עצרת תמיכה בחיילי צה"ל ומדינת ישראל

mor18gan

New member
עצרת תמיכה בחיילי צה"ל ומדינת ישראל

ביום חמישי ה17.6 תתקיים עצרת תמיכה בחיילי צה"ל ומדינת ישראל תחת השם "דגל אחד-עם מאוחד".העצרת תתחיל בשעה 19:00 בערב בכיכר מלכי ישראל(רבין)שבת"א.כולם להגיע לעצרת הזו זה מאוד חשוב בתור אזרחי מדינת ישראל ולהגברת הגאווה הישראלית!אני אמשיך לעדכן... צו 8 לכולם!עצרת תמיכה בחיילי צה"ל תנועות נוער להתעורר

בהקשר הזה , כמה דברים שרציתי לשאול אתכם-

כמדי יום [כמעט...] אני נכנסת לאתר התנועה לבדוק עדכונים מעניינים או לחפש פלאיירים לדברים שעומדים לקרות , ואתמול במקרה נתקלתי בכתבה שמספרת על חוויות של מספר חברי תנועה שהגיעו להפגנות שמאל , ועל המטרה החשובה שהם מילאו ועל כמה שזה משמעותי וטוב וכו' וכו' וכו'. יצא לי לחשוב על זה .... הרי כשבאים אנשים עם חולצתנועה להפגנות - הם מייצגים את התנועה כולה, ואת כל מי שבתוכה . וכמו שהיה כתוב בכתבה- העניין ממש תואם והיה המון דיבור על האם ההפגנה מתאימה לערכי התנועה או לא. בסופו של דבר, כמו שנאמר, ההפגנה הייתה ציונית ותומכת במדינה - וכן, למען שלום - אך לא אנטי ציונית וגם לא קשורה להפגנות פלסטינאיות. וכל מה שנאמר, הכל היה באופי שתואם את ערכי התנועה. אני ממש מסכימה עם העובדה שאסור לנו לפחד להראות דעה פוליטית ולהביע את העובדה שיש לנו ערכים מסויימים וזה מה שאנחנו רוצים להעביר גם לחניכים שלנו! הרי התנועה רוצה לעשות שינוי, ושינוי בחיים לא יקרה אם נשב בשקט ולא נהיה רלוונטיים כלפי אירועים שקורים במדינה. (בהקשר לכך, אני מאוד תומכת בהגעה למצעד הגאווה שמתקיים היום, בחולצותנועה- אני לא יודעת עד כמה הדבר הזה קורה וכו' וכו'.. - יוצאת היום הכנת מדריכים למחנות : / ) האם אתם מסכימים עם העמדה שלי? האם התנועה שדוגלת בכלליות אולי לא צריכה לקחת "צד מסויים" של הפגנות ? או להפך, האם התנועה נייטרלית מדי וצריכה יותר לקחת חלק ? בואו נשים את הקלפים על השולחן ! באופן אישי, אני לא מגדירה את עצמי כ"ימנית" או "שמאלנית". יש לי דעות שונות בנוגע להמון דברים, חלקן "ימניות" וחלקן "שמאלניות". והערכים של התנועה- הם כן ערכים שמובילים אותי בחיים בכלל ובחיים בתנועה בפרט. אבל מצד שני - מאוד הכעיס אותי לקרוא בכתבה את השורה הבאה- " לא יתכן שתנועה שחורטת על דגלה את עקרון שוויון ערך האדם תפחד לדבר על הכיבוש ולנקוט עמדה בנושא..." כי לא, באופן אישי, יש דעות מאוד מסוימות על "הכיבוש" , אבל כן- אני דוגלת בשוויון ערך האדם, האם זה סותר את מה שבא בהפגנה , או שמא אין לי בכלל זכות לדבר כי אני עצמי לא הייתי שם? אשמח לשמוע דעתכם בנושא

