צבא=בעעעעע!

dotian

New member
צבא=בעעעעע!

מעניין אילו תגובות יהיו להצהרה קצרה זו...

dotian

New member
ההה...

לא יודע, זה היה מין פרץ רגשות. אולי משהו כמו "נכון" "הצבא מתייחס לאנשים כמו אל רכוש, בהמות עבודה, מכונות מלחמה" וכו וכו

LoKKo

New member
רוצה להיסחף עוד קצת???

הצבא לא מתייחס לאנשים כמו בהמות או רכוש! אל תשכחו שהצבא זה לא מכונה, זה אירגון גדול שיש בו אנשים. כן ףכן אנשים בדיוק כמוך וכמוני (טוב, לא בדיוק כמוך וכמוני
, ולא ניראה שכ-ל הצבא מתייחס לחיילים כמו אל רכוש או כמו אל בהמות. אני מסכים שישנם לפעמים שבהם המפקדים מתייחסים אל החיילים שלהם כמו אל זבל, אבל דברים כאלה קורים גם במקומות עבודה אזרחיים (שהשם ישמור אותי). --------

dotian

New member
אאאא...

כן ולא. תחשוב שבהגדרה חייל הוא רכוש צה"ל , למשל, למה אסור לסגור את הכפתור האחרון בחולצה? כי זה נסיון התאבדות. ולמה אסור להתאבד? לא בגלל שלצבא אכפת ממך אלא כי זו פגיעה ברכוש צה"ל. דוגמא אחרת, טרטור של חיילים קרביים, כמו זה שמת באימונים. הם מנצלים את עודף המוטיבציה שלהם ועוברים את הגבול. ויש עוד מלא דוגמאות. נכון שהצבא מורכב מאנשים, אך בין האנשים הללו יש מעמדות וכמו בכל מקום יש ניצול של הכוח שניתן ע"י הצבא. הבנת את הנקודה. חוץ מזה, אני לא ולא אהיה בצבא (תודה לאל).

LoKKo

New member
ובאותו קו...

---למשל, למה אסור לסגור את הכפתור האחרון בחולצה--- מותר, לך ליסגור את הכתפור האחרון, הסיבה שנותא מיתוס כאילו אסור זה כי היה פעם סיפור שהיה חייל שהיה הולך עד הכפתור האחרון ובסופו של דבר התאבד. אם לא היה צריך את הכפתור הזה, לא היו מלכתחילה תופרים אותו... ---טרטור של חיילים קרביים--- זה קורה א-ך ו-ר-ק בטירונות או בחיילים באימון מתקדם!!! צה"ל לא מטרטר את החיילים שלו כי הוא "מנצל את עודף המוטיבציה שלהם". איזה בולשיט!! מאיפה אתה לוקיח את האינפורמציה הזו! בתור חייל שלחם ביחידת דובדבן ובסיירת של מודיעין שדה אני יכול לאמר לך שאתה מדבר שטויות! נכון, בטירונות מטרטרים אותך לא מעט, אבל יש סיבה לזה! כשאתה בצבא אתה צריך להבין שאתה לא בבית-זונות אלא הגעת למקום רציני לא משנה מה יהיה תפקיד שם. בין אם זה פקיד או בין אם זה לוחם בשטחים. החייל שמת מאימוניםף היה ביחידה שלי,ןנכון טרטרו אותו, והטעות שם המפקדים שלו זה שהם לא נתנו לו לשתותףדבר שהוא מאוד חמור! אבל מכאן להשליך על זה שצה"ל מנצל את המוטיבציה של החיילים! בתור אחד שלא מתגייס /יתגייס אני לא חושב שיש לך בכלל זכות לבקר את מה שהלך שם כי אתה לא מבין שום דבר בכל מה שקורה באימוני חיילים. אני מסכים איתך שהתניית המשמעת בצה"ל היא לא תמיד הכי טובה, ולפעמים ישנם מפקדים שהם חארות של אנשים, אבל ככה העולם בנוי! לא רק בצבא, אלא גם באזרחות... תחשוב על זה בחורצ´יק

למעלה