פתיחת עסק מהבית

איריתי27

New member
פתיחת עסק מהבית

שלום,
אני מעוניינת להתחיל לעשות מכירת בגדים לנשים,תינוקות,נשים בהריון מהבית.
עדיין לא עשיתי סבב ספקים .
אשמח לקבל עצות/המלצות
על מה לשים לב,מה לעשות?

Alexsushi

New member
איך את הולכת ללמכור? הכוונה..

אם אני מבינה נכון, החנות תהיה בבית?
הדבר הכי חשוב הוא לא רק שמה שאתה מוכר והשירות שאתה נותן הוא טוב,
אלא איך תיידע כמה שיותר אנשים שאכן הוא כזה, כדי שיבואו לקנות את המוצר.

לכן הכי חשוב,הוא לקחת בחשבון איך את הולכת לשווק את עצמך? באמצעות אתר או פייסבוק עם קטלוג? באמצעות פרסום בעיתון מקומי?
ולמי מופנה הפרסום והשיווק - מיהו קהל היעד? (גיל, מין, איזור מגורים, סטטוס ועוד).

במידה ואת רוצה להפוך את זה לעסק לכל דבר, תצטרכי לעשות מיתוג לפני השיווק והפרסום.

אשמח לשמוע פרטים נוספים כדי לכוון עוד יותר ושמחה שהצטרפת לפורום!

איריתי27

New member
אכן החנות תהיה בבית

חשבתי על שיווק ראשוני דרך פיסיבוק,פורומים.לאחר מכן לעבור לאתר(בתקווה שהחנות תצליח)
קהל היעד שלי הוא נשים,נשים בהריון,תינוקות.
נכון לעכשיו אני לא הולכת לעזוב את מקום העבודה שלי ואתעסק בזה בערבים וסופי שבוע.
סליחה על הבורות,אבל מה הכוונה לעשות מיתוג?

Alexsushi

New member
לעשות מיתוג!

הי אירית,

נורא מעניין ואני מעריכה ואוהבת יוזמות!
אני מבינה שזה משהו שתעשי בנוסף, אבל חשוב לי להכין אותך שזה דורש השקעה וזמן ושתקחי את זה בחשבון ( לעדכן את הפייסבוק ולענות לטלפונים ולהביא את הבגדים ולסדר ולפרסם ולהיות סובלנית ללקוחות ו.. ו...ו..)
כשאני אומרת מיתוג הכוונה היא להחליט עם שפה עיצובית מסוימת של החנות שלך, גם אם היא קטנה, כיוון שאנשים מפתחים רגש למותגים והמטרה שלך שיקנו ממך בגלל משהו מסוים שאת אומרת על עצמך.
המיתוג זה שם החנות / המותג, לוגו שיופיע בכל אמצעי הפרסום שלך ( פייסבוק, דפים עסקיים שיהיו לך באינדקס עסקים, בפורומים וכד'), צבעים, מסר שיווקי, איך את רוצה להיתפס בקרב הקהל ( זולה, מבחר גדול, נוחות, בגדי מעצבים, אקולוגי, בוטיקי, בדים טובים, איכות ועוד...), תוויות מחיר על הבגדים, אולי שקיות, אריזות מתנה ועוד. כל זה יחד ישדר את מה שאת מוכרת והערך שאת נותנת ללקוחות שלך.

הרי יש מלא חנויות ולכן את צריכה לבלוט ולהגיד למה יותר טוב לקנות אצלך! א

המיתוג והפנייה לקהל יעד ממוקד חשובים, בייחוד שאת מוכרת כמה דברים. חשוב לתקן טיפה ולומר שאם יש לך בגדי תינוקות, זה לא אומר שתינוקות הם הקהל יעד שלך ( הרי התינוק לא יראה את הפרסום שלך ויגיע לקנות :).. )
קהל יעד הן נשים, נשים בהריון ואמהות לתינוקות ולכן בשם החנות זה משהו שצריך לומר ולשדר.

זורקת לך עוד רעיון, שגם דורש השקעה, אבל חשבת על אתר מכירות בעתיד ולא רק תדמית, אפילו למכירה לכל העולם.

