספק שהחתולים מאוד אוהבים את הטיולים האלה. כל פעם שאחד מהם רואה אותי יוצא מהחצר, הוא מתחיל לקפץ בהתרגשות בכיוון אליו בד"כ הטיול מתחיל.
העניין הזה מתנהל כבר כמה שנים, וגם כשחתולים "התחלפו", החדשים אימצו מייד את המינהג. גם חתולים של השכנים מצטרפים לפעמים.
אגב, זה לא משהו שאני יזמתי, אלא התחיל כששניים מהחתולים התעקשו להתלוות אלי, והתפתח משם.

יש כאן כמה הבטים שמנוגדים למה שחשבתי שאני מכיר אצל חתולים:
1. הם מתנהגים כחיות עדר/להקה. הייתי בטוח שחתול הבית הוא אינדיבידואליסט.
2. לא ברור למה הם נהנים מטיול כזה, למרות שהם חופשיים להסתובב בחוץ, בדיוק אותם מקומות.
3. מוזר שמערכת היחסים בינהם משתנה (ולטובה) בסיטואציה של טיול. כשחוזרים הביתה, גם הסיכסוכים חוזרים.

אשמח לתובנות/מחשבות. ובכלל - האם מישהו מכיר התנהלות כזו? אני מרגיש קצת לא נעים להיות האיש המוזר שמטייל עם עדר חתולים...
אני לא יכולה לדעת כמובן אבל תמיד חשבתי שהם חושבים לעצמם "האדם שלנו הולך לעשות סיור של גבולות הטריטוריה, כדאי שנלך איתו גם ונוודא שהכל במקום". והם בכל זאת חולקים טריטוריה אחד עם השני. כשצריך להגן עליה מפולשים חתולים שבדרך כלל לא מסתדרים יעשו יד אחת נגד הפולש. לכן כשהולכים לטייל, הם משאירים את היריבות בצד עד שיגמרו לבדוק שהכל סבבה.
יש אצילנו בשכונה זקן נחמד שמאכיל חתולים ליד הבית שלו, כל ערב וכל בוקר הוא הולך לטייל לבשכונה, כנראה כדי לראות קצת את הבחוץ ולשמור על כושר. כל החתולים שלו הולכים איתו בשיירה.

גורדיאן-II

Active member
אני לא יכולה לדעת כמובן אבל תמיד חשבתי שהם חושבים לעצמם "האדם שלנו הולך לעשות סיור של גבולות הטריטוריה, כדאי שנלך איתו גם ונוודא שהכל במקום". והם בכל זאת חולקים טריטוריה אחד עם השני. כשצריך להגן עליה מפולשים חתולים שבדרך כלל לא מסתדרים יעשו יד אחת נגד הפולש. לכן כשהולכים לטייל, הם משאירים את היריבות בצד עד שיגמרו לבדוק שהכל סבבה.
יש אצילנו בשכונה זקן נחמד שמאכיל חתולים ליד הבית שלו, כל ערב וכל בוקר הוא הולך לטייל לבשכונה, כנראה כדי לראות קצת את הבחוץ ולשמור על כושר. כל החתולים שלו הולכים איתו בשיירה.
נסי לתפוס תמונה שלו, זה חמוד ברמות.
הנה לדוגמה תמונה של זקן נחמד אחד שהאכיל חתולים לא רחוק מהשכונה שלי, אבל התמונה הזאת מלפני כמה שנים, באמת אני צריך לקפוץ לשם ולראות אם הוא עדיין חי ופעיל...

קבצים מצורפים

• O4.jpg
    O4.jpg
    KB 300.9 · צפיות: 7

מילי08

Well-known member
גם לי היו פעם חתולים שהחליטו יום אחד להצטרף לטיולים עם הכלבה. זה היה חמוד וכייפי והם ממש אהבו את זה, אבל הפסקתי עם זה כשאחד נפגע קלות ממכונית.
אני חושבת שחתולים צריכים את הטיולים האלה לא פחות מכלבים והיתרון הוא הקרבה לבעלים שלהם ובמקביל חקירת מקומות חדשים בנוכחות מגינה של הבעלים.
יש רצועות טיול ייעודיות לחתולים והשתעשעתי ברעיון לקנות להם ולטייל איתם ככה, אבל זה כל כך לא מקובל בארץ ולא רציתי להיות המוזרה הזאת שמטיילת עם חתולים 😅. זה גם דורש זמן כי צריך להרגיל אותם לרצועות האלה.
יצא לי לראות גם בשכונה של ההורים שלי חתולים שטיילו עם הבעלים והכלב שלהם

Yukita

Active member
מנהל
אם לטייל, עדיף חופשי.

התופעה מוכרת - חתולי חוץ-פנים או חוץ שלי בעבר ליוו אותי לפעמים, וגם כעת יש חתולה לא שלי מחוץ לבנין שאוהבת ללוות אותי עם הכלבים לפעמים, אבל אף פעם לא עודדתי את התופעה. ליד הבנין בסדר, אבל ככל שמתרחקים הסיכון שיקרה משהו עולה. אז לא עודדתי. חתול לא זקוק לטיול עם הבעלים כמו שכלב (שלא יכול לצאת בעצמו) זקוק לו.

רצועות זה הכי גרוע - כל דבר קטן יכול לגרום לתקרית ממש קשה. כלב, ילד, מכונית... ממש לא מומלץ.

גורדיאן-II

Active member
גם אצלי יש את התופעה הזאת, כשאני יוצא מהבית כל אחד מהשלישייה שקולט אותי מנסה לעקוב אחרי, ולפעמים שלושתם, אבל אם זה לא לטווח ממש קצר אני מונע מהם להמשיך, זה חוסך להם ולי צרות אפשריות.

אלישבע777

Well-known member
יש אצלנו בשכונה, גברת טובה אחת המאכילה עשרות חתולים בקרבת מקום מגוריה, בגן ציבורי פעמיים ביום כבר שנים. החתולים הולכים אחרי בעיקר, אחרי שסיימו לאכול, בקבוצה עליזה מאוד. במשך היום, הם מפוזרים בכל מקום והם חופשיים. למה הם אינם מתפזרים אחרי ההאכלה? משום שהם נהנים ללכת אחרי "אימא". האדם המטפל ומאכלים הוא "אימא" ואחרי אימא הולכים! בדרך הם רצים אנה ואנה לכל מקום, ומקפצים לכל מיני מקומות. לעולם לא יילכו ישר, תמיד לפני הרגלים, או לצד הרגלים או מאחור, בזיג זג. כשאני במקרה עוברת במקום, היא אומרת לי מה שאני חושבת בליבי- כמו החלילן מהמלין....
לי היתה לפני שנים, חתולה שתמיד ליוותה אותי עד מרכז המסחרי השכונתי, ותמיד העדיפה ללכת רחוק ממני, בטווח ראיה, מתחת לשיחים ולכל מיני כיוונים. רק בחציית הכביש, הייתי צריכה לשאת אותה.
יום אחד היא יצאה ולא חזרה. החתולים שבאו אחריה, נשארו בבית ולא הרשיתי להם לצאת.

למעלה