פרשנותי את טוהר המילה

פרשנותי את טוהר המילה

אני חושב שזה די פשוט. באופן כללי אני חושב שפשטות בכל תחום היא מפתח לחיים שמחים
בכל מקרה, טוהר המילה כפי שכתוב בספר למיטב הבנתי: - להמנע משימוש לרעה במילים - להשתמש במילים רק כדי לבטא אהבה והכרת תודה - לומר מילים מברכות, סולחות, משבחות, בונות ויוצרות זה אומר להיות בן אדם טוב, מפרגן. לא להיות שלילי. לזרוע סביבך זרעים של רצון טוב, גדילה וצמיחה. להשתדל לא להתנסח בצורה שלילית. אם מישהו מכעיס אותי או מתנהג בצורה שמפירה את שלוותי לא אוציא את כעסי מייד. אשתהה ואשקול את מילותי. אחשוב איך לא לקחת אותו באופן אישי. אמנא מהנחת הנחות ואעשה כמיטב יכולתי לשמור על טוהר המילה.... כך אכיל את כל ארבעת ההסכמות שיתבטאו בסוף בטוהר המילה. אומר לאותו אדם מילים מברכות. מילים בונות. הרבה פעמים אנחנו ביקורתיים לזולתנו ולעצמנו. הביקורת אינה מחדשת דבר. היא רק מנציחה את הכשלים כשמבטאים אותם במילים במקום להמעיטם. לכן יש לומר מה כן לעשות בצורה טובה יותר ולא מה לא לעשות. למשל אם מישהו נודניק ורוצה תשומת לב כל הזמן, אז לא לומר לו "אתה נודניק ואתה גורם לכולם לחוש אנטי כלפיך" אלא לומר לו משהו חיובי כמו "אתה ממש חכם ואנחנו אוהבים לשמוע את מה שיש לך לומר. אם תמעיט במילים המסר שלך יעבור טוב יותר. אנחנו רוצים שתיתן גם לאחרים להתבטא. אתה תהיה אהוב עוד יותר. אתה אהוב גם ככה... זה רק מזיק לך להרבות במילים" וכדומה... לא להשתמש בהיגדים שליליים. לא לומר למישהו "אתה אגואיסט"; לומר לו "אתה יכול לעזור לאחרים". לא לומר "אתה לא יוצלח"; לומר "אם תשדל ואם תבקש ממני עזרה אני אוכל לעזור לך להצליח" ועוד ועוד. כמו כן אנו מרבים להתבטא במילים שליליות, באופן אוטומטי... ניתן להתרגל להשתמש במילים חיוביות בצורה אוטומטית במקום בשליליות ולומר: - יופי - נהדר - כן - בוודאי - נחמד - הולך - מצויין - כדאי - בכייף דון מיגל רואיס גם יוצא נגד רכילות וקובע שיש להתרחק מרכילות ולא לרכל. להמנע מלהמצא במקום בו מרכלים. אם ינסו לרכל עמכם סרבו בנימוס ולכו. הפסיקו לרכל על עצמכם בתוך מחשבותיכם ולחילופין אמרו לעצמכם במשך היום מילים מפרגנות: - אני נראה טוב - אני יפה - אני נמרץ - אני חכם - אני מצליח - אני נפלא - אני אוהב את עצמי אגב רכילות, אני באופן אישי כבר לא קורא עיתונים ולא רואה טלויזיה. מכרתי את הטלויזיה. בגלל שהכל שם רכילות ורעל מילולי. אני קורא מידי פעם כותרות וזהו, כדי לדעת מה קורה. מה יעזור לי להתעמק בדברים שיש לי שליטה לגביהם רק פעם בארבע שנים. אני יכול לעשות הרבה יותר הבדל בעשייה יומיומית מאשר לקבל דיכאון מקריאה פסיבית של החדשות שמישהו בכוח מגזים אותן כדי לעורר בנו רגשות כאלה ואחרים... אז אני מעורב חברתית ואני מתנדב ואני משפיע במקום להיות מושפע. אל תכנעו למציאות - צרו אותה.... מישהו אמר פעם שנבואות מגשימות את עצמן. נבואות הן מילים. עד היום השתמשנו במילים שליליות ויצרנו נבואות שמגשימות את עצמן בצורה שלילית. בואו ניצור נבואות חיוביות שיגשימו את עצמן בצורה חיובית.... הרעיון הוא להיות בונה, מפרגן וחיובי.... ככה פשוט... את העתיד אי אפשר לנבא - אפשר רק ליצור אותו באהבה עצומה לכולכם,