mor18gan

New member
מתוקה זו עצרת א-פוליטית בלי שום ימין ושמאל כל

מי שתומך במדינת ישראל ופעולות צה"ל מוזמן!!!למרות כשאני ראיתי את הפגנת השמאל הזדעזעתי למראה עייני:דגלי פלסטין ואשף התנופפו בלב תל אביב נקראו קריאות צה"ל עם דם על הידיים,דיי לכיבוש וכל מיני דברים שגרמו לי להרגיש בחילה.אותם אנשים מתביישים בהמנון ובדגל של מדינת ישראל,הם בוגדים ומייצגים ארגוני טרור.בעצרת הזו שתתקיים ביום חמישי זו עצרת א-פוליטית שמטרת להראות את ה"גאווה הישראלית",אחדות העם היהודי ותמיכתנו בצה"ל ומדינת ישראל.לדעתי אתם בתור תנועת נוער צריכים להחדיר לבני נוער את אהבת הארץ והמולדת.חשיבות השירות הצבאי ותמיכה במדינת ישראל!אסור לכם להראות להם סימני שמאל אנרכיסטי. לא יתכן שהזכות של מדינת ישראל להגן על עצמה תישלל,זוכתה של מדינת ישראל להגן על עצמה ואנו צריכים לתמוך בכל פעולה שהיא נוקטת! העם הפלסטיני לא נמצא בשום משבר הומוניטרי,האום מספק להם מוצרי יסוד ודברים בסיסים וכך גם ישראל כל יום נכנסים דרך המעברים טונות של מזון. המשט שיצא כביכול כמשט שלום התברר כמשט טרור,טרוריסטים במסוואה של פעילי שלום שמטרתם היא להשמיד את העם היהודי.לא מכבר התברר שהם רוצים להיות שהידים,אנו בתור עם ישראל חייבים להגן על חיילנו לתמוך בהם ולתמוך בממשלה שלנו.

udihecht

New member
ואם המדינה היתה מתחילה רצח עם של פלסטינים???

גם אז היית אומרת ש"אנו צריכים לתמוך בכל פעולה שהיא נוקטת!"?? אנחנו תנועה כללית. תתפלאי, אמנם רוב החברים בתנועתינו הם מה שנקרא "השמאל הציוני", אבל תוכלי למצוא אצלנו גם לא מעט "שמאלנים אנרכיסטים" ואפילו גם ימנים. אהבת הארץ וגיוס לצה"ל הם אכן חלק מערכינו, אבל אני לא מוכן לחנך את החניכים להאמין בצורה עיוורת, מבלי לראות שקיימים גם אלטרנטיבות.

mor18gan

New member
תשמע אחי קודם כל אני גבר חחח ודבר שני

לא יטבחו סתם בעם הפלסטיני,צה"ל הוא צבא מאוד מוסרי אחד הצבאות הכי מוסרים שקיימים בעולם אז לא יתנו לך כזו פקודה.מה שכן בעופרת יצוקה אם אתה מדבר על זה אז שם זה היה עניין אחר חמאס השתמש באזרחים כמגן אנושי ופה חמאס הפר זכויות אדם.אז אנא להירגע אנחנו לא עם כובש ולא עם רוצח.אנחנו מאוד מוסרים והומוניטרים.השמאל הציוני עוד שפוי אבל האנרכיסטים הם ממש לא שפוים.ומי שלא נאמן למדינה שפה לא יחייה פה,שילך לעזה ללבנון ואירן,לא מגיע לאחד כזה להיות חלק ממדינת ישראל ועל האדמה הקדושה הזו. צה"ל פועל רק בשביל להגן עליך ועלי ועל כל אזרח במדינת ישראל שנוכל לחיות בשקט במדינה הזו ובביטחון לא כמו בשנות האלפיים שהמדינה הייתה ספוגה מדם של נפגעי פעולות איבה שכל יום היינו שומעים על פיגוע טרור שבהם נרצחו ילדים נשים וטף.אז דיי על זה אתם מדברים?!?שפשוט מחבל עולה לאוטובוס ומפוצץ עצמו במרכז האוטובוס בלי הבחנה???שהמטרה שלהם זה להיות שהידים ולהשמיד את העם היהודי וזה מוכח

השאלה היא באיזה צורה החינוך מגיע

אחרי 7 שנים בתנועה,יצא לי לפגוש בהמון מדריכים ולעבור לא מעט פעולות. אני מעריכה מדריך שמציע לי דרך מחשבה,אבל כשהוא כופה אותה עליי זה כבר בעייתי. לא מעט פעמים מצאתי את עצמי בויכוחים עם מדריכים שלא הסכימו לקבל את הדעה השונה שלי משלהם. הכי חשוב להעביר את העמדה שלך בצורה אובייקטיבית ולפעמים מדריכים שוכחים מזה. בכל מקרה האמירה בכותרת לא רלוונטית והיא שווה בערכה לאותן אמירות של "מוות לערבים." אני רוצה להאמין שלא באמת התכוונת לזה ושסתם השתמשת בזה כדוגמה היפוטתית לחלוטין XD

