קוזוינר מראש פינה

משפחת קוזוינר מראש-פינה היי! ביום שישי ביקרתי את דודי, וניסיתי להסתייע בו, על מנת לקבל עוד כמה פרטים חסרים לי. הראיתי לו גם תמונות ישנות שהיו של סבתי - והוא עזר לי בזיהוי. הוא, מבחינתי, המקור מספר אחת לסיפור המשפחתי שלנו. אחת מאחיותיו של סבי (הם היו 10 אחים ואחיות), טובה הרשקוביץ נישאה לאדם עם שם משפחה קוזוינר. הם גרו (כנראה) בראש פינה של תחילת המאה ה - 20. זה, פחות או יותר, מה שאני יודע - ובעצם מה שכולם יודעים. הקשר עימם ניתק, והיו אפילו שמועות שהם נסעו לאוסטרליה או דרום אפריקה. בספר הטלפונים, מצאתי רשומה אחת בלבד עם שם משפחה זה - והיא בראש פינה. המכתב בדרך... (אני מעדיף ליצור קשר ראשוני במכתב ולא בטלפון, כדי לשטוח את סיפורי בצורה ברורה ולתת לאדם זמן להתרגל - אם יש קשר בינינו; או להתעלם בפשטות - אם אין קשר...). ב- JewishGen יש שתי רשומות בלבד עם שם זה (ללא הגבלה על מדינה../images/Emo70.gif). הדוא"ל בדרך... האם למישהו השם אומר משהו../images/Emo35.gif יום טוב (עד כמה שאפשר), ארנון ארנון

nitzoops

New member
משפ´ קוזווינר או בשמם המקורי קוס-בינה הם משפחה ידועה בראש פינה. ישנם שני מקורות שעולים לי בראש ברגע זה, אחד זה ארכיון ראש פינה שמספר הטלפון שלו זה 6936603-04 הבחורה שעובדת שם שכרגע ברח לי שמה נמצאת כל יום עד 1230 , והשני הוא הספר של יעקב הרוזן (רזניק) חזון ההתנחלות בגליל בהוצאת מוסד הרב קוק, (נמצא באונ´ חיפה). לא צריכה להיות לך בעיה מכיוון שיש הרבה חומר על ראש פינה. בהצלחה, ניצן

דדיחתם

New member
אלה שלא יחזרו אליך אל תצפה שכל מי שקשור יחזור אליך (ושכל מי שלא קשור לא יחזור). כחודש אחרי משלוח מכתב, אם לא התקבלה תשובה יש לצלצל לאדם אליו כתבת את המכתב ולוודא אם יש קשר או לא.

gcarmi

New member
קוזווינר - ראש פינה שלום. מכיוון שאני תושב הגליל העליון, ליד ראש פינה, אני זוכר את אחד האחים קוזווינר, אבנר, שהיו לו מטעי תפוחים לפני כשלושים שנה ויותר ליד שדה התעופה של ראש פינה. היה לו אח בשם אריה אם איני טועה אבל איני בטוח בזה. לא יודע מה קורה היום. גדעון.

nitzoops

New member
קוזוינר עקיבא צבי כתב ספר בשם דור הולך כנראה על תחילת ההתישבות בגליל מנקודת ראותה של משפ´ קוזוינר. אני לא מצאתי עדיין את הספר אבל אשמח אם אתה תמצא. בהצלחה, ניצן