תודה על התגובה המפורטת ../images/Emo140.gif

אני מבינה ממך, שאתה רואה בשימוש במילה דרך להביע state of mind חיובי. כאשר יש בתוכך רגש חיובי- השימוש במילים, שיבטא את החיוביות הזו- הוא, מבחינתך, שמירה על טוהר המילה. כאשר יש בתוכך רגש שלילי- המנעות משימוש במילים שיבטאו את השליליות הזו- הוא מבחינתך שמירה על טוהר המילה. כלומר, אתה רואה במילים מאין נשאים של רגש. ומטרתך- להשתמש בנשאים האלו להעברת רגש חיובי. 1. האם הבנתי נכון? 2. יש לי עוד כמה דברים לשאול, אעשה זאת מאוחר יותר. המשך יום נפלא

הבנה

שאלת אותי - "האם הבנתי נכון?" ורציתי לומר קודם כל כמה מילים על הבנה. אני בוחר להיקרא התלמיד מהסיבה שאין הבנה נכונה בעיני... אני לומד כל הזמן שאין דבר כזה נכון או לא נכון.... אני לא מורה ולכן אין הבנתי נכונה מהבנתך. קחי לך את מה שנראה לך יעיל ונכון. קחי לך את מה שאת מתחברת אליו. קחי לך את מה שאת אוהבת. וזה יהיה הנכון. מותר ואף רצוי שגם תפתחי את מה שקיבלת לכיוונים שלא חשבתי בעצמי עליהם. כוונתי הראשונית לא היתה מה שהבנת. אבל לבסוף, מתוך הבנתך החדשה גם אני למדתי דבר מה חדש
. אני לא חשבתי על הדברים כמו שאת ניסחת. אבל, אני אוהב את מה שניסחת. זה מאיר לי את דברי באור חדש שאני לא ראיתי קודם לכן וזה נחמד וחכם ביותר. בגלל זה אני אוהב את הדיון, כי הוא מפרה. זה כמו פרקטל, אין סופי ובלתי צפוי. אז בסופו של דבר אהבתי את הגדרתך: "המילים הם נשאים של רגש, שעליהם להעביר רק רגש חיובי" זוהי הדרך שבה את לוקחת את דברי ומתרגמת אותם לשפת הבנתך וזה נהדר! אני מודה לך על הפרספקטיבה הנפלאה שלך. אני גם אשמח לשמוע את שאר שאלותייך ולהעשיר את עצמי מהן. אגב, את באה מתחום הביולוגיה? נ.ב. ראייתי פתוחה תמיד לשמוע כל פרספקטיבה, וכל עוד יש מיליארדי בני אדם בעולם חוץ ממני, אז אני אקפיד להיקרא התלמיד, כי מכל אדם אוכל ללמוד את נקודת מבטו והנה מצאתי שאיני יודע כלום בעצם....

