פעם היו היה לי אח...

נכון. אתה צודק

האח צריך להגיד תודה רבה לאח שלו שגרם לאבא שלו להגיע לבית חולים עם התקף לב קל. ובאותה ההזדמנות צריך גם להודות לאשתו ולסלוח לה. הרי מותר לה הכל שכן היא אמא לילדים ורק בשביל זה צריך להבין אותה ולוותר לה. אני בכלל הייתי מייעצת להורים שלו שאם הבן שלהם מתקשר רק למטרת כסף ואין להם לתת לו שפשוט ינתקו לו את הטלפון בפרצוף בפעם הבאה.

את ממש צינית!!!

הייתי מצפה מימך להיות קצת יותר אנושית-לא קרה ומתנכרת, תחשבי על הילד שלך נשוי ו....

אני מניחה שעל האבא ששכב בבי"ח

עם התקף לב לא צריך לחשוב, נכון? הילד התחתן וזה אומר שבעיניו האבא הפסיק אבא אלא הפך להיות רק תזרים מזומנים. לכן גם אפשר לעשות לו הכל ובלבד שיהיה שלום בית בין בני הזוג. לזה אתה מתכוון? לא לחינם אומרים: אבא אחד יכול לגדל 10 ילדים אבל 10 ילדים לא יכולים לגדל אבא אחד...

אני לא מאמין

אני לא מאמין לכל מה שכתוב במסר של אותו האח! אין חולק שאם כל הסיפור נכון שזה דבר חמור נורא ואיום!!! ההבדל ביני לבינך-שאת קונה את כל הסיפור-אני לא קונה את הסיפור! אם אני משוכנע שמה שהוא סיפר נכון זה בהחלט יקבל התיחסות אחרת. מבלי קשר לנושא הזה-אני רוצה להעביר מסר לכל מי שקורא הודעה כזאת או אחרת או אפילו שומע מגוף ראשון בעיה או קושי לא לשפוט על פי צד אחד בלבד. זה לא הוגן-לא פייר-ולא הולם לשמוע צד אחד! בכל דבר יש לשמוע את הצד השני! אילו היה אפשרות לשמוע מה אומר האח הנשוי היינו הרבה יותר חכמים!

בזה אתה צודק ../images/Emo13.gif

אני באמת מתייחסת לסיפור כנכון מבלי ששמעתי את הצד השני. אבל, אם קראת את העיצה שלי לבחור כתבתי לו שיספר את הסיפור לרב של אח שלו והרב הוא שיטפל בבעיה. בין אם הסיפור נכון או לא נכון או אפילו רק מקצתו נכון - הרב ידע איך לטפל בעניין. אגב, ללא שום קשר למקרה הספציפי שמטאור סיפר, מקרים כאלה יכולים לקרות גם במציאות ושמעתי עליהם , לצערי הרב, ממקור ראשון לא פעם ולא פעמים.

וכשאני כותבת ממקור ראשון

אני מתכוונת ששמעתי על מקרה דומה לזה מהקוסמטיקאית שלי שהתלוננה על אחותה. אח"כ ראיתי "זכיתי" לראות במו עיני את ההתנהגות של הצד השני. ומכיוון שאני לא מסוגלת לשתוק כשאני רואה כאלה דברים אמרתי לבחור: "תשמעי, בדיוק למדתי במדרשייה הלכות כיבוד הורים. את יודעת שלפי ההלכה אם הורה אומר לך לא אסור לך בכלל להעלות את הנושא שנית?"

אמיתי 23

New member
חבר יקר אתה צודק במאה אחוז , יותר

עמ"י עש"ו על זה אתה צריך ללכת לרב של אותו אח שלך לדבר איתו ואתה צריך להבין שזה בא מצד האשתו ואותה צריך לחנך ועם היא רוצה בעל תלמיד חכם היא צריכה לעבוד או לפחות להסכים לחיות במה שיש לה ואין לה שום רשות לדבר על ככה אני פשוט בשוק אחי אשה רעה ממש

חחחחחחחחח

למה נדמה לי שכולכם פה נפלתם בפח של מישהו שאין לו אח כזה, ולצערו גם לא יזכה לאח כזה??? תפסיקו לתת למתחכמים האלה לעבוד עליכם כבר!! תפסיקו להיות תמימים! זה עוד אחד אלה שמנסים לצנן את החוזרים בתשובה החדשים כמו גם הישנים. לקרוא בין השורות ולגחך!

הרב סגל

New member
לצל של עצמי >>>

ערב טוב ! נראה לי שאין חילוק גדול אם הסיפור הספציצפי נכון או לא כיון שבכל מקרה עלה כאן נושא בעיתי שלצערנו שכיח בכל מקום ישוב בני אדם . לגבי המקרה הספציפי בכל מקרה אין אפשרות לומר דברים ברורים בלי לשמוע את כל המעורבים כלומר הילדים וההורים . מה שכן ניתן זה לדון על בעיה כזו באופן כללי ושכל אחד ילמד מהדברים את מה שמתאים לו ... אני כבר כתבתי כמה דברים וברצוני להוסיף : על הכסף נאמר שהוא מעוור לכן במקרים חריגים שאינם בדיון הזה שלשמחתי גם אינם קימים כמעט בציבור הדתי או היהודי בכלל אלא אצל הגויים , כלומר במקרים של שדידת כל הנכסים של הורים על ידי ילדיהם יש לערב גם את גורמי החוק להציל את הנחמס ואפילו שאלו ילדיו . אבל כאשר לא מדובר במקרים קיצוניים כנ"ל אלא ביחס לא טוב של ילדים כלפי הורים שזה לצערי כן שכיח , אף שמקרים כאלו עושים לי רע מאוד בלב , ראיתי שכאשר באים להורים ומציעים עצות או עזרה איך להתגונן מפני הילדים - הם מברכים בכנות ב"צרות כאלו" לכולם...כלומר הם רואים זאת אחרת ובעינים שלהם זה הכל בסדר בגלל האהבה שיש להם לילדים

בת יפתח

New member
זה מוזר ...

שכל פעם היה למישהו מהפורום משהו להגיד בעניין ואז הוא הביא עוד חלק בסיפור כמו זה שאחיו לא מתקשר אליו או שלאבא שלו היה התקף לב . הוא לא סיפר את כל הסיפור ישר , אז זה נראה כאילו שהוא מתאים את הסיפור לתגובות של האנשים פה עד שהגענו למצב שהיינו חייבים להאשים את החוזר בתשובה . אבל אולי הסיפור אמיתי , לא יודעת

למעלה