קמ``א, חיל האוויר ומה שביניהם

sosed

New member
קמ``א, חיל האוויר ומה שביניהם

שלום! אני עתודאי שהתגייס שלשום לחיל האוויר. עוד שבוע וחצי אני מתחיל בהשלמה חילית בחיפה. המטרה המוצהרת של החיל היא להכשיר עתודאים לקצונה כמעט בכל מחיר. זה אומר - השלמות, מבחנים, הכנות ו... - יאללה הולכים לבה``ד 1. אני בכלל לא מבסוט כרגע מהאפשרות לבלות 3 חודשים בבה``ד 1 בחורף, במשמעת של טירונות ואווירה מתוחה (גם אם זה קורס בסיסי). שמעתי שהיחס לקציני קמ``א (קצין מקצועי אקדמאי) הוא לא מי יודע מה - לפחות זה מה שאומרים נציגי החיל, אבל יש גם שמועות שכן אפשר להתקדם. השאלה שלי היא קודם כל - למי להאמין? מהן באמת האפשרויות של חייל קמ``א להשתלב במקצוע ובתפקיד מכובד ביחידה כלשהי בחיל האוויר? האם כל היחידות באמת מתייחסות בעין לא יפה לאי רצון/אי יכולת לעבור קורס קצינים? ושאלות נוספות. מה בדיוק עושים בקורס הקצינים הזה (הבסיסי)? כמה מאמץ פיזי צריך, מהם תנאי המחיה בבה``ד 1? עד כמה המשמעת והאווירה שם נוקשות? חוויות, עצות, אזהרות וכד` תתקבלנה בברכה. ולגבי חיל האוויר. אילו תפקידים לעתודאים קיימים היום בחיל האוויר (בפרט לבוגרי מדעי המחשב כמוני)? אילו יחידות יש לחיל האוויר בגוש דן ומה בדיוק עושים שם? (כנראה שלא תענו לי - זה בכל זאת מידע רגיש?)? בבקשה, רק מי שיודע שיענה. אם יש מידע רלוונטי נוסף שברצונכם לחלוק איתי או עם הפורום - נודה לכם מאוד. בתודה מראש, עתודאי. נ.ב. דרך אגב, מה קרה ל``אתר המחאה`` של העתודאים - www.atuda.co.il? הוא לא עובד כבר כמה שבועות. האם רוחות רעות במדים הפילו אותו :) ?

אפטר

New member
ק``מא

אנו בודקים עבורך את כל הפרטים שניתן להשיג מרשויות הצבא. נחזיר לך תשובה בהקדם. צוות אפטר.

למעלה