עצומה נגד הקמפיין החדש של תמנון

ilil4444

New member
עצומה נגד הקמפיין החדש של תמנון

חכמת רחוב? פרסומת חדשה נוספה לנוף הפרסומות המפוקפקות בארצנו. תחת כל עץ רענן ותחנת אוטובוס מזדמנת קופצים לנגד עיננו תמרורים המצווים על נשים איך לשרוד ברחוב: את מינית! רק מינית! את רוצה רק מין! בפקודה! לפי קמפיין חברת הבגדים "תמנון": את רוצה שיטרידו אותך מינית את רוצה שיסתכלו על גופך ולא יעריכו את חוכמתך הכוח היחיד שלך הוא הגוף המיני תמיד שלך אין לך אישיות ומחשבות, רק גוף אין לך גבולות ואין לך ביקורת אין לך רצונות משלך, את פסיבית ובכלל הדבר היחיד שמעניין אותך זה שגברים ירצו ממך סקס. התיאור הזה לא מתאים לך? גברברי משרד הפרסום ומנכ"ל "תמנון" סבורים שנשים הן חפץ מותר לכל, ושרצוי וכדאי להטריד ולצרוך אותן. אם את מסכימה שפרסומת זו ואחרות פוגעות בך כאשה אנו מזמינות אותך: ♀ לחתום על עצומה נגד קמפיין "תמנון" באתר www.feministy.org ♀ להצטרף למשמרת הסברה במהלכה את מוזמנת להסביר ביחד איתנו לעוברות ושבים מדוע אנו מתנגדות לדיכוי נשים באמצעות פרסומות. ♀ להצטרף לסדנת יצירה מחדש בפרסומות פוגעניות בבית נשים פמיניסטי, בר כוכבא 42, תל אביב, 4.11.05, 12:00. אם את לא מסכימה להתנגדות לפרסומות אלו, נשמח לשוחח איתך על כך במשמרת ההסברה בא נפרוש את טיעונינו. נפגש למשמרת הסברה ביום שישי, 4.11.05, בשעה 11:00, ב"דיזנגוף סנטר" בשער הסמוך לבנק "דיסקונט" (בסמיכות לחנות "תמנון" שבתוך "הסנטר"). לפרטים: בית נשים פמיניסטי, [email protected]

Iris1234

New member
לילדה קטנה שחושבת שהיא הכי חכמה

אני לא ראיתי את הפרסומת שאת מדברת עליה, וגם לא ממש הבנתי מה יש בפרסומת הזאת-כי את לא תיארת מה יש בה. מנעת מאיתנו אפשרות לחשוב על זה, להתרשם ולהגיע למסקנה לבד, בלי עזרתך. בחרת לספר על הפרסומת מבלי לתאר מה יש בה והשתמשת בתכנים של תיאור גוף האישה כחפץ בצורה מניפולטיבית. תגידי, את חושבת שכולנו מטומטמות ושאת יכולה לחשוב במקומנו? לפעמים אני לא יודעת, מי מגעיל ודוחה אותי יותר- השוביניסטים או הפמיניסטיות במובן הרע שלהן. איריס

ilil4444

New member
את מוזמנת להיכנס לראות

באתר של תמנון. אני לא מנסה לחשוב בשביל אף אחת... אם הנושא מעניין אותך- כדאי לך לראות את הפרסומות שלהם ולהגיע למסקנות בעצמך. אם לאחר מכן תרצי לשוחח על כך- אני אשמח.

A s t i n u s

New member
איריס

התנהגות לא ראויה כמו שמשקפת ההודעה האחרונה שלך אינה מקובלת כאן אם יש לך דעה את מוזמנת להביע אותה באמצעים מנומסים ומנומקים עד אז - את מתבקשת לא להגיב בצורה שכזו הודעות נוספות בסגנון כזה ימחקו ויביאו לחסימתך מהפורום!

zamirzamir

New member
ל- A s t i n u s

למה התגובה של איריס לדעתך לא ראויה? אני דווקא אהבתי את התגובה שלה. ומופתע מתגובתך- בניגוד לאיריס שנימקה את דיבריה בצורה ברורה ומעניינת, את בחרת בסיגנון המוזר הזה. נא תגובתך לכתוב.