את תייבאי את הבגדים בעצמך או איך את הולכת לעשות את זה? במה את עוסקת היום? משהו שקשור לתחום הביגוד?

תודה!

איריתי27

New member
אני היום

עובדת בחברת תקשורת ונותנת שירות ללקוחות,כך שעם זה אין לי בעיה

לא עוסקת בתחום הביגוד ולא עסקתי בזה אף פעם,אבל כמו רוב הנשים יש לי חולשה לבגדים.
ברור שתינוקות הם לא קהל היעד שלי אבל לאמהות לתינוקות כן.
אני לא אייבא את הבגדים בעצמי(לפחות לא בהתחלה) אלא מחפשת יבואן שאוכל לעבוד איתו בשיתוף פעולה.כמובן שייקח לי זמן למצוא מישהו מתאים שאוכל לעבוד איתו באופן קבוע(לוקחת את זה בחשבון)
כן אני חושבת על שם לחנות שלי,על מנת לפרסם את השם ואני לא רוצה להיות מאוד יקרה,כך שכל אוכלוסיה תוכל לקנות אצלי בגדים.

Alexsushi

New member
תוכנית עסקית ושיווקית

אני מבינה שיש לך כבר תוכנית בראש ואת רואה בדמיונך איך הדברים יראו. במקרה הזה הייתי ממליצה לך, לכתוב לעצמך תוכנית עסקית שתכלול הוצאות, משימות, ותכנון לפי זמנים, השיווק שתרצי לעשות, למי תפני ובאיזו אופן, הגדרת יעדים ומה מבחינתך יהווה הצלחה בכל שלב ושלב.

באופן הזה, את תוכלי לדעת מה השלב בו את נמצאת ותוכלי לדעת אם הצלחת או לא, כי בסופו של דבר, אני מניחה את רוצה להרוויח ולא לעשות את זה רק בשביל הכיף..
אני כאן לכל שאלה!

יש היום פתרונות אינטרנטיים..

טכנולוגית זה לא מסובך מדי.
קצת יצירתיות וסבלנות ותוכלי להגיע להישגים נחמדים.
תתחילי בקטן. תתייעצי עם רו"ח כמה את יכולה "לסחוב" לפני שאת מתחילה עם כל הניירת של פתיחת עסק חדש (ואז כאב הראש מתחיל :))

בהצלחה

Alexsushi

New member
אהבתי! לייק!

מאד אהבתי את הרעיון של האתר, אני חושבת שזה מאד מתאים לפורום, בייחוד לשאלות אחרונות שהיו כאן.
הדבר היחיד שלעתים כאשר מדובר בחברות קטנות ובינוניות התקציבים שלהם יחסית מצומצמים.
מסכימה איתך בנוגע ל"לסחוב" עד שמתחילים, ככה אפשר גם לראות שנמצאים בכיוון ולפתוח את החברה באמת כשכבר יש חשבוניות להוציא ויש מזומנים.
ברוך הבא לפורום, בטוחה שיהיה לך הרבה מה לתרום. תראה כל מיני התכתוביות קודמות על קהלי יעד, אולי יהיו לך גם רעיונות מעבר לרעיונות שהועלו כבר.

תודה על הפרגון..

אני אורח קבוע בפורום שיווק, לא ידעתי אפילו שהפורום הזה קיים.
אשמח לעזור בכל מה שאוכל.

אגב חברות קטנות, יש גם לא מעט שטחי פרסום שהם בחינם או בעלויות מאוד מצומצמות. מה גם שניתן לקבל מהאתר רעיונות לשטחי פרסום ואז ליצור איתם קשר ולייצר שת"פים..

קובי

hila218

New member
בהמשך לשאלתי לפני שבוע וקצת...

