עזרה בבקשה

• פותח הנושא bubu3
  • פורסם בתאריך

bubu3

New member
עזרה בבקשה

עברתי ת.דרכים לפני כ4 שנים. יש לי הרגשה שהע. דין שלי לא עושה הרבה בנידון וגם לא מעדכן אותי על כלום! איך אני יכול לדעת איך התיק מתנהל? איפה עומדים? מה הצעדים הבאים? יש אתר כלשהו שאפשר לבדוק זאת? זה מקובל להמתין כל כך הרבה זמן לפיצוי כלשהו (לא מתנהל משפט רק הליך ראשוני לפיצוי) תודה

Acct

New member
עברת ת"ד לפני 4 שנים..

4 שנים מאז התאונה - זה מספיק זמן (ברוב המקרים) להתגבשות הנזק. בעיקרון, אם מצבך ייציב ניתן לפנות בתביעה (או בדרישה) לחברת הביטוח... תברר אם עו"ד שלך איפה התיק עומד.

bubu3

New member
זאת הבעיה

התיק עומד והעו"ד לא מעדכן יש מקום (ברשת) שאני יכול לברר בעצמי מה קורה?

Acct

New member
אם לא נפתח תיק בבית משפט -

לא מכיר דרך (ברשת) שאתה יכול לברר. אם הוא מתחמק ממך - תפנה אליו בכתב (בדואר רשום עם אישור מסירה) ותדרוש לעדכן. אם אתה לא סמך עליו או מרגיש שהוא לא מתאם לך - תעבור לעו"ד אחר. לא נדרש אישור שלו (בכפוף לחלקו בשכר טרחה והכל כמפורט בהסכם ביניכם)

תאונת דרכים לפני 4 שנים

שלום רב, במידה ואכן פנית אל עורך הדין שלך והוא לא התפנה בשביל לעדכן אותך ומתחמק ממך, ממליצה להחליף עורך דין. ברגע שתחתום על יפוי כוח עבור העורך דין החדש, הוא יפנה אל העורך דין הישן וימשוך ממנו את התיק. בתיקים של תאונות דרכים, שכר הטרחה קבוע בהתאם לחוק, בהתאם לשלב סיומו ולכן אינך צפוי לשלם שכר טרחה גבוהה יותר בשל המעבר לעורך דין אחר. העורך דין החדש יסגור את סוגיית חלוקת שכר הטרחה בינו לבין העורך דין הישן, בהתאם למספר הפעולות שנעשו על ידי העורך דין הישן לשם קידום התיק. ככלל לפני שעורך דין מגיש תביעה לבית המשפט הוא גובה מהלקוח סך של כ - 600 ש"ח עבור אגרת בית המשפט - אם טרם שילמת סכום זה, סביר להניח שככל שהתיק טופל הוא טופל מול חברת הביטוח. אם אתה רוצה לבדוק את מצב התיק - אתה יכול לפנות אל חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו נסעת בעת התאונה, במישרין ולברר את מצב הדברים בעצמך (יהיה עליך למסור את מספר תעודת הזהות שלך, מספר רישוי של הרכב, תאריך התאונה).. ככל שאינך מצליח לקבל מידע מעורך הדין שלך באמצעות טלפון, אתה תמיד יכול לשלוח לו מכתב ולציין בפניו את חוסר שביעות רצונך מתיפקודו ודרישה לקבל עידכון מצב של התיק. אך לאור חלוף 4 שנים מאז מסירת התיק לטיפולו, ממליצה לך לעבור לעורך דין אחר. שיהיה בהצלחה.

למעלה