A s t i n u s

New member
כמה דברים

1. תגובה שנפתחת במילים - לילדה שחושבת שהיא הכי חכמה - היא תגובה מעליבה ולא ראויה כבר מעצם הפתיחה הזו ולא משנה כמה הגיוני הטיעון של הכותבת. 2.התגובה כולה נכתבה בנימה תוקפנית - "מה את חושבתש אנחנו מטומטמים?" וללא שום נסיון ליצור דיון אמיתי. כמו גם התגובה הזו נכתבה במספר פורומים בתגובה להודעה בנושא הקמפיין ולכן יצרה אצלי תחושה מאוד לא נעימה של תוקפנות לא ראויה. ודבר נוסף: הפורום זהה נועד להיות במה לכל הפעילות הזאת ומקום בטוח עבור אקטיביסטיות לכתוב את דעותיהן הקיצוניות משהו ללא תוקפנות שלרוב מצויה במקומות אחרים. תגובות שיהרסו את המקום הזה לא יתקבלו כאן בברכה ואתם מוזמנים להסתכל על התגובה שלי לקליגולה במקום אחר כאן

zamirzamir

New member
תשובה יפה. ועוד שאלה

מה בקשר להודעה המקורית של ilil4444? לדעתך תוכן ההודעה כשר? או שכשר, אבל מסריח- כפי שאיריס אמרה במילים האחרות?

A s t i n u s

New member
דעתי מאוד ברורה - אני בעד!

תוכן ההודעה כשר וראוי מאוד בעיניי, אני חתומה על העצומה והייתי גם חלק מהכתיבה והניסוח שלה.

zamirzamir

New member
אני לא מדבר על תוכן

הדיון על הנושא הזה מתנהל בעוד כמה פורומים- כי ilil4444 כתבה את ההודעה שלה בהמון פורומים. תראיה, מה איריס כתבה בפורום אחר. תגידי מה את חושבת על זה (מעתיקה את ההודעה של איריס מפורום אחר, כפי שהיא) נושא הפמיניזם בכלל לא מעניין אותי ואני לא מעוניינת להיגרר לויכוח על נושא הזה. זה גם לא הייתה הנקודה שהעליתי. אני חוששת שלא נבין אחת את השניה. מדבריך אני מבינה שאת רואה את הרעיון הטהור מאחורי אותה המודעה שכתבה הבחורה- ולך בכלל לא חשוב באלו אמצעים היא נקטה ובאיזו דרך בחרה. אני בדיוק ההפך. בכלל לא מעניין אותי הרעיון, צודק ככל שיהיה. אני רואה רק את הדרך שבה הבחורה מעבירה את המסר שלה שמלווה בנוסח היסטרי, אגרסיבי, מניפולטיבי ומלא סיסמאות. אין שם מקום לדיון, לחשיבה, לדעה נוספת- אלא רק פונדמנטליסטיות וציפיה מאחרים ליישר קו בלי להפעיל שכל, כי מישהו כבר חשב על הכל, והחליט- לפחות עבור כל הנשים. אותי זה מגעיל ומקומם. בואי נראה איך נשים האחרות יגיבו, ואני בכלל לא מתכוונת לתנועה הפמיניסטית או לרעיונותיה. איריס

A s t i n u s

New member
זה ממש לא נכון

ההודעה הזו לא אמורה להפוך להיות הדעה של אף אחת כאן אילאיל וכל מנסחות העצומה בעצם (פעילות בית נשים פמיניסטי) מאמינות כי הביטוי שלנו לדעתנו צריך להיכתב ולהיות מוצג בהודעה וברור לנו שכל אחת תיכנסף, תראה, תקרא, תחשוב, תסתכל, תדבר, תדון ואז תחליט. להפך, הקרדיט המלא ניתן לקוראות בפורומים השוניפ שיבררו, ישמעו ויחליטו את דעתן ושאין זה תפקידנו להאכיל אותן בכפית עם הצגת כל משפט והפרשנות הספציפית שלנו אליו. במקומות שבהם אנשים ביקשו תיאור מדויק יותר, נתנו אותו טלי

tali_le

New member
מה השתנה?

מה השתנה בין האמירה שלך כאן שהתשובה שלי יפה לבין הרגע שהבנת שאני בעצם אותו כותב? האם זה משנה את העובדה שהטענות שלי כאן כלפי איריס הן מוצדקות? הרי לא ההודעות שלה ולא ההודעות שלך לא נמחקו ולא נחסמתם מהפורום. האמירה הייתה ברורה - יש דברים שלא עושים כאן ואני מבקשת להפסיק לעשות אותם. מעבר לכך. לדעה ולטענות של איריס כלפי הקמפיין - אני אשמח להגיב ואף הגבתי חבל להתעצבן, חבל להתקומם ולהאשים בלי סיבה. טלי

Iris1234

New member
A s t i n u s

זאת פעם אחרונה שאכתוב בפורום זה, בו מנהלת הפורום עם דעה מנוגדת למגיב אחר סותמת פיות. אם את רוצה להמשיך דיון בנושא, ולראות תגובות של אנשים שלא סותמים פה לאחרים- כנסי לפורום "נשים בעסקים ובקריירה". את והפורום שלך איבדתם בעיני כל הלגיטימיות שלכם. איריס

zamirzamir

New member
ל- איריס

איריס, האם ידעת שמנהלת הפורום זה- ASTINUS, זאת אותה פמיניסטית בשם Tali_le שהיכרנו מהפורומים האחרים. אכשיו את מבינה מאיפה התגובה הילדותית שלה להודעה שלך? ולגבי הפורום שלה- תבדקי, כמעט ואין אנשים שנכנסים אליו.