נתת לי מספר משימות שעלי לענות עליהן בהקשר להיותי נטורופתית ומעוניינת לעבוד כעצמאית. אז עניתי על חלק וקצת נתקעתי:
1. מי אני ומה הערך שלי ללקוחות כתבתי: טיפול נטורופתי לבעיות כמו סכרת, ל"ד, השמנה, מחלות לב, סרטן, מחלות ילדים והשמנת ילדים. תוך שימוש בכלים הנטורופתיים תזונה, צמחי מרפא, גופנפש, תנועה ועוד..
דווקא אני: מקצועית ובעלת ניסיון מבית חולים אסף הרופא- המרפאה לרפואה משלימה, ליווי עם פאן אישי כולל ליווי מתחילת הטיפול ולכל אורכו במיילים, טלפון ועוד.. ללא תשלום נוסף.
2. פונה לכלל המשפחה, ילדים והוריהם. סבאסבתא. האוכלוסיה בדרך כלל סוציואקונומית בינונית פלוס נאיזור בקעת אונו והמרכז.
* וכאן נתקעתי... מאחר והאוכלוסיה כה גדולה ומגוונת אינני יודעת בדיוק היכן הם גולשים או על איזה פרסומים הם מסתכלים תוכלי לעזור כאן בהמשך השאלות..

תודה. הילה

Alexsushi

New member
כל הכבוד על הסיעור מוחות! אז ככה..ממריאים :)

שלום הילה,

קודם כל כל הכבוד על הסיעור מוחות שעשית ונראה שעשית עבודה רבה וטובה!

מדובר בהמון דברים שאת יודעת לעשות ולכן צריך להתמקד. אני מציעה להתמקד בפתרון שאת נותנת - על התוצאה המתקבלת! ולנסות להגדיר את זה.
מה קורה לי כשאני מטופלת אצלך! אנשים אוהבים לדעת מה יוצא להם מזה! מה הם מקבלים!

אח"כ בפירוט גם לאילו סוגי מחלות מתאים ( הרי אף אחד לא אוהב להרגיש חולה..)

האם אפשר לדעתך ללכת לכיוון שאת הופכת את הטיפול למעין סדנה ופאן אישי (כפי שציינת)
טיפול חוייתי ומשחרר! הילה .... מטפלת מוסמכת בעלת 10 שנות ניסיון ברפואה משלימה בבתי חולים מובילים בישראל. טיפול חוויתי ומשחרר!
אפשר לשלב תמונה מקצועית שלך..

קהל היעד הוא בעיקר אנשים בוגרים ( שחלקם גם הורים שרוצים לטפל בילדיה, בהוריהם)
מלכתחילה אם הם בקרית אונו, בלי להכליל את כולם, אך מצב סוציואקונומי שלהם טוב.

עכשיו בואי נחשוב מהם כל האמצעים שהם יכולים להגיע אלייך:
באמצעות אינטרנט (אתר / בלוג / דף נחיתה)
באמצעות עיתון מקומי / מקצועי
באמצעות פייסבוק
באמצעות חברים ( מפה לאוזן, בהמשך)
באמצעות פורומים העוסקים בתחום רפואה משלימה / נטורופטיה / תזונה / דיאטה / מחלות שציינת
כנסים בתחום

בגלל שזה מאד מקומי ואת יכולה לקבל אנשים מהאיזור, הייתי מתחילה בפרסום מקומי, אולי באתר מקומי או עיתון מקומי / מקצועי שעוסק בתחום.
בנוסף יוצרת שיתופי פעולה עם מוקמות מקומיים שיכולים להכיל את קהל היעד שלך: מכוני ספורט, קאנטרי, קבוצות דיאטה, בתי ספר וגנים, מתנסים ומקומות של חוגים בהם יש הרבה הורים לילדים, בתי אבות (משען שיושבים קרוב), בדקי אם יש סדנאות או קבוצת תמיכה של חולים פוטנציאלים בסביבה, פסיכולוגיים שלעתים נתקלים בדברים שדורשים טיפול וזה לא בהסמכתם.
תבדקי בתי מרקחת פרטיות בקרית אונו בהם תבקשי להשאיר פרוספקטים שלך.
בפייסבוק, יש לך אפשרות לעשות קמפין ממוקד לגיל, מין ועיר מגורים - כך שאת יכולה ממש לפנות לאנשים ממוקדים.
הייתי מציעה לקחת חלק בפורומים מקצועיים ושבכל חתימה יופיע הפירוט של מי את ובמה את עוסקת.
כמובן חברים, להם תשלחי ברגע שתפיקי טופס שיווקי אודות השירות שיוכלו להעביר הלאה ולתלות בעבודה עם המלצה שלהם! ( יש בדר"כ לוחות מודעות במטבח של העובדים ושם ניתן לתלות דברים מעניינים)
במידה ויהיה לך אתר, את יכולה לעשות קידום רק על מי שמחפש טיפול ספציפי כזה להגדיר רק לאזור המרכז או מישהו שמחפש תרופה לסוכרת או אמא שמחפשת טיפול להשמנה בילדה ( בודקים לפני כן על מה יש חיפושים ולפי זה ממקדים את הפרסום).
בדקי אם יש אגודות של מטפלים, מעין מאגר שתוכלי להיכנס אליו ( פחות מכירה איך זה עובד בתחום) אך אולי יש ארגונים שעובדים עם מטפלים פרטיים ומפנים אליהם.