אני לא מסכימה איתך לגבי הדעה של המדריך

המדריך לא צריך להביא לפעולה מגוון דעות בצורה אוביקטיבית ושהחניך יבחר את מה שמתאים לו. המדריך הוא בן אדם, יש לו דעה ואליה הוא צריך לחנך, אי אפשר להתעלם מזה. מגוון של דעות החניך יכול גם למצוא באינטרנט והוא לא צריך את המדריך בשביל זה, הרי בשביל מה עושים פעולה, בשביל לפתח דעה על נושא מסויים, והמטרה של הפעולה היא שהדעה שתתגבש תהייה הדעה של המדריך, אם זה בנושא שיוויון ערך האדם, חשובותה של קבוצה או חברות, ציונות או ווטאבר. אם הדעה תתגבש בשיחה או בחוויה או מה הרבה או המרכבות שלה, זה תלוי בגיל, אבל בתכלס המהות היא אותה מהות...

אבל עם כל הכבוד למהות..

השאלה היא מה אנחנו מנסים ליצור? כשאני רוצה לגרום לקבוצת ילדים לחשוב כמוני,בצורה של כפיית העמדה שלי,זו שטיפת מוח לכל דבר. והעניין של שטיפת מוח,עולה פה ושם ובעיקר מרחף באוויר. מה שיפה,שבפעולה אנחנו מציעים דרך מחשבה. לא כופים,לא מכריחים לחשוב,אלא רק מציעים. בסופו של דבר,החניך יחזור הביתה עם כל מה שהוא עבר בפעולה ויגבש לעצמו דעה עצמאית. אני כמדריכה,מציעה להם דרך מחשבה,אבל הדעה הסופית צריכה להתגבש לבד ולא כי מטרת הפעולה הייתה לדרוש מהחניך לחשוב אחרת.

הדרכה זה לא שטיפת מוח...

את מאמינה שמה שאת חושבת הוא נכון, נכון? ושהוא עושה טוב לאנשים ואת רוצה שיהיה לאנשים טוב- זו המהות. אף אחד לא מכריח אף אחד להאמין בשום דבר, אנחנו לא מהפנטים חניכים, או מאיימים עליהם שאם הם לא יגידו שסוציאליזם זה טוב אז נרביץ להם. אנחנו מעבירים להם מתודות, מציעים להם את דרך המחשבה שלנו, המטרה היא לא רק שהם יפתחו דעה, אלא איך הדעה הזו תראה, כי אם הם יפתחו דעה אבל הדעה שלהם תהיה שלכול הערבים מגיע למות ושיש בני אדם ששוים יותר מאחרים, אז לא הצלחנו, נכשלנו. מתוך הדברים שהחניך חווה, התהליך המתמשך, המתודות, הוא מפתח עמדה והמטרה שלנו היא ליצור עמדה מסויימת אצל החניך, עמדה שמאמינה בשוויון ערך האדם, בציונות ובחברות, בסינרגטיות, בדמוקרטיה. המטרה שלנו היא ללא ספק ליצור משהו שונה בחברה, במציאות של החניכים וליצור אצלם את ההבנה שאפשר אחרת, שלכולם מגיע שיהיה להם טוב, שאי אפשר פשוט לומר "ככה זה" ולוותר. אולי זה ישמע פלצני, אבל אנחנו מנסים ליצור אדם חדש, נוער חדש, מורד, ערכי, מהפכני שמובל על ידי אותם ערכים שאנו מובלים על ידם, שאנחנו מאמינים שהם הנכונים והצודקים, זו המהות של ההדרכה ושל המשימה שאנחנו עושים בקנים ובסניפיםץ לפחות בעייני...

