עזרה בסקסטנט

bravura

New member
עזרה בסקסטנט../images/Emo63.gif

הי קודם כל שלום לכולם פעם ראשונה שלי פה (ואני ממש מתרגשת...) קיבלתי סקסטנט , וחוץ מההרחבות שלמדתי בניווט מכשירים אין לי הרבה מושג, אז , אם משהו יודע על ספר או אתר המסביר את העינין אשמח לשמוע תודה מראש

lizardie

New member
יש ספר טוב, לא מזמן נתנו לי ללמוד

"ניווט חופי ואסטרונומי למשיטי יאכטות" של רב חובל ישעיהו מור הפקה abc בע"מ

בת ים

New member
ברוכה הבאה לפורום../images/Emo140.gif

מצרפת שתי נקודות התחלה בעניין סקסטנט. אתר1 אתר2 מכשיר נחמד ביותר, היה לי כזה בסירה ואפילו למדתי נווט אסטרונומי. היו זמנים שניווט אסטורנומי היווה חלק מהקורסים לקבלת רשיון משיט 60. לצערי, לא ממש זוכרת כיצד משתמשים בו. אגב, גם בקישורי הפורום יש מידע על סקסטנט. בהצלחה

olahav

New member
פעם השתמשתי - (אבל עכשיו אני "נקי")

בקורס חובלים למדנו ניווט אסטרונומי וזה כלל גם תצפיות. נושא מאוד מעיניין אם כי לפעמים מיגע. בעיקר העובדה שתצפית יש לערוך בזמנים מאוד מדוייקים - של טרם זריחה וקצת אחרי השקיעה או באמצע הצהריים (למציאת קו רוחב). הכנת התצפית היא דבר ארוך ומיגע ואז אתה מגיע לתצפית ומגלה שיש עננות ולא רואים כוכבים. בכל מקרה זה דבר שנחמד ללמוד. נראה לי שהיום המצב הוא כזה שיותר זול לקנות GPS מסקסטנט.

soso_sami

New member
דווקא הספר של קורס חובלים חיל הים

הוא ספר מצויין לדעתי. אני לא זוכר מי כתב אותו אבל זה שני כרכים וההסברים שם קלילים משעשעים ומלמדים. הסקסטנט שלי עבד כששימש אותי בתור מד עומק והחבל נקרע אולי יום אחד אקנה חדש. זה מזכיר את הסיפור על הסטודנט שהיה צריך למדוד את גובה הבניין עם סקסטנט ומצא 10 דרכים שונות לעשות זאת

soso_sami

New member
עבד=אבד

הסטודנט לפיסיקה עשה את זה עם ברומטר הסטודנט לימאות באותן השיטות כמעט עשה את זה עם סקסטנט. עקרונות הסיפור - זהים.

אדם99

New member
פעם הייתי לא רע בזה

אם יש לך שאלה ספציפית אשמח לעזור. אדם

למעלה