קליטה בגן

קליטה בגן

התייעצות,
אשמח לדעת איך אתם חושבים שאופטימאלי לעשות קליטה בגן חדש אם מדובר בקליטה בגן שכבר עובד והילדים בו כבר קלוטים מספטמבר.
מעניין אותי מה אתן חושבות גם מה הכי נכון מבחינת הילד ומה הכי נכון מבחינת ההורה.
תודה

schlomitsmile

Member
מנהל
מבחינת ההורה נכון לעשות מה שטוב לילד

יתכן שיש הורים שיהיו לחוצים שהילד יבלה מקסימום שעות בגן בהקדם
כדי לפנות לעצמם את היום,
אבל לעניות דעתי, גם אז אם לא הולכים עם מה שטוב לילד זה יחזור כבומרנג,
ויותר פשוט למנוע בעיות מלתקן אחרי שהן כבר נוצרות.
&nbsp
מבחינת הילד- תלוי בילד, באופיו וצרכיו החברתיים,
תלוי בקבוצת הילדים בגן, איזו אוירה יש בה,
ותלוי גם בגננת.
אפשר להתחיל בקטן, להיות עם אצבע על הדופק,
ולהעלות את מספר השעות בהדרגה,
בקצב המתאים לילד.

זה כל כך קשה

אני חושבת שזה יותר קשה לנו כהורים אבל תהליך הקליטה הוא ממש לא פשוט.
אני מתלבטת עכשיו אם להכניס או לא להכניס את הבת שלי לגן. היא בת שנתיים והיא ילדה עם צרכים מיוחדים והיא מיועדת למעון שיקומי אז גם השיקולים הטיפוליים נכנסים לתמונה.
יש בי משהו שאומר שכדאי להשאיר אותה עוד שנה בבית...
הבעיה שכולם נגד האינטואיציה שלי וקשה להיות נגד הזרם...

schlomitsmile

Member
מנהל
לא לגמרי כולם
אני הקטנה דוקא בעד האינטואיציה שלך

באופן כללי, אני מאמינה באינטואיציות אמהיות, גם אם ברור שלפעמים גם הן עלולות לטעות.
במיוחד כשהן נגד הזרם- כנראה שיש משהו מאד חזק, אם למרות הזרם האינטואיציה מתעקשת...
ובמקרה זה במיוחד.

נושא רגיש במחוזותיי

הבן שלנו בגן שהוקם השנה. בין הנאמר למציאות ישנו פער. כל הזמן הסגל מתחלף ועושה רושם שהגננת בסוג של בעייה. בחרנו להוציא אותו מהגן הזה ולהעביר אותו לגן אחר.
למרות שהילד נראה מאושר מאוד והתרגל לגן. אבל, קבוצת הילדים קטנה 3-4 קטנים ממנו. החדר שהם נמצאים בו קטן מאוד. לא עושים איתם שום פעילות מוטורית כלום!!! רק יציאה לגינה והשאר סוג של בייביסיטר.

הוא עוד קטן

ובגיל הזה אני אף פעם לא הכנסתי אף ילד למסגרת אז אין לי אינדיקציה אבל אני חושבת שחשוב לזכור שעם שום גננת לא התחתנו חתונה קטולית ואם מרגיש להורה לא מתאים או לא נכון לדעתי לטובת הילד לשקול להוציא אותו או להעביר אותו גן. אני לא מאמינה ב"להישאר עד סוף השנה"...

פיקוס123

New member
בגן של הבן שלי

בגן של הבן שלי נכנס בערך לפני כחודש ילד בגילו כי אמא שלו באה להורים שלה לשמירת הריון והילד היה צריך מסגרת במקום להיות בבית עם אמא/סבא וסבתא. בהתחלה הוא הגיע עם סבא/סבתא ואז נכנס קבוע מ7.30 עד 14.00 (כל שאר הילדים נשארים עד 16.20) וטוב לו אבל זה זמני

למעלה