נכון,

אבל לא הייתי רוצה לאבד את המקום שלי בתנועה בגלל עמדות. התנועה מזוהה עם השמאל המתון עד כמה שידוע לי. אני לא מגדירה את עצמי כשמאלנית אבל גם קריאות כמו "מוות לערבים" / "טרנספר" צורמות לי מאוד. ואני בטוחה שלא כל ערבי הוא טרוריסט. אני לא חושבת שבגלל שחלק מהעמדות שלי ימניות חוסמות לי את המקום בתנועה, לא הייתי רוצה להגיע למקום הזה. אנחנו תנועה כללית ואין לנו רק מקום למי שחושב כמונו באופן מלא. היפוטתית אם חבר קבוצה שלי לא יזוהה עם כל ערכי התנועה ואפילו ימצא את עצמו מתנגד לחלקם,לא הייתי רוצה לוותר עליו בגלל זה. הקבוצה היא מסגרת חברתית חשובה ולא רק לכל מי שמאמין באותם דברים. אחת הסיבות שאני אוהבת את הקבוצה שלי,זה כי היא גדולה ומגוונת ויש בינינו המון דיונים וחילוקי דעות וזה היופי. פעם עברתי פעולה על הטלת הספק,שאסור לנו לבלוע כל מה שאומרים לנו ושחשוב לפעמים להטיל ספקות. שוב,אני חושבת שפעולה היא הצעה לדרך מחשבה.

seeberger

New member
זאת שאלה מצויינת

ויש לי שלוש תובנות\שאלות שחשבתי עליהן בנושא: 1. האם "כלליות" היא לא צד בעצמה? האם מתוך כלליות יש צד שאפשר לבחור? (לא בטוח בכלל) 2. האם אפשר שהתנועה תיוצג לא ע"י זה שהחברים בה הולכים להפגנה כזאת או אחרת אלא כתנועה שאנשים הולכים בה להפגנות על דברים שהם חושבים? אני אתן דוגמא - אם נלך להפגנה אחת שבה צועקים "ציונות היא גזענות" אז כולם יגידו "מה התנועה היא אנטי ציונית?". אבל אם נלך שבוע אחר כך להפגנה שצועקים בה "שתי מדינות לשתי עמים" ואז עוד שבועיים להפגנה נגד המצור על עזה והפגנה בעד עצירת המשט אז אולי התנועה תיוצג כתנועה של נוער מעורב? 3. האם על כל דבר שהתנועה מייצגת חייבים להסכים עליו עם כולם? אם יש לי רעיון האם אני צריך להסכים עם חניך של הבית למדע ועמדה בראשון אם אני יוצא להפגין עליו או לא? אם אני מרגיש בתנועה וחושב שההפגנה מייצגת את שיוויון ערך האדם למה שלא אלך להפגין עם חולצת תנועה? האם התנועה היא לא מקום שאנשים פועלים בו בשם שיוויון ערך האדם? אני יודע שאני כותב קצת פרובוקטיבי. ויש כל מיני עניינים שצריך להתיחס אליהם באחריות (מה יחשבו אחר כך ההרוים של החניכים שלי בקן על התנועה) אבל אלא ממש שאלות מטרידות.

mor18gan

New member
אחי קודם כל אני לא נגדכם!

אני תומך בתנועת הנוער העובד כי אתם אחים שלי בסה"כ עם ישראל אחים. דבר שני באשר לסעיף 1 נכון כלליות היא צד אבל ניתן לגנות את הבגידה במדינה לא הגיוני שבתור תנועה שנמצאת במדינת ישראל לא תגנו את זה. סעיף 2 אני מאוד אשמח לראות אותכם חלק מאיתנו בעצרת התמיכה בחיילי צה"ל ומדינת ישראל זו עצרת א-פוליטית. חוץ מזה אחי יש הבדל בין להגיד צה"ל רוצחים עם דם על הידיים לבין שתי מדינות לשתי עמים. לערבים זה לא מספיק הם רוצים להשמיד את העם היהודי,הם לא רוצים איתנו שלום,אם לא היו פגועים וחשש מהתעצמות ארגון טרור בשם חמאס והתחמשותו המצור היה מוסר זה שיקול ביטחוני בלבד לא על רק אפלייה או השמדת העם הפלסטיני כי אם היינו רוצים שזה יקרה היינו מוצאים את הדרך.ועובדה שצה"ל הוא צבא מוסרי ולא הורג ככה סתם. סעיף 3 שוב אני אומר אסור להסכים עם אנשים שיוצאים נגד המדינה ופעולות צה"ל!!!צה"ל נועד להגן על מדינת ישראל וכך יעשה!!ואם אתם מדברים על שיוויון ערך האדם מה עם הערךך של גלעד????מה עם הדבר הכי בסיסי שהוא אמור לקבל שזה מכתבים מאמא שלו,ביקורים מהצלב האדום ושלא נדבר על אוכל ואור יום שהוא לא רואה.למה לזה אתם לא פועלים בתור שוחרי שלום וזכויות אדם. הזכויות של גלעד שליט ממזמן נשללו הוא בכלל לא בנאדם מבחינת הערבים.

