פיצויים מקבלן עקב איחור בסיום השיפוץ

inventX

New member
פיצויים מקבלן עקב איחור בסיום השיפוץ

אני משפץ את ביתי והקבלן "לקח את הזמן" בלי לתגבר בפועלים נוספים, ועכשיו עומדים להיכנס לתקופת איחורים.

בחוזה כתוב: "במידה והעבודה לא תסתיים עד ה- 4/10/2015, הקבלן יפצה את מזמין ב- 300 ש"ח לכל יום איחור".

מסתבר ש- 300 ש"ח לא ממש מרגש אותו. בנוסף - עקב בעיות חמורות בשיפוץ עד כה, לקחתי מפקח בניה במשרה חלקית ובנוסף לקחתי חופשה מהעבודה ואני בבית כל משך השיפוץ. (זה הוכיח עצמו כנחוץ)

לא קיים בחוזה סעיף בנוסח "האמור לעיל לא פוגע בזכותו של המזמין לתבוע כל נזק שייגרם לו עקב האיחור". לצערי לא הכנסתי סעיף כזה.

לאור האמור לעיל, האם בנוסף ל- 300 ש"ח שבחוזה ניתן לתבוע פיצוי נוסף על נזקים בתקופת האיחור (לדוגמא - עבור ימי עבודה או עלות העסקת מפקח), או ש- 300 וזהו?

פחות מעניין אותי הכסף עצמו. בעיקר מחפש אמצעי לחץ על הקבלן שיסיים את העבדה בהקדם ויאפשר לי לחזור לחיים נורמליים.

תפריד בין הנזקים

הפיצוי שנקבע בהסכם הוא בגין איחור בלבד. תהיה לך בעיה לתבוע סכום גדול יותר בגין נזקים שנגרמים לך בגלל האיחור. תצטרך לשכנע את השופט שהכוונה היתה לפיצוי מוסכם בגין עגמת נפש וזאצ מעבר לפיצוי בגין נזקים בפועל ואני לא חושב שיש לך הרבה סיכויים (אם כי הסיכויים אינם אפסיים. תלוי בעו"ד ותלוי בטיב הנזקים ובגובהם.
אבל אם עקב בעיות באיכות הבנייה נגרמו לך עלויות נוספות - אין לך שום מניעה לתבוע פיצוי בשל כך

למעלה