האם את מתכוונת לבנות אתר? בלוג? עמוד בפייסבוק?

האם קצת מיקדתי..

hila218

New member
קודם כל עזרת ומיקדת מאוד

המון תודה. שנית, יש לי בלוג מאוד פעיל את יכולה להקליק בחתימה שלי מטה.
אשמח לקבל עליו הארות והערות ממך. אני אתחיל בקרוב ליישם את מה שאת כתבת.
האם יש דרך מסויימת שיווקית יותר להפיק דף מידע על עצמי אותו ניתן להפיץ?

תודה הילה

Alexsushi

New member
פרוספקט שיווקי

אני אשמח לבקר בבלוג ומעתה תוכלי גם לכתוב בו דברים עם ביטויי מפתח רלוונטיים אותם מקישים אנשים
שמחפשים שירות כמו שלך.
בדקי מה אנשים מחפשים בארץ בתחום שלך, היכן שיש כמות גדולה של חיפושים + תחרות נמוכה,
שלבי ביטויים אלה בבלוג!!! ( צירפתי לך את הכלי של גוגל).

מבחינת חומר וכתיבה שיווקיים:
ההמלצה היא כן לעשות משהו מקצועי שגם ימצב אותך ככזו. אם תחליטי להשקיע בזה ותרצי יד מקצועית, אשמח לתת לך את השירות הזה.

מחכה לשמוע עדכונים מעניינים מהשטח ואעדכן אחרי חוויית הגלישה בבלוג :)

Alexsushi

New member
פתיחה בבלוג - ביקשת הערות

נראה שיש לך המון המון ידע וזה לא בא לידי ביטוי.
את הפתיחה בבלוג הייתי משנה, זה לא מספיק חזק... 4 שנים בולט וזה נראה שזה הניסיון שלך ולא ההשכלה כפי שציינת. לטעמי הניסיון שלך הוא הרבה יותר גדול וחשוב למי שירצה לפנות אלייך וההשכלה זה לא החלק החשוב.
אם יש לך תמונה בסוג של קליניקה, שרואים את הפנים ולא עם משקפי שמש ברחוב, הייתי מחליפה, יותר מזה, הייתי מצפה לראות תמונה מקצועית כי התחום שלך הוא מאד אישי ואין חיבור אישי כשאפילו לא רואים את העיניים.
בקיצור יש עבודה..
חשבתי על זה שאולי בתור התחלה שווה לך לעשות כמה טיפולים פרטיים בעלות סמלית/ ללא עלות / לקרובי משפחה, שיתנו המלצות על הטיפולים אותם תוכלי להציף בבלוג ואז גם יהיו לך תמונות שלך בעבודה, תוך כדי עבודה..
יש לי המון רעיונות, אבל לא רוצה להציף.. נמשיך לאט לאט שתוכלי גם ליישם.
תעשי לך רשימת משימות ובכל פעם תעשי חלק.. :)

hila218

New member
אני ממש מודה לך

אני אתחיל לעבוד על כמה מהדברים בסופ"ש. ואני אעדכן כמובן.

למעלה