עדכון + שאלה קטנה

מצטערת בשבילך

שזה לא קיים במשפחתך.
אני תמיד הייתי קשורה מאוד למשפחתי. היום אנחנו מעטים מאוד, ועדיין הקשר קיים בעיקר ביני לבין אחיותי ואחי
כלומר לי יש קשר עם כולם ובינהם לא כל כך...
ובכל זאת קל לי להבין גם את אלה שאינם בקטע. גם אני רואה את אחיי לעיתים רחוקות. אני אוהבת אותם אך לא ממש זקוקה להם.

randyloo

New member
נכון

מאד. ילדים הופכים את שתי המשפחות למשפחה אחת (לטוב ולרע)

האמת שעצוב לי לקרוא תגובה כמו שלך.

אני הייתי רוצה להכיר את ההורים של האישה/הגבר שגורמים אושר לבו/בת שלי.
אני הייתי רוצה להכיר את הסבא והסבתא האחרים של הנכדים שלי.

אתה באמת חושב שההורים שלך לא רוצים להכיר את המשפחה של האישה שלך?
זה היה ככה גם אם היא הייתה ישראלית יהודיה? אני בספק.

סבבה02

New member
אז מה אתה רוצה להגיד?

שבגלל האשה "הגויה" הוא לא מעוניין שהמשפחה שלו תכיר אותה? כלומר, המשפחה שלו לא רוצה להכיר את ה"גויה" ואת משפחתה? לזה אתה חותר? כי אם כן, נו אז מה הפוינט שלך? חבל שיש לו גויה ובגללה הוא רחוק מהמשפחה?

הגבר/האשה הם אלו שגורמים אושר לבן/בת שלך נגיד, ולא ההוראים שלהם ולא כמה גדולה הפמיליה שלהם.

נכון נחמד אם יש מצב, אבל גם נחמד (יותר אפילו) אם אין מצב. כל אחד והשיקולים שלו. לא צריך להיות עצוב בכלל. זה לא מעניין את השני, כל אחד ואת הסבכתותה הפמילית שלו. וחשבתי לרגע אולי כך נחמד לו דווקא?!

לא שרציתי לענות בשמך פריזמן, אבל בא לי לענות.

אני רוצה להגיד

שאין מצב בעולם שהורים של הגבר או של האישה לא רוצים לפגוש את ההורים של הצד השני. זה לא קיים. ועצוב לי שהוא תוהה לפותח השרשור למה זה בכלל רלוונטי שהוא יכיר למשפחה שלו את המשפחה שלה.

לא חייבים להתגונן בהתקפה.

וכן, אני הייתי רוצה שהבת/בן שלי "יסחבו אותי" לקצה העולם כדי להכיר את המשפחה השניה. יש קשר בינהם כשיש ילדים. לראות מה הרקע...

סבבה02

New member
הפוינט שלי

ואחזר שוב שכל אחד או כל זוג יש שיקולים שלהם (שהם השיקולים מעל לכל המקובל הידוע הנחמד הרצוי הראוי והמכובד...). אין זה כלל שחייבים לפגוש את ההרים של בני הזוג. נכון מאוד שמקובל ורגילים שהמשפחות יכירו אבל הדבר לא חובה בכלל. כלומר לא צריך להית מופתע אם המקובל לא מקובל על האחר.

אם אתה אומר שכן חשוב לך שתכיר את המשפחה של בני הזוג של הילדים שלך, כל הכבוד לך!! באמת. סבבה מבחינתי, אבל למה לא סבבה מבחינתך שמישהו אחר (אני למשל) לא כזה מעניין אותי ממשפחתה של בת זוגו של בני, העיקר שהוא מאושר איתה, לזה אנחנו ההורים מקווים תמיד " שתהיה לו אשה טובה" אני לא שמעתי אחרת או תוספת כמו "שתהיה לו חמה גיסה.. טובה".

מישהו אמר שזה כלל?

אני אומרת שעצוב שלא רוצים להכיר את הצד השני ויתרה מזאת שבני הזוג לא רוצים שיכירו את ההורים אחד של השני.

prizman

New member
אם עצוב לך את יכולה לשבת לבכות בלילה.

