צ'ה גבארה

pazoosh

New member
צ'ה גבארה

שלום אני עושה עבודה לבגרות על צ'ה גבארה ואשמח אם תוכלו לעזור לי למצוא עליו מידע או שתספרו לי עליו מידע כגון: המשטר והפוליטיקות שהיו באותה תקופה, על צ'ה גבארה עצמו, על איך הוא הפך להיות כזה מנהיג נערץ ועוד ועוד...כל עזרה תתקבל בברכה.......אשמח גם לקבל המלצות על אתרים....

גרי רשף

New member
Che Guevara וכיצד מחפשים מידע..

כל מי שמחפש מידע היסטורי שקשור לארגנטינה, יכול לנקוט באיסטרטגיה הבאה: 1. לחפש באתר Historia Del Pais בו יש מידע תמציתי מסודר לפי אישים, תקופות וכו': http://www.historiadelpais.com.ar/bio.php?id=58 2. לחפש בויקיפדיה בספרדית: http://es.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara 3. לחפש בויקיפדיה בעברית: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%A0%D7%A1%D7%98%D7%95_%D7%92%D7%95%D7%95%D7%90%D7%A8%D7%94 4. לחפש באופן כללי ב-Google.

אישית ממש לא הייתי בונה על ויקיפדיה

כל אחד יכול לכתוב, לשנות, לערוך וכו' כל ערך שברצונו. אז נכון שיש להם שם איזו "משטרה" פנימית, אבל לפעמים לוקח להם זמן לעלות על בעיות. כך שלא הייתי לוקחת אותם כמשהו מובן מאליו.

הפיקוח על ויקי

כל הערכים נבדקים ברגע שמתבצע בהם שינוי. ההחשתות מתגלות תוך כמה דקות ולכל היותר שעות. כמו כן, אפשר לעיין בגרסאות קודמות של הערכים ולבדוק אם השינויים פגעו או הייטיבו עמו.

לפעמים לא מדובר על פגיעה דווקא,

אלא סתם תוספת של פרטים שאינם בדוקים, ולא בהכרח מדוייקים. אני יודעת בוודאות, שלפני זמן רב מישהו מפורום אחר שבו השתתפתי עשה נסיון, והכניס שם איזו שטות גמורה. לא משהו שפוגע, ולא משהו שמיטיב, ומן הסתם גם לא איזה פרט בעל משמעות עילאית. סתם איזה פרט הזוי על דמות כלשהי. לפני כחודש הפרט הזה עדיין הופיע שם. לכן זה נראה לי כמו מקור שלא כדאי לסמוך עליו ב-100%.

גרי רשף

New member
כתבה מעניינת ב"הארץ"

לפני חודש הופיעה בהארץ כתבה על בדיקה השוואתית שנערכה בין ויקיפדיה האנגלית לבריטניקה המקוונת על ידי מומחים אקדמיים שחיפשו טעויות בולטות בהן, והתברר שאין בינהן הבדל משמעותי. כלומר- בבריטניקה שנכתבה על ידי אנשי אקדמיה (ולא על ידי ציבור הגולשים) היו קצת פחות טעויות מאשר בויקיפדיה, אם מתעקשים.. זה לא אומר שמה שאת כתבת אינו נכון, אלא מה? נניח שנעשה השוואה איזה מידע יותר אמין- זה שנמסר בפורומים של תפוז או זה שנמצא בספרות המקצועית. סביר להניח שהפורומים שאינם אמורים להחליף ספרות מקצועית מספקים מידע די אמין בתחומים שונים, למרות שניתן להתחכם ולכתוב כאן מידע מופרך על צ'ה גווארה ו"אף אחד לא יגיד כלום".. אני מעריך שאם אני שואל אדם זר ברחוב מה השעה או היכן תחנת האוטובוס- הוא יאמר לי את האמת למרות שאינו חייב דבר לאיש...

pazoosh

New member
וואו באמת תוודה אבל

באמת תודה רבה אבל האתר הראשון שנתת לי נראה לי מצויין הבעיה היא שהכל כתוב בספרדית ולמרות שיש לי סבא וסבתא ארגנטינאים אני לא יודע לקרוא ספרדית....יש לך מושג אם אפשר להחליף שם את הכתוב לאנגלית???

גרי רשף

New member
יש לי שתי הצעות

1. בקש מסבא וסבתא שישבו איתך ויתרגמו לך (אם הם בארץ).. הם מאוד ישמחו כי הרבה סבים וסבתות לא כל כך יודעים על מה לדבר עם הנכדים: על מקומות הבילוי ביום שישי? על כדורגל? אז הם שואלים אותם שאלות מטופשות על בית הספר.. עכשיו תהיה להם הזדמנות לספר לך על המקום ממנו הם הגיעו וישמחו לשמוע שזה מעניין אותך. 2. כשיהיה לך סיכום- פרסם אותו כאן.. גם אנחנו נוכל לקרוא וללמוד, ואולי יהיו לנו הערות.

pazoosh

New member
בכיף אני יפרסם אבל......

זה דיי בעייתי משתי סיבות: א. זה פרוייקט שלי לבגרות ואני די מפחד מהעתקות... ב. זה יהיה פרוייקט באנגלית אז זה לא דף סיכום אחד בלבד אבל אם מישהו ירצה אני ישלח לו בפרטי לאימייל את העבודה במלואה....

גרי רשף

New member
אז זה משהו רציני..

בשביל פרוייקט לבגרות אתה צריך מקורות יותר רציניים מאשר ויקיפדיה או אתרי אינטרנט. בכל מקרה- טוב לדעת שיהיה לנו כאן מומחה לנושא!

yoruga

New member
che guevara

הוא למד רפואה אבל לא סיים ויחד עם חברו סיים תואר בכימיה החליתו לטייל באופנוע בדרום אמריקה. קודם ארגנטינה, צילה ועז היגיעו לפרו. מה שהשפיע מאוד על שניהם זה הפער החברותי שיש בדרום אמריקה והעוני ואז התחיל המהפכה פוליטית בתוכם ככה הם הפכו למה שניקרה בזמנו טרוריסטים. אני יכולה לספר לכם פרטי פרטים על הבן אדם הזה. אנסע למצוא משהו בעיברית אבל עם יש אפשרות תראו את הסרט דרום אמריקה באופנוע ויש שמה החיים שלו בקצרה.

itayabr

New member
תראה את הסרט "דרום אמריקה על אופנוע

סרט כיפי וגם אינפורמטיבי!

למעלה