פשיטת רגל

yonidebest

New member
פשיטת רגל

שלום, זהו בדיוק הפורום שאני מחפש... אמא שלי עבדה בחברה שהפסיקה את פעילותה בעקבות החלטתם של בעלי ההון. היא ומספר עובדים אחרים לא קיבלו פיצויים מתאיפים ע"פ החוק וע"פ החוזה שנחתם בינם לבין המעסיק. לאחר שלא שולמו הפיצויים הנדרשים במלואן, תבע עו"ד מטעם החברה את בעלי הממון בבית דין לעבודה (מדובר בסכום של כ-43,000 ש"ח לאמי וכ-100,000 לעובד אחר) ואכן נתקבלה החלטה שעל בעלי הממון לשלם את הפיצויים במלואן כדין. בעלי ההמון הכריזו פשיטת רגל של החברה בעצמם, והביטוח הלאומי לא מוכן לשלם במקומם מכיוון ש"החברה הכריזה פשיטת רגל בעצמם" או משהוא בסגנון זה (לא הבנתי את הטענה שלהם עד הסוף). ממה שידוע לי, הביטוח הלאומי כן צריך לשלם במקרה כזה. מה אני אישית יכול לעשות בנידון (העניין נגרר כבר הרבה זמן, נראה כי העו"ד הזה לא מוכשר כל כך)? ואם צריך עו"ד מטעמנו האישית שיטפל בזה, האם יש עורכי דין שמוכנים לטפל בנושא מסוג זה עבור שכר שיינתן רק אם נקבל את הכסף? תודה, יוני

ביטוח זכויות עובדים

אכן הביטוח הלאומי מבטח עובד כנגד אירוע של פשיטת רגל של מעביד, או פירוק חברה. את התביעה למל"ל יש להעביר באמצעות מפרק החברה (זהו כנראה אותו עו"ד שאתה מזכיר) וזאת לפי הוראת סעיף 189. לכן, לפני שנוקטים בצעד כלשהו ישירות מול המל"ל, יש מקום לבוא אל המפרק ולדרוש ממנו אישור בכתב על החוב הקיים לאותו עובד. אם אינו מעביר את התביעה בעצמו למל"ל, יש לגשת עם האישור על החוב למל"ל. בהחלט יש עו"ד המטפלים בתביעות מסוג זה באחוזים מן הכסף המתקבל.

yonidebest

New member
ביטוח זכויות עובדים

תודה. אז למעשה, כל מה שאני צריך לעשות הוא להשיג אישור בכתב מהמפרק על החוב שקיים ולגשת עם זה למל"ל? שאלה נוספת שכרגע חשבתי עליה: האם אני צריך להביא איתי למל"ל "אישור לפירוק החברה / פשיטת רגל" (אם בכלל יש אישור שכזה), או שזה רשום אצלם בספרים? התוכל להפנות אותי לאתר/רשימה עם עו"ד לעניין הזה המקבלים שכר באחוזים מן הכסף המתקבל? תודה שוב וחג שמח, יוני

למעלה