מה לעשות שיש אנשים שזה לא מעניין אותם?

אין מה לעשות. מדובר באנשים

אומללים שההורים שלהם נכשלו בחינוך שלהם בהגדרת מושג משפחה ובחשיבותה.

גם ההורים שלהם אומללים שהם גידלו ילדים כאלה שמדירים אותם מחייהם ומפחיתים מחשיבותם.

אני לא אבכה בלילה ולא אגיב יותר לשום תגובה ילדותית ועלובה שלך. תחסוך את התגובות הבאות שלך.

אתה פתטי.

נו די...

למה לקחת את זה למקומות אישיים + עלבונות?
אמרו כאן בצורה הכי כנה ויפה שיש כאלה שאינם בקטע המשפחתי. כך טוב להם ואין שום הגיון בלהתעצב על כך. הם חיים עם זה יופי בדיוק כמו האחרים שכן משפחתיים.

סבבה02

New member
חשבתי והגעתי למסכנה ש

יש שמגדירם משפחה ב "אני ורק אני", באמת שיש.
יש אני ובן/בת זוגי (לא מעוניינים אפילו בילדים).
יש אני ובן/בת זוגי ועוד ילד/ילדים/כלב/חתולים
יש אני ובן/בת זוגי, ילדים ועוד ההורים שלי (מאוד חשוב לי ההורים שלי).
יש אני ובן/בת זוגי ילדים הורים של שני הצדדים (נחמד כזה מפגשים קשרים חגים ועניינים)

אה יש גם עוד סוג, בחור אחד כל יום מטייל עם 3 כלבים, שלום בוקר מה המצב...יום אחד שאלתי אותו "לא מספיק לך אחד, למה 3?" ענה" הם החיים והמשפחה שלי". עכשיו מי אני שאחשוב מה זה השטיות האלו? וכמה עצוב לי או לו (גם אם אני לא אוהבת כלבים). סבבה לו כך, אז מה רע לי בזה?

הכל וכולם בסדר, החשוב שאחד לא יפריע לו מה שהשני הגדיר/החליט/קיבל...tha's all

אני והחתול

טוב שהבאת אותי לדוגמא הזאת. החתול האהוב שלי מת ביום שישי.
לכאורה, לא קשור, אבל כן קשור. יש לי משפחה אהובה אבל החתול הזה גם היה היצור הקרוב לי ביותר בשלש שנים האחרונות.ישאנשים שעבורם לאבד את חיית המחמד האהובה זה ממש נורא, טראומה אמיתית. ויש כאלה שלא יכולים להבין את זה בכלל...מה לעשות.. גם אותם לא אשפוט.

schlomitsmile

Member
מנהל
אצלנו היה מפגש נכד/אחיין משותף עושה אותם בני משפחה, והיה להם עניין להפגש.

ההורים (שלו ושלי) נפגשו 3 פעמים: לאחר הולדת הנכד הבכור וגם לאחר הולדת הנכד השני , הוריו באו לארץ, ומאוחר יותר הוריי היו בגרמניה וביקרו את המחותנים.
הוריו לא ידעו אנגלית (לשון עבר כי השנה שניהם נפטרו), אבל אבי יקה דובר גרמנית, ואמי יכולה לתקשר עם כל אדם גם בלי שפה

המפגש היה באוירה טובה ומחוייכת, למרות שלא נוצר קשר משמעותי ביניהם.
גיסתי גם ביקרה פעם אחת בארץ, ופעם אחת ביקרה את אחותי בבריטניה.
גם בינה לבין אחיותיי והוריי היה מפגש נעים.