A s t i n u s

New member
מעולם לא הסתרתי כאן את הזהות שלי

ואם יש לכם בעיה, אתם מוזמנים לפנות בתלונה בנושא להנהלת הפורומים. אני עדיין חושבת שהביקורת שכתבתי כמנהלת לאיריס הינה נכונה ובמקומה וביקורת דומה נכתבה במקרה של גולש שעם דעותיו אני מאוד מזדהה, קליגולה. בחירתכם האם להשתתף בדיונים כאן או לא. טלי

zamirzamir

New member
טלי, יצאת די עלובה בכל הסיפור הזה

טלי, יצאת די עלובה בכל הסיפור הזה בפורום אחר לכלכת עלי תחת שם אחד, וכאן ניהלת איתי שיחה תחת שם אחר- כאילו שלא קרה כלום. על זה תתביישי לך!!! המסמך הטיפש שחיברת יחד עם חברך גרם להרבה גיחוכים אצל האנשים. והאחרים כעסו על טיפשותכן. רק נזק גרמתן לתנועה שלכן, מקווה שתלמדו לקח.

Beyond Paradise

New member
אני חושבת שהזלזול והכעס לא במקום.

טלי לא מסתירה את הזהות שלה, היא רק רשמה הודעה רשמית מתוך כינוי המנהלת שלה לגבי ההתפרצות של אותה בחורה, ואין שום בעיה עם זה. זכותה של מנהלת לקבוע גבולות בפורום שלה, וטלי הבהירה שנימת הדיבור של איריס לא מקובלת בפורום. מעבר לקטנוניות על הניקים השונים, כל ניסיון להבאת תשומת לב הציבור לגבי עוולות חברתיות הוא מבורך, ותמיד יהיו כאלה שיחלקו על דרך ההסברה. אני חושבת, שהביקורת של אותה איריס הייתה מאוד לא בונה, והטון המזלזל ("ילדה שחושבת שהיא חכמה"- אני לא זוכרת את ההתנסחות המדוייקת) גרם, בצדק גמור, להתגוננות של מארגנות העצומה. במקום לריב, אפשר להתרכז בעניין החשוב באמת, שהוא הקמפיין של חברת "תמנון". אני לא מצליחה להבין למה נשים מתעקשות להיות מקובעות במה שהחברה הכתיבה להן. יכול להיות, שבגלל שהחברה החדירה לנו, שלהיות אובייקט מיני בלבד זה בסדר, וזה מה שגורם להערכה, לנשים אין את הכוח לחשוב מחוץ לקופסה, ולהבין שההתייחסות לאישה כאל חפץ בלבד היא פוגעת ומעליבה. העצומה נועדה "להגן" על נשים, לא לתקוף אותן, ולכן אני מתפלאת על נשים כמו איריס, שכל כך כועסות על זה. יכול להיות שיש לה קשר לתמנון, ולכן היא מפיצה את ההודעה הכועסת שלה בכל מקום אפשרי, לעולם לא נדע, אבל אם נניח לרגע שהיא אמיתית, נראה כאן ייצוג של השפעת החברה על דימוי האישה כלפי עצמה. זאת דוגמא מעולה לעיוות שנוצר בחשיבה החברתית שלנו. שלטי חוצות שקוראים לגברים להאט, כדי שיסתכלו עוד קצת על אישה, לא בגלל התבונה שלה, חלילה, או השקפות עולמה, אלא בגלל הגוף שלה, זועקים למחאה, ובשביל זה נועדה העצומה. כל דיון מעבר לנושא המדובר, הוא לא חשוב, ומסיט את תשומת הלב ממה שחשוב. לא האמנתי שאני אצליח לכתוב מגילה, אבל לפעמים החיים מפתיעים כשלא מצפים.

zamirzamir

New member
תודה על תגובתך

עד עכשיו כל הסיפור הזה ביחד עם מנהל הפורום שלכם פשוט הרגיז אותי. אבל לאחר שקראתי את תגובתך, צחקתי כ- 10 דקות. נראה לי שאת ממש לא סובלת את פמיניסטיות,אחרת לא היית מציגה אותן בצורה הטיפשה כל כך. הולך לישון עם החיוך על הפנים!

tali_le

New member
תודה ליאת. על התמיכה

אבל נראה לי שכל עוד אנחנו ממשיכורת את הדיון הזה אנחנו משחקות לידיים שוביניסטיות שמסיטות את הדיון מנושאו האמיתי. חבל. וכמו שאומרים בתפוז - אל תאכיל את הטרול. טלי

למעלה