עד כמה יקפידו רוכשים לחפש דירה עם ממ"ד?

וויר

New member
צריך להעריך ולחזק את עיירת ת"א בעמדותיה

מה לעשות שעיר זה לא רק שדה בינוי ויזום לתמא 38 ושאר קומבינות מי שרוצה מחארה יש את רמת גן שם הכול מאושר וחוקי .. בתל אביב עיר משכבדת את עצמה ואת התושבים שלה יותר מאשר רמת גן הענינים מתנהלים במחשבה עמוקה יותר על הכל -על הבטיחות ,על התשתיות שזה הכבישים הצרים ומצוקת החנייה ,עניין של בתי הספר שקורסים כרגע מרוב עומס של תלמידים... ועל הכדאיות לעיר ולתושביה בכל הרמות של צפיפות ואיכות החיים -ולא דווקא מה שטוב ליזם . מגיע להם שאפו על עמידה בלחץ התקשורתי והכספי של בעלי עניין .. ותושבים רבים כמוני מקווים שהיא תמשיך לעמוד על שלה ..

The Bulldog

New member
הייתי עונה לך עניינית

אבל הצחוק עדיין חונק אותי והדמעות ממנו עדיין מטשטשות את הראייה. אתה בדרן בחסד עליון

וויר

New member
עלוב ... ביותר ...

אבל שמע אולי אתה צודק- אולי פשוט יזמי התמא 38 בתל אביב, לא משלמים מספיק שוחד לעיריה ובגלל זה לא מאשרים להם - בכל מקרה התוצאה זהה .. וטוב שכך !

ואני שואל מתי יחייבו לבנות לדירות ישנות

ומתפרקות ממ"דים?

ראי ההבדל בין מקרה ראשון לציון לקרית מלאכי.

בראשל"צ היה ממ"ד והדיירים נכנסו בפרק זמן קצר ובקרית מלאכי היה צורך לרדת לחדר מדרגות קומה אחת למטה וזה יצר או בלבול או לחץ מסויים ואיבדנו שלושה אנשים שם.

ממ"ד במציאות שלנו מציל חיים.

ivgy1980

New member
הרבה יותר חכם לרדת למטה

ולעמוד בקומת הקרקע של הבניין במרכז חדר המדרגות.

חו"ס, אך ממ"ד בקומה 8 לא יעזור יותר מדי.

מקלט עדיף על ממ"ד

בהמשך לכתבה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4310090,00.html

אם ראיתם את תוצאות פגיעת הטיל - אז הבטון של רצפת ותקרת הקומות העליונות
נשבר כמו קיר גבס מתוצאות הטיל, הממ"ד לא נפגע בנס בפגיעה ישירה
אבל פגיעה ישירה בו היתה עם תוצאה קשה !

ממ"ד לא בטוח שווה משהו בפגיעה ישירה של 200 קילו חומר נפץ וטיל כמו פאגר

הסיבה היחידה שפיקוד העורף והמדינה ממליצים על ממ"ד זה שלא יהיו
הרבה אנשים במקום אחד [ פגיעה ישירה ] ככה רק משפחה אחת תגמור
וכה דיירי בניין שלם

גם במתקפה כימית - עדיף ממ"ד על מקלט

במציאות הישראלית, מקלט גם מוזנח מאוד בדרך כלל

אבל מקלט מאובזר ונקי למי שגר בקומות התחתונות ויכול להגיע תוך שניות - עדיף

The Bulldog

New member
פאג'ר 5 נושא רק 90 ק"ג חומר נפץ

וזה הטיל הכי רציני שכנראה עומד לרשות החמאס. לא מזלזל, זאת פגיעה רצינית מאד, אבל זה טיל שאין לו לא כושר חדירה ולא רסס נגד אדם. לכן גם ממ"ד יתן מיגון טוב. יש לזכור שלממ"ד עמידות יותר גבוהה מרצפה סטנדרטית אז אל תשווי. אין בידי חמאס טילים הנושאים ראש קרבי של 200 ק"ג (למזלנו).

זאת ועוד, ברוב המקרים אין זמן לרדת למקלט. התרעה של 15 שניות ברור לא מספיקה לרדת אפילו 2 קומות למקלט וגם 90 שניות (שאגב לרוב היה פחות) לא תספיק לאסוף את הילדים ולרדת 7 קומות למקלט כפי שהיו נדרשים תושבי רשל"צ.

באמת, איפה אפשר לקרוא נתונים מקצועים

בפני מה ממ"ד עמיד ? ושהוא באמת חזק יותר מקומת הריצפה ?

וזה 90 או 200 קילו חומר נפץ + נחיתה של כל זה משמים בפגיעה ישירה

ניסו פעם לבדוק על אמת את עמידות הממ"ד בעוצמה כזאת ?

וויר

New member
יש דווקא ניסויים שנעשו

אבל המידע לא נגיש ממש לציבור ...וזה גם בכדי לא להכניס אנשים לפניקה ..פגיעה ישירה בממד עם טילים של 90 קילו חומר נפץ ומעלה היא קטלנית .גם בגלל ההדף שמרסק אברים פנמיים . אבל הסיכוי לפיגעה ישירה בממ"ד הוא נמוך מאוד ...ביחוד בקומות נמוכות יותר ..דוקא דירות הגג היוקרתיות חשופות יותר לזה ...

The Bulldog

New member
ואני שואל שוב

על סמך מה אתה שופך את השטויות האלה? לך תתקן קומקום מר חשמלאי, אולי בזה אתה מבין יותר ותפסיק לזרוע פחד בלתי מבוסס.

וויר

New member
רשמתי כבר על ניסויים עם ממ"ד מלוחות פלדה ...

יש מספר חברות בתום זה, הנה ניסוי שנערך ביחד עם פיקוד העורף ..

http://www.youtube.com/watch?v=KoycdZi65o8

אני מקווה שפיקוד העורף יתעשת יזיז את התחת ויתחיל לחלק לחברות הללו אישורים לקבלת תקן גם בתחום הזה
ממ"ד מלוחות פחדה , בהחלט יכול להיות מרחב מוגן סביר למי שאין יכולת ליציקות בטון ...

The Bulldog

New member
כן ולא

תלוי מה יש מתחת. אם הדירה שמתחת סופגת פגיעה אז תיפול יחד עם מיגון הפלדה שלך.

ודרך אגב יש עוד אמצעי מיגון כמו zetix. השאלה לאיזה תכונות מיגון אתה שואף להגיע ונגד מה. קורנט רוסי ששוקל 27 ק"ג בלבד חודר 1,000 מ"מ פלדה....

למעלה