שני פ

New member
ברכות על ההתאקלמות המהירה

כל הכבוד לזוגתך

אצלינו המשפחות נפגשו כאשר התחתנו. הנישואין נערכו בעיר מולדתו בהולנד והמשפחה שלי (הוריי ושני אחיי- אחותי ומשפחתה לא יכלו לבוא) באו להולנד להיות נוכחים בחתונה. הייתה כימיה מקסימה! ידענו שהאחים שלי יסתדרו טוב עם האח של בעלי וכך היה. גם ההורים שלי התחברו לאמא שלו, למרות שיש קושי למצוא שפה משותפת (הוריי מדברים אנגלית אבל אמא שלו ממש מעט) הם הסתדרו מצויין. גם המשפחה המורחבת התחברה יפה.
ההורים שלי הם אנשים מקסימים ונעימים וגם משפחתו של בעלי כך שכל מפגש היה נעים. מאז הם באו לישראל כמה פעמים ונפגשו שוב עם משפחתי. לאחר 2 הלידות אמא שלו באה מייד והייתה אצל הוריי.
מאוד עצוב לי לדבר על זה כי לאחרונה אמא של בעלי נפטרה ואנחנו עדיין כואבים והמומים.

ההורים שלי היו מאוד עצובים ואמא שלי תלתה תמונות שלה על המקרר מהביקור שלה אצלינו לאחר לידת בנינו השני.
בחודש הבא אחי מתחתן ואח של בעלי שעדיין לא ראה את התינוק שלנו יבוא לחתונה. גם בן דוד של בעלי כבר היה אצלינו והתארח גם אצל הוריי. אני מקווה שיום אחד גם הדוד ואישתו יבואו.

randyloo

New member
ברכות

כל הכבוד לחברתך. ללמוד עברית תוך זמן כה קצר זה הישג מאד מכובד.
המשפחות שלנו נפגשו לאחר שנולדה התינוקת. הורי נסעו לגרמניה במיוחד. המפגש היה מרגש ובסופו הקלה גדולה. למרות קשיי השפה (הוריה של זוגתי לא דוברים אנגלית) התקשורת היתה טובה (יין משובח תמיד עוזר) ובעקבות כך הוקל להורים משני הצדדים. לאחר מספר חודשים הגיע גם הצד הגרמני לישראל לביקור גומלין ואנו מקווים שיהחסים הטובים ימשיכו

מפגש המשפחות אצלנו

היה חד פעמי,שטסתי להתחתן באוקראינה,אחותי ובעלה הצטרפו לנסיעה,היה נחמד להפגש,הם כמובן לא מדברים אנגלית,אבל יש לנו גם וידאו של המפגש,וכל החתונה.
נשארנו שם חודש שלם,אחרי החתונה נסענו כולנו לטיולים וביקורים,היה נחמד מאוד.
יש לה משפחה מדהימה שקיבלה אותנו יפה מאוד

royy117

New member
תודה ששיתפתם אותי

כנראה שבקבוק יין אכן יגרום להורדת "הביישנות" (לא יודע איך לקרוא לזה)..

אבל כשאח שלי התחתן באמריקה, אבא של הכלה אסף אותי משדה התעופה
ודווקא היה דיי נחמד, חשוב לדעת אנגלית

אחות ואח של חברה שלי היו צריכים להגיע לביקור, אבל הם לא יכולים להגיע כרגע..
בגלל זה אנחנו מתכננים לטוס.

yaarool

New member
ביקור של ההורים שלי באקוודור

אז כהה - בקיץ האחרון, אני ,פטריסיה וההורים שלי נסענו לטיול של חודש באקוודור.

היוזמה הגיעה ממהורים שלי שרצו לראות סוף סוך מה כל ה"התלהבות" שלי מאקוודור....
בילינו שתי המשפחות ביחד כמעט שבועיים. טיילנו המון ובעיקר אכלנו המון - בכלל, אני חושב שאוכל וכל התרבות שמסביבו הם דרך מצויינת לשבור קרח, ולקרב לבבות ואנשים שונים...

ללא ספק הורי היו בשוק! לא בשל היותה של אקוודור מדינת עולם שלישי (הם כבר ביקרו באסיה ואפריקה) אלא מהתרבות ה"סטלנית"/ קלילה של האקוודוריאנים.
הורי לא דיברו ספרדית והוריה של פאטי לא דיברו אנגלית - אז אני ופטריסיה עבדנו כמתורגמנים במשרה מלאה.

היה מתיש - אבל שווה כל רגע. לראות את שתי המשפחות יושבות ביחד, אוכלות, ורוקדות סלסה - אושר עילאי!

לסיכום - לטוב ולרע - חוויה מיוחדת.

יער

למעלה