צלילת רענון

דעתינו כצוללים במדינה דמוקרטית

כבודה של ועדת שיק במקומה מונח. אני בדיעה שיש להגביל נושאים מסויימים בצלילה למרות דעותיהם של חברים אחרים בפורום. חוק הצלילה הוא גם למען הצוללים בהיבט של פיקוח על הארגונים, המועדונים ומדריכי הצלילה כך שאני בהחלט בעד החוק הקיים ולדעתי אני מרגיש שאני נהנה מאוד כשאני צולל ואני לא מוטרד מדרישת מועדון צלילה להציג לוג בוק ו/או ביטוח ו/או תעודת צולל - אני בהחלט חושב שזה ברמת הסבירות וצריך יותר להשקיע את המאמץ בנושאים שלמען הצוללים, למען ענף הצלילה ולמען הסובב הימי. בכל מקרה אני חושב שצולל ו/או צוללים בעלי דעות אחרות צריכים אחרי דיון מעמיק בנושא לפנות לרשויות המתאימות לשינוי הקיים כי אחרת אנחנו נמשיל למלא את דפי הפורום בכן חוק טוב - לא חוק טוב - כמה אפשר לדבר באויר ? אני בעד לעשות (לא במקרה זה). אמיר דרור

lizard

New member
הבנתי...אני חושב

אוקי הוויכוח פה הוא בעצם על מי לנהל (או לכפות) את כל הנושא של בטיחות בצלילה וכיו"ב. אני חושב שאקרא את החוקים הללו שוב
תודה מיכה

אז הנה הבעיה

אוקי, אז אתה צולל חדש ובגלל זה לא יודע. אבל הנה דוגמה: אני צולל ותיק. רציתי להצטרף לקבוצה לסידרת צלילות באילת. לא יכולתי לעשות צלילת ריענון באילת מפני שזה היה פוגע בפעילות, אז עשיתי בים התיכון. והמשמעויות היו: 1. איבוד חצי יום עבודה כדי להגיע לצלילת ריענון. 2. עלות של 150 ש"ח, שאולי בשבילך זה כלום, אבל לי זה הרבה כסף. 3. צלילה סיוט. ים גלי (ואני רגיש מאוד למחלת ים). המים מלאי בוץ (ראות מטר אחד). טילוף קשה נגד הגלים עד למרחק שאיפשר צלילה (עומק 2.5 מטר). הקאה. ואם אתה שואל "למה צללת?", זה מפני שהייתי חייב לעבור את הסיוט הזה כדי להשתתף בצלילה באילת. לבוא ביום אחר לא מבטיח ים נעים יותר וכן אומר הפסד עוד חצי יום עבודה. 4. תרגילי "טירונות" - להוריד מסכה ולהחזיר. להוריד מסכה לזרוק ולהחזיר. להוריד מסכה לקשור אותה ולהחזיר. להוריד מסכה לזרוק וסת ולהחזיר וכו וכו וכו. כמובן שזו מיומנות חשובה ואני יכול לבצעה ללא תקלה. אבל כשחוזרים על הדברים האלה עוד ועוד ועוד, , וכל פעם חודרים עוד קצת מי מלח לאף ולגרון ולעיניים, זה כבר מאוד לא נעים. כן, זאת ה"צלילונת" שלך. כך שלעניין המאוד עקרוני של הכפיה והפקעת זכותי על גופי, יש כאן גם נזק ממשי מאוד.

למעלה