פרעושים על החתולה שלי!

גורדיאן-II

Active member
מישהו נתקל בזה? לכל הרוחות, זה רק פברואר! חורף! לא אמורים להיות בכלל פרעושים!

לאן עפים הפרעושים כשהשלולית קופאת?
למה שלא יהיו פרעושים בחורף? לאיפה ילכו? אז נכון שיש פחות הדבקה, מפני שלא נעים לפרעושים שנמצאים על הרצפה, בתחנת מעבר בין חתול לחתול. אבל כל עוד הם על המארח, הם לא מרגישים שחורף.
מן הסתם, אין הפרעה להדבקה ישירה מחתול לחתול (קרבות, משחקים). וחוץ מזה, התקופה האחרונה היתה חמימה מאוד. כך שאני מניח שגם ה-"בעיה" של המתנה על הריצפה הצטמצמה.

גורדיאן-II

Active member
לאן עפים הפרעושים כשהשלולית קופאת?
למה שלא יהיו פרעושים בחורף? לאיפה ילכו? אז נכון שיש פחות הדבקה, מפני שלא נעים לפרעושים שנמצאים על הרצפה, בתחנת מעבר בין חתול לחתול. אבל כל עוד הם על המארח, הם לא מרגישים שחורף.
מן הסתם, אין הפרעה להדבקה ישירה מחתול לחתול (קרבות, משחקים). וחוץ מזה, התקופה האחרונה היתה חמימה מאוד. כך שאני מניח שגם ה-"בעיה" של המתנה על הריצפה הצטמצמה.
רק רציתי לומר לקהל חובבי החתולים שישימו לב לנושא, אנחנו (או לפחות אני) לא רגילים לפגוש פרעושים בהתחלת פברואר.
ובקשר לשאלה הראשונה שלך: הם עפים עם הברווזים, או האווזים, מה שלא יהיה שם בספר המשעמם הזה על הסוציומט הצעיר ההוא.

אלישבע777

Well-known member
כפי שכתבתי לא פעם, פרעושים מתרבים בבית ולא על גב החתול. כשהם בוקעים מהביצה, הם ניזונים מחומר אורגני הנמצא בשטיחים או אפילו בעציצים , מתחת למיטות או ארונות. הם מתגלמים ובבוא העת בוקעים מהגולם ואז קופצים על כל מה שזז. אדם, חתול או כלב. הם קופצים ואינם עפים. מנגנון הבקיעה מן הגולם הוא מיוחד במינו, הם "שומעים" את "קולות" ההליכה של החתול או האדם (ויברציות מן הרצפה או מן האוויר) ו... בוקעים מייד וקופצים. אם זה חתול , הם מתחפרים בפרוותו, אם זה אדם, הם אינם יכולים להיאחז והם מוצצים דם, ונושרים לבסוף (וקופצים עוד פעם, על מי שעובר).
אצלי היו כמה פעמים התקפי פרעושים. הבאתי מדביר והדברתי גם בעצמי. בסוף מה שעזר זה הוצאת השטחים מכל הבית. החתול שלי אינו יוצא החוצה, אבל מן הסתם נדבק בפנסיון לשם הוא מגיע לפני נסיעה לחו"ל. איני חושבת שהוא יכול להדבק אצל הווטרינר כי הבדיקה והטיפול נעשים על שולחן מתכת שמחוטא מייד אחר כל בדיקה.

למעלה