שרי סילבר

Active member
קוזוינר מראש פינה הי ארנון, קודם כל יישר כח! אני עוקבת אחריכם זמן מה, ומבטיחה לעצמי שמתי שהוא אכנס לעסק. מתוך איזו תחושת בטן עקבתי אחרי ההודעות שלך, למרות שאף שם לא אמר לי דבר. אבל תחושות הבטן שלי לא מאכזבות, והנה זה בא, הקשר (קרוב לודאי) בין משפחותינו, קשר ממש ממש רחוק. אז זה הולך ככה (אני רוצה לשתף אותך מעט בענף המשפחתי הרלוונטי מצידי, אולי משהו יצלצל מוכר): הסבא של הסבתא שלי, יעקב גורוחובסקי עלה ארצה עם אשתו (איני יודעת את שמה) מאודסה (כיום אוקראינה) ב-1882. הם התיישבו בראש פינה. היו להם 3 ילדים: חנה (הסבתא רבה שלי), נישאה לדר´ צבי הרמן ברד"ש, שעלה מאוסטריה בסביבות 1886 ושימש כרופא מושבות הברון בגליל ובזכרון יעקב. בן נוסף (שמו לא ידוע לי) עבר בהמשך להתגורר בצרפת. הבן השלישי, שמו לוי, תכנן לנסוע לארה"ב ללמוד רפואה,והצטרף למשפחת סגל מצפת. הוא התאהב בביתם לאה, והמשיך איתם לדרום אפריקה. הם התיישבו בסביבות יוהנסבורג, עסקו בחקלאות וחיו בדוחק רב. נולדו להם כ-8 ילדים (אוכל למצוא לך את הרשימה). אחת מן הבנות שמה היה אסתר. אסתר נישאה לאיש עסקים שאיני יודעת את שמו, אך נאמר לי שהוא במקור היה מראש פינה, ושמם קוזוינר. איני יודעת את הקשר עם טובה הרשקוביץ, אבל אני בטוחה שיש קשר. אין לי קשר ישיר איתם, אבל עם כל מיני קרובים שלהם. אני מבטיחה לנסות "לסחוט" לך עוד מידע ואיזו שהיא כתובת שתוכל ליצור עימם קשר.

שרשרתי כאן את ההודעה... עולם קטן... הנה הצד שלי של הסיפור, נראה לי שהסוף מתחבר אלייך... לאחר ההודעה בפורום, נעזרתי במידע שקיבלתי כאן והבנתי את המידע הנ"ל: בראש פינה, בתחילת ההתיישבות (עלייה ראשונה), היו שלושה אחים ואחות לבית קוזווינר: דויד, ראובן, מנדל, קטי. תוך יומיים יצרתי קשר עם נין/נכד של דוד (אבנר, אשר חי בראש פינה והוזכר בפורום - במכתב ואח"כ טלפון) ועם נין/נכד של מנדל (בדוא"ל, הוא חי בדרא"פ). אחות-סבי היתה נשואה, כנראה לאח השלישי, אח שניהם לא ידעו את שם אשתו. העניין הוא, שלא היו קוזווינרים אחרים בראש פינה, כך שהזיהוי הוא, כנראה, חד משמעי. לפני מספר ימים קיבלתי הודעה בדוא"ל על כך שאסתר קוזבינר נפטרה בדרא"פ ב - 17 במרץ בשבוע שעבר. אינני בטוח אם זו אותה אסתר שציינת או צאצאית שלה - אך היא כנראה מהמשפחה. אם תוסיפי כמה שמות, נוכל להצליב מידע - כיוון שיש לי את מודעות התנחומים שפורסמו לאחר מותר בעיתונות בדרא"פ, ושם מצויינים שמות הבעל, הבנים, הנכדים והנינים../images/Emo70.gif אז אמנם, הקשר מסובך - אך הוא קיים איפשהו. ועדיין, אני מחפש צאצאים של אחות-סבי. ארנון

שרי סילבר

Active member
קוזוינר מראש פינה הי ארנון, השארתי לך הודעה בנושא בצמוד להודעה המקורית שלך, שהיתה ב-10 במרץ וקצת התרחקה, רציתי שתראה אותה. דרך אגב, לא הצלחתי להדגיש מספר שמות ומקומות שניסיתי. איך עושים את זה?

nitzoops

New member
ארנון- מעניין אותי לדעת אם הצלחת לשים ידך על ספרו של עקיבא קוזוינר

friend9

New member
קוזווינר מהגליל לידיעת כל חוקרי שבט קוזוינר. באתר ג´ואיש קולוניאל טרסט www.jct.co.il רשומים בעלי מניות של החברה הזאת, האמא של קק"ל ואוצר התיישבות היהודים, על שמות: 1 Mendel Kosviner 2 R. Koswiner שניהם ממטולה. ייתכן שהיו תושבי ראש פינה, והנציג של החברה ישב במטולה.

friend9

New member
הכתובת נכונה, אלא.. שבימים הללו יש להם תקלה. כדאי להמתין עד אחרי החגים.

למעלה