``צו פיוס`` הוא אנטי דמוקרטי !....

eli52

New member
``צו פיוס`` הוא אנטי דמוקרטי !....

כל אדם דתי באשר הוא - נושא בתוך ליבו את הכמיהה הבלתי מסויגת להביא על ישראל שלטון מלכות , שבו ימומשו כהלכה כל חוקי התורה שעל פי ההלכה. גם אלה המשכילים לכאורה , חובשי הכיפה הסרוגה שהתברגו במוסדות השילטוניים והציבוריים , עושים זאת בבחינת להצטרף למה שקיים ןלנהוג בהתאם לרוב הדמוקרטי . א ב ל (!!!) אם כל אחד מכם יתפוס שיחה מעמיקה עם אדם דתי, מכל פלג שהוא , יגיע למסקנה כי בגרעין אמונתו הבסיסית של הדתי היא לבסס שלטון ומשפט יהודיים הסטוריים בישראל. לצערינו אין שלטון ההלכה מותאם לעקרונות השלטון הדמוקרטי והליברלי המקובל במערב . לפיכך יש להפעיל מה שקרוי ``דמוקרטיה מתגוננת `` שבה יוכל הממשל הדמוקרטי (עדיין) בישראל להגביל פעולות ומעשים שממוססים את עצם הקיום הדמוקרטי . ``צו פיוס`` פועל בדיוק כנגד המגמה הנ``ל וגם אם הוא מציע לחיצות ידיים , חיוכים וקריאה בפרשת השבוע , הוא לא יחסל את הסכנה שקימת באמונה הבלתי מתפשרת של הדתיים (כולם , ללא יוצא מהכלל) להרחיב ככל הניתן את השפעת המשפט היהודי הקדום .החינוך המסורתי וכו` בתוך פעילות המוסדות הממשלתיים.

השונמית

New member
הוא אנטי דתי, אך אתה לא מדייק

דת ומדינה לא נועדו להיות ביחד. הדת אמורה להיות האופוזיציה לשלטון . לא יתכן שמעל דמתקרא ``רב ראשי`` יהיה ראש ממשלה חילוני המשתמש בדת לצרכיו הוא ובכלל לא מכיר בערכי היהדות ( קיום תורה ומצוות- כמובן) זה לא רב מטעם דת ישראל אלא מטעם ממשלת ישראל! כמובן שלא יתכן גם שתלמידי ישיבה יקבלו כסף על לימודם ובטח שלא כאשר הנותן הוא אדם הכופר בדת היהודית ! תרשה לי לתקן אותך, לפניך כותבת אשה דתיה שלא שואפת לחזור לערכי ימי הבניים ולחוקיהם אלא מעוניין להתאים את חוקי הדת למציאות בה אנו חיים. בדיוק כפי שבעבר חוקקנו חוקים הלכתיים כאשר היה צורך, למשל: ``מיום שרבו המנאפים- פסקו המים המאררים`` ובל נשכח את השינוי הגדול ביותר שקרה לנו ביחסי ההתקשרות שלנו אל אלוהים : התפילה בסידור לעומת הקרבת הקרבנות, מה לעשות כשצריך-צריך, ואל לנו להסתמך שוב ושוב על המושג הדחוק ``פיקוח נפש`` שאנו מרבים להשתמש בו כשאין(אך יש) לנו ברירה. למשל, נידונה בימים אלה בבית המשפט תביעה של משטרת ישראל נגד אחד השוטרים על כך שהוא מסרב לעבוד בשבת כיוון שלטענתו התחזק בדת. עכשיו תגידו לי רבנים יקרים (ועקרים) איך אתם רוצים להקים מדינה??? מי אמור לעשות את העבודה מחוייבת המציאות הזאת? חילונים??? הרי הם יהודים בדיוק כמונו והחובה שלהם לקיום התורה היא בדיוק כמו שלנו? ואם תגידו (כמו בעניין השמיטה) שהגויים ייכנסו כאן לפעולה, נו באמיייית! המדינה כולה צריכה להתקיים על ידי יהודים בלבד! ואין לנו לסמוך על גויים (מנהג שלא השארנו אותו בגלות-``גוי של שבת``) שיסייעו לנו. ראו מה קורה היום כאשר לשוק לא מגיעות עגבניות מעזה ולכן אתם חייבים לייבא אותם מגויים אחרים, ובעקבות כך המחירים מאמירים והדת הופכת להיות דת לעשירים! ובכייין, מה אתם אומרים בעניינו של השוטר שמנסה בכנות (אולי) לקיים את הדת כפי שהוא מבינה מכם? אתם אומרים לו: ``פיקוח-נפש``. נו באמיייית! ומה אם הוא רק מחסנאי, או טבח או נהג או השד יודע מה? האם גם אז יש סכנה לפיקוח נפש? הצחקתוני ! אני יוצאת כאן (כפי שבוודאי שמתם לב) כנגד השימוש המוגזם והמעוות שעושים במושג זה, כיוון שמושג זה שמור למצבים מקריים וקיצוניים שאז מותר הכל (כמעט ,כמובן) שימו לב אין קשר בין מה שכתבתי כאן לבין מה שעושים הרפורמים כיוון שהמטרות שלנו שונות. הרפורמים לדעתי מנתקים עצמם מן היהדות כיוון שהם משתייכים לדתות האנתרופוצנטריות שבה האדם הוא מעל לכל וטובתו היא השאיפה העליונה, כלומר, כל הרפורמות שהם עושים הם כדי להקל על האדם שרוצה להיות ``יהודי`` (יהודי-כל עוד נוח לי עם החוקים...) ולכן הם בגדר עובדי עבודה זרה, ואילו אני, ברפורמות שאני מבקשת לעשות ביהדות, הכל במטרה לעשות את התורה ``תורת חיים`` כלומר שניתן לחיות איתה (``וחי בהם``) לא משיקולים תועלתניים אלא כדי לעבוד את ה` באופן הכי מוחלט שאפשר בתקופה בה אני חיה. האמינו לי, לא יצא לי כלום מזה שאם אהיה שוטרת דתיה לא אוכל להתחמק מהמשמרת בשבת בתואנה שדתי אוסרת עלי...

למעלה