ערפד אנושי?

master_n

New member
ערפד אנושי? ../images/Emo13.gif

בתקופת החטיבה והתיכון,שצריך לקום כל בוקר ללימודים היית קם כמו כולם אבל בד"כ חוזר הביתה וישן שנת צהוריים,למרות שהיית הולך לישון בערך בשעה 24:00 וקם ב-07:00. בתקופה שלפני הצבא עבדתי במקדונלד'ס וכמעט תמיד עבדתי במשמרות אחה"צ וערב. גם בצבא שירתתי ביחידה מיוחדת שפעלה בעיקר בלילה ואם היינו צריכים לקום בבוקר בימים רגילים בין הפעילויות השונות הייתי מאד עייף במשך היום. גם לאחר הצבא התחלתי ללמוד באונ' ת"א וממש הייתי נרדם בשיעורים עד שבסופו של דבר עברתי ללמוד באוניברסיטה הפתוחה,בה מתקיימים לימודי ערב. גם עכשיו אני עובד באבטחה,ועובד רק לילות. לפני מספר חודשים,פקידה אצלנו בעבודה,שלומדת רפואה סינית אמרה לי שזה לא בריא ושנת היום היא לא כמו שנת הלילה,ובעקבות זאת החלטתי להתחיל לעבוד בקרים. במשך חודשיים עבדתי במשמרות בוקר,הלכתי לישון בשעה 23:00 וקמתי ב- 06:30 בתקווה שאולי בסופו של דבר הכל עניין של הרגל והגוף שלי יתרגל,אבל זה לא עבד,למרות שישנתי מספיק שעות ושינה טובה,הייתי חוזר הביתה ב-15:00 והייתי מאד עייף ולא היה לי כוח לעשות כלום,רק רציתי לישון.גם אם אני הולך לישון בשעה 21:00 בערב וקם ב- 21:00 בבוקר,בשעות אחה"צ אני מתחיל להיות עייף. וכאשר אני עושה לילות,אני הולך לישון בערך ב- 8 בבוקר וגם ב- 16:00. ואני ממש עירני במשך כל הלילה. גם אם קורה מצב שבו אני לא הולך לישון בבוקר אלא ממשיך לסידורים,מספיק שאני ישן לדוגמה מ-14:00 עד 19:00 בשביל להחזיק עירני עד הבוקר. בקיצור,אני מאמין שהבהרתי את העניין והשאלות שלי הן: האם באמת קיימת תופעה כזו,של אנשים שאצלם השעון הביולוגי הפוך,או שהכל עניין של הרגל? האם זה באמת לא בריא? תודה מראש....

למעלה