פלקווניל

EGLINTON

New member
פלקווניל

שלום רב לחברי הפורום, שמחתי לדעת שקיים פורום כזה.
לפני שלוש שנים חשתי כאבים בכל המפרקים, לאחר בדיקות דם, המטולוג וראמטולוג הוחלט שכניראה יש לי לופוס
בתרדמת ומתי שהוא היא תפרוץ או לא. הייתי רק במעקב הכאבים פחתו והיה סביר.
בחודש מרץ 2012 הרמאוטולוג החליטה שכדאי לי להתחיל לקחת פלקווניל 200 מ"ג פעמיים ביום. לאחר כחודש היו לי כאבי ראש חזקים
והרגשתי שהראש שורף בכל מיני מקומות, החלטתי באופו עצמאי להוריד את המינון לכדור אחד, באמת הכאבי ראש פחתו.
ביום שלישי שעבר הייתי בבקורת אצל הראמטולוג והיא החליטה להוריד לגמרי את הכדור הבודד היות והוא לא נותן כלום ברגע שנוטלים רק כדור אחד.

היום בלילה הרגשתי סחרחורת 4 פעמים תוך כדי שכיבה, הרגשתי שכל החדר מסתובב ואני צונחת מגובה רב.
האם יכולות להיות תופעות לוואי כאלו אם מפסיקים לקחת את התרופה באופן פתאומי ולא בהדרגתיות? היה ממש מפחיד, מעולם לא הרגשתי כזו חסרת אונים
כל סחרחורת כזו נמשכה בערך 5 שניות במשך 3 שעות.

סליחה שיצא כ"כ ארוך,

ל3

New member
ברוכה הבאה

לא כל כך הצלחתי להבין למה פתאום הישתנתה הגישה הטיפולית וכן הוחלט להתחיל פלקווניל למרות שלא היה מחלה סוערת? בכל אופן, לא מוכר לי סחרחורות מהפסקה פתאומית בפלקווניל ומיכוון שציינת שזה הופיע בעת שכיבה יכול להיות שהמקור לכך הוא צווארי\עמוד שידרה. נסי לראות אם בכל שינוי תנוחה נגרם לך סחרחורת ואם כשאת קמה מהר ממצב של שכיבה לישיבה\עמידה זה קורה? ( כי אז זה יכול להיות ירידה פתאומית בלחץ הדם). יכול להיות גם בעיה באוזן התיכונה שגורמת לסחרחורות, יכול להיות התקף חרדה ועוד אלף סיבות בערך . הפיתרון כנראה יהיה לנסות לתעד מתי מופיע לך הסחרחורות ולדווח על כך לרופא

EGLINTON

New member
תודה על התשובה

הוחלט להתחיל בטיפול, היות ולא בטוחים במאה אחוזים. קיוו שהבדיקות דם ישתפרו ויוכלו לקבוע בוודאות.

לגבי הסחרחורות זה רק בלילה תוך כדי שכיבה- כשאני מתהפכת מצד לצד. כל החדר מסתובב ותחושה של צלילה - די מפחיד
קראתי קצת על התופעה, מסתבר שהיא מאוד שכיחה ויכולה לקרות מכל מני סיבות (עיפות, חרדה, שווי משקל, אוזניים וכו')
קצת נרגעתי, כי חשבתי שזה קשור לתרופה או לבעיה במוח.

תודה רבה

למעלה