אתה ממש טועה

ערבים הם לא סוג של חיה כזו מוזרה, הם בני אדם כמוני וכמוך, אז לפני שאתה צועק בקולי קולות שהערבים רוצים להשמיד את העם הערבי תנסה ליצור איתם שיחה, לראות מה הם באמת|סגדש| רוצים, שזה אצל רובם, תאמין לי או לא, שלום. להגיד דעה שהיא לא המיינסטרים זה לא לבגוד במדינה, ללכת להפגנה זה לא לבגוד במדינה, אני חושבת שכרגע יותר חשוב שתהיה הפגנה על זה שיש ישובים (רוב רובם ערביים) שאין להם מערכת ביוב הולמת (ביוב שזורם ברחובות), התשתית על הפנים, בתי הספר, בקיצור מזעזע, לפי דעתי לא לעשות משהו בקשר לזה זו בגידה במדינה אבל אתה לא תלך עכשיו להפגנה הקשר לזה, נכון? יודע למה- כי הם ערבים. החמאס הוא לא מדגם מייצג של כול הערבים, הוא ארגון טרור שמשליט טרור גם על תושבי עזה. ביום שבו אסור יהיה לאנשים לצאת ולבקר את הפעולות של הצבא והמשטר, ביום בו נהיה עיוורים למה הצבא עושה בטענה שהכול למטרת הביטחון שלנו, אנחנו נוכל להפרד יפה לשלום מהדמוקרטיה שלנו, לצעוק דה ליברמן בקולי קולות ולחיות במשטר פאשיסטי. אף אחד לא אומר שמה שקורה עם גלעד שליט זה בסדר, אבל זה שגלעד שליט בשבי לא הופך את הערבים לפחות בני אדם וכמו שאנחנו נאבקים על זכויותיו של גלעד שליט אנחנו צריכים להאבק על זכויותיהם מתוך הבנה שכול בני האדם שווים ללא שום הבדל (כן כן, גם ערבים...). אני לא חושבת שצה"ל צריך את התמיכה שלנו, אני חושבת שהאנשים נטולי הקול הם אלא שצריכים שנצעק בשבילם, צה"ל יסתדר, הם לא. ובקשר לכלליות של התנועה, אני לא חושבת שזה נכון שנהפך לקונזנזוס ונבטל את עמדתינו ודעותינו, לתנועה שלנו כתנועה יש דעה שנובעת מכול הערכים שעליהם היא מתבססת ולא הגיוני שנפעל בניגוד אליהם כמיצגי התנועה. אנחנו חלק ממשהו גדול שמכיל הרבה אנשים עם הרבה דעות, אבל בתוך כול זה אסור שתאבד המשמעות של התנועה, לא נראלי הגיוני שנלך להפגנה שיוצאת נגד זכויות אדם או תומכת באמירות פאשיסטיות, אני לא אומרת שנלך רק להפגנות שמאל, אני אומרת שנלך אך ורק והפגנות שמקדשות את שיוויון ערך האדם, את הציונות, הדמוקרטיה והקיום המשותף ואת שאר הערכים שעל פיהם אנו פועלים, כול מעשה אחר, בעייני יהיה צבוע

Feanor75

New member
אנשים חיים בניתוק מהמציאות

עזוב, בסוף כשהטילים יתחילו להתעופף פה אולי גם בת"א יתעוררו. נראה שהיום לא רחוק.

