צמחונות ונטייה פוליטית.

Captain Wraith

New member
בדיוק.

בגלל זה אני שואל, כי אני מרגיש שיש סטיגמה... ורציתי לדעת אם אנשים נוספים חוו אותה.

I am Cornholio

New member
דעתי האישית

הרבה אנשים שאני מכירה הם שמאלנים שלא באמת מבינים על מה הם מדברים... אלא הם שמאלנים מתוך רצות להיות יפי נפש ולהיתפס כאנשים טובים שחשוב להם זכויות אדם וכו'.. אבל לא מתוך אמונה אמיתית בדעותיהם, אלא כי זה טרנדי... וסלח לי אבל רובם תל-אביבים...
לכן, אני חושבת שאנשים כאלו מפילים סטיגמות לא חיוביות על טבעונים ומציגים גם את הטבעונים כיפי נפש מזוייפים......

שוב, רק דעתי האישית ורק מנסיון אישי. אני בטוחה שיש שמאלנים שבאמת מאמינים בדעות שלהם ואיתם אין לי בעיה, אני רק לא מסכימה איתם.

l coyote l

New member
דעתך האישית/נסיונך האישי או שיפוטך האישי?

דוגמה מובהקת ל"בעיני המתבונן".
הודעה שיפוטית, סטיגמתית ומלאה דעות קדומות.

לא ראיתי כזו כבר הרבה זמן, אולי אני לא במקומות הנכונים.
רספקט.

I am Cornholio

New member
למה בזלזול?

רשמתי בפירוש שזה נסיוני האישי ודעתי האישית ושאני יודעת שיש יוצאים מן הכלל..
רק הצגתי את דעתי ללמה טבעונות יכולה להיתפס כקשורה לשמאל בהכרח..

האלזה

New member
רמזת דברים מזלזלים כלפי אחרים

לאו דווקא כלפי קיוטי.
באותה נשימה בה את יוצאת נגד סטיגמות את בעצמך זורקת כמה סטיגמות קלישאתיות ביותר לאוויר: שמאלנים, תל אביבים פעילי זכויות אדם (השם ישמור! רק לא כאלו שאכפת להם מזכויות אדם!)

I am Cornholio

New member
טוב הגזמתם

חלילה שלמישהו תיהיה דעה שונה משלכם!
וזה חוזר על עצמו בהרבה הודעות שלכם בפורום ודווקא מהמנהלים.
אני כותבת פה שבוע וכבר מרגישה שאין פה מקום לחילוקי דעות.....

שיהיה לכם בהצלחה.

האלזה

New member
אין כאן קשר לדיעה, אפילו לא הבעתי את דעתי

וגם לא קיוטי.
הדיון הוא על הדרך שבה את מביעה את דעתך.
בכלל לא כתבתי פה אם אני שמאלנית/ ימנית/ תל אביבית/ ירושלמית.
שיהיה גם לך בהצלחה

tombenarye1234

New member
אני לא חושב שלאנשים

המשייכים את עצמם ל"גוש הימין" כדאי לפתוח בדיון בקשר ללחץ חברתי ו"חינוך לדיעות" כנגד "גוש השמאל". עדיין לא שמעתי על איש שמאל שמכריח ילדים קטנים שאינם יודעים לקרוא לשנן 3 פעמים ביום את האידאולוגיה "הנכונה".

tombenarye1234

New member
דיברת על אנשים שתומכים בשמאל,

ממניעים שהם לא חשיבה עצמאית וכו'.

I am Cornholio

New member
לא לזה התכוונתי

התכוונתי לאנשים שתומכים בשמאל כי זה טרנדי... דווקא מתוך אינטרס שלהם וחשיבה מאוד עצמאית להיראות יותר "אנשים טובים"
כך בעיני הרבה אנשים הטבעונות נתפסת כרצון להתייפיפות...

אני לא חושבת שמי שמאמין בשמאל עובר שטיפת מוח או משהו.. אמרתי שאני יודעת שיש אנשים שמאמינים בדעות האלו באמת ואני מכבדת אותם....

tombenarye1234

New member
לא טענתי שאת אומרת

ששמאלנים עוברים שטיפת מוח. טענתי שאת אומרת שאנשים תומכים בשמאל ממניעים לא ענייניים (לא כי השמאל צודק) ועניתי שהתופעה של תמיכה ממניעים לא ענייניים קיימת באופן חזק גם בימין.

Captain Wraith

New member
זהירות עם אמרות כאלה.

בתקשורת פורסמו מקרים של מנהלי בתי ספר שמאלנים שדוחפים את האג'נדה שלהם לילדים מבלי להציג נאמנה גם את הצד השני.

tombenarye1234

New member
כי שטיפת המוח האידאולוגית

כל כך שכיחה במחנה הימין הדתי שאף אחד לא טורח בכלל לפרסם אותה.

שוב, אתה קולט שכל בוקר מכריחים ילדים לקרוא במשך שעה-שעתיים את האידאולוגיה ה"נכונה"? שמענישים ילדים שלא רוצים להשתתף בזה? שכל יום הם צריכים לקרוא בדיוק את אותו ספר שוב ושוב ושוב?

Captain Wraith

New member
האם לא כך נעשה גם במחנה האיסלם..

האם נשות ווטש וארגונים אחרים לא מגוננים בנפשם על הפלשתינאים אשר עושים בדיוק את אותו הדבר?

כמו שאמרתי - זהירות עם אמרות כאלה.

אין לי כוונה להגן על אליו אשר שוטפים את המוח של ילדים (וגם של מבוגרים), כל שאני אומר הוא שאל תחשוב שהשמאל לא עושה דברים בזויים גם הוא.. והגנה על אלה שעושים בדיוק אותו הדבר באיסלם זה כמו לעשות את זה בעצמך.

למעלה