הבנה

כששאלתי האם אני מבינה אותך נכון- לא התכוונתי ל"האם אני מבינה נכון מהי ההסכמה לשמור על טוהר המילה?", אלא ל"האם הבנתי נכון את הפרשנות שלך למהי ההסכמה לשמור על טוהר המילה?" כלומר הדגש הוא על האם אני בכלל מכילה ומבינה את מה שאתה אומר, ולא נותנת לדברים שלך פרשנות מוטעה לחלוטין- וזאת כבסיס להמשך דיון. (ומתגובתך הבנתי שכוונתך היתה שונה, ולכן חזרתי לקרוא שום את תגובתך המקורית) כרגע ויתרתי על שאלותיי הנוספות. אבל מה שמעניין הוא לראות את הפרשנויות השונות שלך ושל עמנואל להסכמה הזו. מה שמסביר את הדינמיקה שנוצרה בינכם- כל הודעה שאתה כותב, שנכתבת במטרה להעביר רצון טוב ורגש חיובי- תגובתו הפנימית (והחיצונית) של עמנואל היא "הפרשנות שלו את ארבע ההסכמות היא מוטעית" ו"אני צריך לגרום להנזלה של תפיסת המציאות שלו" (או משהו כזה, אני עוד לא במצב של להבין מה מניע אותו עדיין). וכל הודעה שהוא כותב, שנכתבת במטרה להנזיל את תפיסת המציאות שלך ו/או שלו "להיטיב עמו"- אתה מפרש אותה כ"אי הבעת רצון טוב". כ"נוקשות". בעוד שזו, עפ"י דבריו, כלל לא כוונתו. ובעצם מה שמניע את הדינמיקה הזו אלו הפרשנויות השונות שלכם. ועד כה התייחסתי רק אליך ואליו. אם נתייחס ליתר האנשים שמתארחים בפורום הזה- איש איש ופרשנותו לארבע ההסכמות. ובהתאם איש איש ופרשנותו להודעות שהוא קורא, ותגובותיו. מה שיוצר סוג של מגדל בבל מרתק.... אבל כשלוקחים בחשבון את ההבנה שלכל אחד הפרשנות שלו- זה מכניס את הדברים לאיזושהי פרופורציה, ומאפשר לכל אחד לצאת ולו לרגע, מתבנית הפרשנות שלו.. לשאלתך- יש לי רקע כלשהו של לימודי ביולוגיה... שאלת בגלל ה"נשאים של רגשות"?
אהבתי את ההגדרה שלך את עצמך כ"תלמיד". וההבנה ש"אינך יודע כלום", היא ההבנה העילאית ..

כמה מילים

ארבע ההסכמות הן פחות תיאוריה ויותר דרך חיים. נסי ליישמם ותביני. פרשי לעצמך את ארבעת ההסכמות ופשוט יישמי אותם. מנסיוני האישי ארבעת ההסכמות די פשוטות להבנה אבל לא פשוטות ליישום. בתחילת דרכי פשוט עשיתי לי מדבקה קטנה עם ארבעת ההסכמות והדבקתי אותה על הפלאפון ומה שהיה חשוב לי זה לא להבין אלא ליישם. אני הבנתי את זה כמו שהבנתי זה ויישמתי את זה כמו שיצא. היישום גרם לקסמים לקרות. אנשים בעבודה ויחסים בכלל עוברים טרנספורמציה מדהימה. זה יוצר שינוי פנימי עמוק שהוא אינו אינטלקטואלי. הוא חווייתי. אני הפכתי להיות יותר קשוב. פחות מתגונן. יותר יצירתי. הרבה יותר שמח. ממש גן עדן! הדיון הזה שנוצר עכשיו הוא אינטלקטואלי ולכן הוא קצת עקר. דיון שנובע מהתנסות יראה אחרת. אז מה את אומרת, את מוכנה לנסות ליישם את ארבעת ההסכמות? את צריכה עזרה נוספת? אני כאן לעזור ואני בטוח ששאר חברי הקהילה ישמחו לעזור. אם זכרוני אינו מטעה אותי לא קראת את הספר עדיין, נכון? מה דעתך לקרוא אותו? אם אני טועה תקני אותי.

זה עלול להשמע מוזר אבל

אין לי כוונה לקרוא את הספר. עניין אותי לשמוע איך האנשים פה מבינים את ההסכמות, וכן, עניין אותי לנהל דיון לגבי זה, אבל מסכימה אתך- נראה שהדיון באמת עקר. שבת שלום

העוזרת

New member
גדול:

"אני באופן אישי כבר לא קורא עיתונים ולא רואה טלויזיה. מכרתי את הטלויזיה. בגלל שהכל שם רכילות ורעל מילולי".
"הכל שם רכילות ורעל מילולי"
משעשע מאוד

למעלה