ואוו, אוקי, מגיעים פה לאמירות שאני ממש לא

מסכימה איתם. דבר ראשון, התנועה שלנו מאמינה בשוויון ערך האדם - וככזו - לגיטימי שישתתפו חבר'ה עם חולצתנועה בהפגנות אשר מדגישות את הערך הזה . למרות שקורים מקרים שאני ממש לא סכימה עם דברים שהתנועה מנסה להעביר או עם דברים שהתנועה לוקחת חלק בהם, ולפעמים אני מתנגדת להפגנות מסויימות שהתנועה לוקחת בהם חלק, אני עדיין חלק ממנה וגאה להיות חלק ממנה - ואני מאמינה ברעיון הכללי שהיא מנסה לייצג,ואני חושבת שאם נדבר ונדבר ולא נעשה עם הדעות שלנו כלום- זה ייקרא צביעת, ואפילו לא נהיה רלוונטיים כלפי החברה. דבר שני, יצא לי ללמוד קצת לבגרות בהסטוריה לאחרונה, וכל התהליכים והנסיבות שקרו , פשוט מוכיחים את העובדה שקיימת מתיחות ענקית בין ישראל למדינות ערב, וכן - אנחנו כבשנו שטחים במלחמות שונות, וכן- השטחים האלה מגיעים לנו ! ואני לא מאמינה בשום אופן שצריך להחזיר אותם, ואני ממש תומכת בצה"ל על כל הפעולות שהוא עשה ועל כל הפעולות שהוא עושה. ולמרות כל הדברים האלה - הדבר שאני הכי רוצה שיקרה זה שיהיה שלום, ואני גם מאמינה בכל ליבי ויודעת, שהרוב המוחץ של הערבים - רוצים שלום. וישנם כל כך הרבה אנשים בעזה ובמקומות שונים, וכן גם ערבים ישראלים - שמתנגדים בדיוק כמונו לשלטון הנוראי שהולך שם, וחשוב מאוד לעשות את ההבדלה בין ארגוני טרור שרוצים להשמיד אותנו - לבין ערבים שלא חלק מארגוני טרור, שרוצים לחיות בשלום בדיוק כמוני, ונאלצים לספוג גזענות נוראית מאין כמוה, ומתחנכים לדברים איומים - אפילו לא באשמתם. בתור אחת שגרה בגן יבנה , מקום שבו נפלו לא מעט טילים, וביליתי לא מעט זמן בממ"ד , אני חיה בסביבה שהיא מאוד גזענית - כי הרי ילדים שיודעים שערבים זרקו עליהם טילים, למה שלא ישנאו ערבים ?! אז זהו, שהדברים שנאמרים פה מוטעים מהשורש. הרצון של העם הערבי הוא לא להשמיד אותנו !! (ואני מדברת עכשיו על הערבים התושבים , לא על ארגוני טרור !!!!1) ישנם כל כך הרבה ערבים שרוצים לחיות איתנו בשלום, כל כך הרבה ערבים ישראלים שנמצאים במצב בעייתי בטירוף , וכל כך מרגיז אותי שאתה בורח לפתרון הקל ומאשים את ה"ערבים שרוצים להשמיד אותנו". מה , אם ערבי אחד זרק עליך טיל, אז כל המשפחה שלו גם שונאת אותך? אם ארגוני טרור שהם ערביים רוצים להשמיד אותך, ואם ראשי חמאס מטיפים שם לאזרחים לשנוא אותך, זה מעיד על כל הערבים באשר הם ? תחשוב על זה שוב בבקשה דבר שלישי

Feanor75

New member
טוב

ראיתי שהתגובה שלך כנה, אבל נפלת לטעות שנופלים אליה הרבה שמאלנים שכוונותיהם טובות- לחשוב שהטרור מייצג מיעוט בלבד אצל הערבים. הם בחרו בחירה דמוקרטית אמיתית בארגון טרור החמס ושמו אותו לעמוד בראשם. ככה זה כשגדלים לתוך הסתה מגיל אפס בתקשורת ובחינוך. הם רואים בישראלים רק רוצחים שגנבו להם את המדינה ולא רוצים לעשות שום שלום והם גם מצהירים על זה. הנה, אם תרצי להבין טוב יותר: http://cafe.themarker.com/view.php?t=1373960 יום טוב

udihecht

New member
תרגע ומהר.

הבחירה הייתה מאוד דמוקרטית כשבכניסה עמדו אנשי חמאס עם רובים. ואל תתנהג כאילו אתה מכיר מקרוב את כל החברה הערבית (ולא, גם אנחנו לא, אז מה?)

Feanor75

New member
מה אתה בכלל מין

גם אם זה נכון זה לא סותר. תראה מה הם משדרים בטלויזיה וגם אתה תשנא ישראלים תוך יומיים, וזה בכל מדינות ערב גם מצרים וירדן. אתה לא קולט את עומק השנאה וכמה זה משפיע על דעת קהל.

odedgebert

New member
אתה לא קולט שאנחנו גם מגדלים לשנאה.

אנחנו לא חפים מפשע בכלל- כל ילד ונער שגדל היום יודע שהוא צריך לשנוא ערבים ואם לא אז הוא כנראה סמולן הומו משתמט, אוהב ערבים. אף אחד לא היה רוצה להיכנס לתוך המקום הזה... בכל מקום אצלנו שומעים שנאה, גזענות והסתה.

למעלה